lupka
locklockLogowanie do strefy klienta > SSerwis Prawo Optivum >
 

Aktualność

Jak wypełnić deklaracje maturzysty w roku szkolnym 2015/2016?

Z powodów technicznych musieliśmy dokonać zmiany sposobu wypełniania deklaracji maturalnych. Poniżej informujemy, jak prawidłowo wypełnić i przekazać do sekretariatu szkolnego deklarację. Prosimy o przekazanie tych informacji uczniom Państwa szkoły.

Aby zapewnić możliwość wypełnienia deklaracji maturzysty przez uczniów Państwa szkoły, zgodnie ze zaktualizowanymi przepisami prawa oświatowego, w dniach 25-28.09.2015 pod adresem: https://www.vulcan.edu.pl/deklaracje opublikujemy na naszej stronie interaktywne PDFy dla uczniów Państwa szkoły.

PDFy te nie będą wyposażone w mechanizmy kontroli poprawności wypełniania, dlatego prosimy o uważne wypełnianie poszczególnych pól.

W celu wypełnienia deklaracji uczniowie powinni wykonać następujące czynności:

1. Pobrać PDFy DEKLARACJA MATURZYSTY, opublikowane pod adresem: https://www.vulcan.edu.pl/deklaracje
2. Wypełnić DEKLARACJĘ MATURZYSTY i zapisać na nośniku przenośnym (na przykład płycie CD).
3. Wydrukować wypełnioną deklarację i podpisać ją.
4. W sekretariacie szkolnym złożyć deklarację:
     a) w wersji papierowej - wydrukowaną i podpisaną,
     b) w wersji elektronicznej - zapisaną na nośniku przenośnym.

W kolejnym kroku dla pracowników szkoły przygotujemy mechanizmy, które pozwolą na wygodne odczytanie i zapisanie danych z elektronicznych PDFów w programie Matury Optivum. O terminach publikacji poinformujemy Państwa w pierwszych dniach października.

Uwaga! PDFy te nie będą wyposażone w mechanizmy kontroli poprawności wypełniania, dlatego prosimy o uważne wypełnianie poszczególnych pól.

do goryPRZEWIŃ DO GÓRY