mLegitymacje już wkrótce w UONET+!

Zgodnie z zapowiedzią konsekwentnie wdrażamy funkcje, które wskazali w ankiecie użytkownicy naszego e-dziennika.
Sprawdź, jakie jeszcze nowe funkcje znajdziesz w e-dzienniku.

mLegitymacje

Już wkrótce, w ramach współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji, UONET+ będzie wspierał szkoły w wydawaniu uczniom mLegitymacji. Prace są już na ukończeniu, i uwzględnią zmiany prawne wprowadzane przez Ministerstwo regulujące zakres danych w mLegitymacji.

Co to oznacza dla szkoły?

Każda szkoła, która podpisała odpowiednie porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji, będzie mogła w prosty sposób przekazywać dane ministerialnego systemu.

Szczegóły dotyczące przystąpienia do programu mLegitymacje znajdziecie na stronie:

www.gov.pl/web/mobywatel/mlegitymacja-szkolna

Dzięki nowej funkcji w module Sekretariat będzie można automatycznie przygotować plik z danymi wybranych uczniów (wraz ze zdjęciami) i wczytać go do systemu mLegitymacji.
To ogromna oszczędność czasu, ponieważ żadnych danych nie trzeba będzie wprowadzać ręcznie!

Co to oznacza dla rodziców?

Rodzice już teraz mogą przesyłać przez Witrynę rodzica/ucznia zdjęcia potrzebne do mLegitymacji. Pamiętajcie zatem, by robiąc dziecku zdjęcie legitymacyjne, poprosić fotografa również o wersję cyfrową.

Co to oznacza dla uczniów?

Że legitymację szkolną będą mieli zawsze pod ręką w swoich smartfonach.

Załączniki do wiadomości

W najbliższym czasie e-dziennik UONET+ umożliwi również dołączanie załączników do przesyłanych wiadomości. Dokumenty, zadania domowe czy plany wycieczek – wszystko to będzie można łatwo przesyłać pomiędzy nauczycielami a uczniami i rodzicami.

Aby wysłać wiadomość zawierającą załącznik, wystarczy z zasobów zgromadzonych na swoim koncie OneDrive wybrać właściwy plik. I gotowe! Odbiorca będzie mógł go otworzyć z poziomu otrzymanej wiadomości.

Nowe funkcje w e-dzienniku

Sprawdź, jakie nowe funkcje znajdziesz w e-dzienniku w nowym roku szkolnym.