potencjal-dziennika-nad_wpisem.jpg

Jak w pełni wykorzystać potencjał e‑dziennika i ułatwić sobie życie?

VULCAN
21-10-2021
Pierwsze miesiące roku szkolnego to dla uczniów i rodziców intensywny czas. A dla wielu to również początek przygody z e-dziennikiem. Jak zacząć korzystanie z Dziennika VULCAN i być na bieżąco z tym, co dzieje się w szkole? W jaki sposób prawidłowo sprawdzać informacje na temat swoich dzieci i usprawiedliwiać ich absencję? Dziś na blogu podpowiadamy, jak korzystać z kompendium wiedzy, przygotowanego przez ekspertów VULCAN.

Najważniejszy pierwszy krok

Jak zacząć przygodę z e-dziennikiem? Jeśli jako rodzice lub opiekunowie przekazaliście w szkole swoje imię, nazwisko i adres e-mail – czas na pierwsze spotkanie z Dziennikiem VULCAN.

Po wpisaniu w okno przeglądarki adresu e-dziennika zostaniecie przekierowani na stronę logowania. Jeśli nie wiecie, jaki jest adres e-dziennika, spytajcie o to w szkole lub sprawdźcie czy nie podaje tej informacji na swojej stronie internetowej. Aby szybko i sprawnie założyć konto warto skorzystać z filmu instruktażowego i porady.

A co, jeśli zapomnimy hasła do logowania? Spokojnie, to może zdarzyć się każdemu! Dzięki poradom naszych ekspertów sprawnie przywrócicie dostęp do Dziennika VULCAN bez niepotrzebnych nerwów.

Jak korzystać z dziennika elektronicznego na co dzień przy dwójce dzieci?

Posiadanie dwójki czy trójki dzieci w wieku szkolnym to spore wyzwanie organizacyjne dla rodziców i opiekunów. Umiejętne korzystanie z informacji o wycieczkach, sprawdzianach, zadaniach domowych, zastępstwach i aktualnych stawkach opłat za obiady może bardzo uprościć codzienne obowiązki. Jak się do tego zabrać?

Jeśli Wasze dzieci uczęszczają do tej samej szkoły warunkiem jest wpisanie adresu e-mail w kartotece każdego z nich.
UWAGA! Adres nie może być taki sam jak adres dziecka!
Dane rodzica do kartoteki ucznia wprowadza sekretarz szkoły lub wychowawcy poszczególnych klas. W Witrynie ucznia i rodzica za pomocą selektora „Uczeń” wystarczy wybrać dziecko, którego dane chcecie przeglądać.

Wasze pociechy uczęszczają do różnych placówek?
W pierwszej kolejności warto sprawdzić adres Dziennika VULCAN w obu szkołach. Jeśli jest taki sam, to po zalogowaniu do systemu zobaczycie dane każdego dziecka, pod warunkiem, że Wasz adres e-mail został przypisany w kartotekach każdego z nich. W Witrynie ucznia i rodzica dziecko, którego dane chcemy oglądać, wybiera się za pomocą selektora „Uczeń”.

Pamiętajcie:

• Wasz e-mail musi różnić się od adresu dziecka.
  • Dane rodzica do kartoteki ucznia wprowadza sekretarz szkoły lub wychowawcy poszczególnych klas.

Trzymaj rękę na pulsie szkolnego życia

W Dzienniku VULCAN możecie uzyskać dostęp do danych dotyczących ocen dziecka, frekwencji, uwag, planu lekcji, terminów sprawdzianów, zadań domowych i wielu innych spraw również z urządzenia mobilnego. Jak korzystać z dziennika elektronicznego na telefonie komórkowym lub innym urządzeniu?

Wystarczy zainstalować aplikację Dzienniczek VULCAN i zarejestrować Wasze urządzenie mobilne w Dzienniku VULCAN. Następnie w Witrynie ucznia i rodzica, w bocznym menu wybrać pozycję „Dostęp mobilny” i kliknąć przycisk „Zarejestruj urządzenie mobilne”. Wyświetli się strona zawierająca kod QR oraz PIN. Dane te należy wprowadzić podczas rejestracji urządzenia mobilnego w aplikacji Dzienniczek VULCAN.

Jeśli będziecie potrzebować pomocy ten film przeprowadzi Was przez wszystkie kroki – od instalacji aplikacji na telefonie, przez synchronizację, aż po korzystanie z bogatego wachlarza funkcji. Wystarczy poświęcić zaledwie 20 minut, by zostać mistrzem Dzienniczka VULCAN. Z tej wiedzy będziecie korzystać przez kilka najbliższych lat!

Usprawiedliwiaj nieobecności kilkoma kliknięciami

Jesień to czas przeziębień, a gorączka lub katar pojawiają się często znienacka. Warto pamiętać o usprawiedliwianiu opuszczonych dni, żeby nie zepsuły dziecku oceny ze sprawowania. Dzięki elektronicznemu Dziennikowi VULCAN możecie to zrobić kilkoma kliknięciami. Jest jeden warunek: funkcja musi zostać włączona przez administratora e- dziennika w Waszej szkole.

Aby usprawiedliwić nieobecność dziecka krok po kroku:

• logujemy się do Witryny ucznia i rodzica jako rodzic,
  • w bocznym menu wybieramy zakładkę „Frekwencja”,
  • wyświetlamy tydzień, w którym dziecko było nieobecne,
  • zaznaczamy pola wyboru przy nieobecnościach, które chcemy usprawiedliwić,
  • klikamy znajdujący się pod tabelą przycisk „Usprawiedliw”,
  • wypełniamy pole „Treść” i wysyłamy do wychowawcy.

Gotowe! Warto pamiętać, że w mobilnej aplikacji Dzienniczek VULCAN jest to równie proste!