Wyobraźmy sobie przyszłość. Blog

Jak w pełni wykorzystać potencjał dziennika elektronicznego i ułatwić sobie życie?

xVULCAN , 2021-10-21

pierwsze kroki w e-dziennikuPierwsze miesiące roku szkolnego to dla uczniów i rodziców intensywny czas. A dla wielu to również początek przygody z e-dziennikiem. Jak zacząć korzystanie z systemu UONET+ i być na bieżąco z tym, co dzieje się w szkole? W jaki sposób prawidłowo sprawdzać informacje na temat swoich dzieci i usprawiedliwiać ich absencję? Dziś na blogu podpowiadamy, jak korzystać z kompendium wiedzy, przygotowanego przez ekspertów VULCAN.

Najważniejszy pierwszy krok

Jak zacząć przygodę z e-dziennikiem? Jeśli jako rodzice lub opiekunowie przekazaliście w szkole swoje imię, nazwisko i adres e-mail – czas na pierwsze spotkanie z UONET+.

Po wpisaniu w okno przeglądarki adresu e-dziennika zostaniecie przekierowani na stronę logowania. Jeśli nie wiecie, jaki jest adres e-dziennika, spytajcie o to w szkole lub sprawdźcie czy nie podaje tej informacji na swojej stronie internetowej. Aby szybko i sprawnie założyć konto warto skorzystać z filmu instruktażowego i porady.

A co, jeśli zapomnimy hasła do logowania? Spokojnie, to może zdarzyć się każdemu! Dzięki poradom naszych ekspertów sprawnie przywrócicie dostęp do UONET+ bez niepotrzebnych nerwów.

Jak korzystać z dziennika elektronicznego na co dzień przy dwójce dzieci?

Posiadanie dwójki czy trójki dzieci w wieku szkolnym to spore wyzwanie organizacyjne dla rodziców i opiekunów. Umiejętne korzystanie z informacji o wycieczkach, sprawdzianach, zadaniach domowych, zastępstwach i aktualnych stawkach opłat za obiady może bardzo uprościć codzienne obowiązki. Jak się do tego zabrać?

Jeśli Wasze dzieci uczęszczają do tej samej szkoły warunkiem jest wpisanie adresu e-mail w kartotece każdego z nich.
UWAGA! Adres nie może być taki sam jak adres dziecka!
Dane rodzica do kartoteki ucznia wprowadza sekretarz szkoły lub wychowawcy poszczególnych klas. W Witrynie ucznia i rodzica za pomocą selektora „Uczeń” wystarczy wybrać dziecko, którego dane chcecie przeglądać.

Wasze pociechy uczęszczają do różnych placówek?
W pierwszej kolejności warto sprawdzić adres systemu UONET+ w obu szkołach. Jeśli jest taki sam, to po zalogowaniu do systemu zobaczycie dane każdego dziecka, pod warunkiem, że Wasz adres e-mail został przypisany w kartotekach każdego z nich. W Witrynie ucznia i rodzica dziecko, którego dane chcemy oglądać, wybiera się za pomocą selektora „Uczeń”.

Pamiętajcie:

Trzymaj rękę na pulsie szkolnego życia

W systemie UONET+ możecie uzyskać dostęp do danych dotyczących ocen dziecka, frekwencji, uwag, planu lekcji, terminów sprawdzianów, zadań domowych i wielu innych spraw również z urządzenia mobilnego. Jak korzystać z dziennika elektronicznego na telefonie komórkowym lub innym urządzeniu?

Wystarczy zainstalować bezpłatną aplikację Dzienniczek VULCAN i zarejestrować Wasze urządzenie mobilne w systemie UONET+. Następnie w Witrynie ucznia i rodzica, w bocznym menu wybrać pozycję „Dostęp mobilny” i kliknąć przycisk „Zarejestruj urządzenie mobilne”. Wyświetli się strona zawierająca kod QR oraz PIN. Dane te należy wprowadzić podczas rejestracji urządzenia mobilnego w aplikacji Dzienniczek VULCAN.

Jeśli będziecie potrzebować pomocy ten film przeprowadzi Was przez wszystkie kroki – od instalacji aplikacji na telefonie, przez synchronizację, aż po korzystanie z bogatego wachlarza funkcji. Wystarczy poświęcić zaledwie 20 minut, by zostać mistrzem Dzienniczka VULCAN. Z tej wiedzy będziecie korzystać przez kilka najbliższych lat!

Usprawiedliwiaj nieobecności kilkoma kliknięciami

Jesień to czas przeziębień, a gorączka lub katar pojawiają się często znienacka. Warto pamiętać o usprawiedliwianiu opuszczonych dni, żeby nie zepsuły dziecku oceny ze sprawowania. Dzięki elektronicznemu dziennikowi VULCAN możecie to zrobić kilkoma kliknięciami. Jest jeden warunek: funkcja musi zostać włączona przez administratora e- dziennika w Waszej szkole.

Aby usprawiedliwić nieobecność dziecka krok po kroku:

Gotowe! Warto pamiętać, że w mobilnej aplikacji Dzienniczek VULCAN jest to równie proste!


xNapisz do autora Polub nas na Facebooku

Tagi

# E-dziennik, # UONET+

Komentarze

Dodaj komentarz:

Twój nick:  
Wyślij

Napisz do autora

×
Podaj temat wiadomości
Podaj prawidłowy adres email
Wpisz treść wiadomości
Dziękujemy. Twoja wiadomość została wysłana.
Anuluj × Wyślij
x x x