Powiedz eLO!

xVULCAN , 2018-07-03

To bardzo intensywny czas dla absolwentów gimnazjów. Za sobą mają już egzamin i wybór wymarzonej placówki. Przed nimi jeszcze oczekiwanie na wyniki rekrutacji i początek zupełnie nowego rozdziału szkolnego życia.

Trzymamy mocno kciuki za wszystkich żegnających się w tym roku z gimnazjami i chcemy im ten czas trochę ułatwić. Dla tych, którym zależy na szybkiej informacji, czy zostali przyjęci do wymarzonej szkoły i dla tych, którzy nie chcą czekać do końca wakacji z poznaniem nowej klasy – przygotowaliśmy najnowszą aktualizację aplikacji eLO! Dziś na blogu parę słów jej działaniu.

Trudne oczekiwanie

Wszystko okaże się w lipcu - wtedy wyniki kwalifikacji zostaną opublikowane w systemie i w szkołach ponadgimnazjalnych. Rodzice dzisiejszych uczniów pewnie doskonale pamiętają, jak to wyglądało w ich szkolnych czasach. Człowiek budził się rano zlany zimnym potem, śniadanie nie przechodziło mu przez usta, a potem trzeba było jeszcze „odstać swoje” w kolejce do wywieszonej na drzwiach listy przyjętych.

Dziś o wynikach naboru można dowiedzieć się dużo prościej i szybciej. Kandydaci do szkół ponadgimnazjalnych korzystający z systemów dostarczanych przez firmę VULCAN mogą zainstalować na swoich telefonach bezpłatną aplikację mobilną eLO! Jej działanie jest proste - natychmiast po tym, gdy zostaną opublikowane wyniki rekrutacji, użytkownicy eLO! otrzymają powiadomienie na telefony.

Z aplikacji chętnie korzystali już ubiegłoroczni absolwenci gimnazjów. Jej nową, zaktualizowaną wersję można już pobierać w sklepie Play Google:

Pobierz aplikację eLO! w sklepie Google

Aplikacja posiada dwa niezależne i rozdzielone od siebie kanały – jeden przeznaczony dla uczniów, drugi dla rodziców (użytkownicy nie widzą się wzajemnie). Dzięki temu jedni i drudzy zawsze znajdą w niej coś dla siebie. A przygoda z eLO! wcale nie kończy się w dniu ogłoszenia wyników rekrutacji. Gdy wszystko już będzie jasne, przyszli licealiści, uczniowie technik i szkół branżowych znajdą w niej przydatne informacje dotyczące naboru i przejścia do nowej szkoły.

eLO! nowa klaso

Początek nowego etapu nauki to jednocześnie czas pożegnania wielu dotychczasowych znajomych ze szkolnej ławy. „Jaka będzie ta nowa klasa?” „Czy uda mi się w niej spotkać bratnią duszę”? Te i wiele innych pytań od lat zaprząta głowy uczniów, którzy z nastaniem roku szkolnego rozpoczną zupełnie nowy etap nauki. Ale po co czekać z odpowiedzią na te pytania przez długie dwa miesiące?

„Gdy uczniowie dowiedzą się, w jakiej szkole będą się dalej kształcić, nie muszą czekać do września na poznanie przyszłych koleżanek i kolegów, ponieważ za pomocą aplikacji mogą nawiązać z nimi kontakt już wcześniej” - mówi Dorota Kędzierska, product manager w VULCAN.

Znajomych z przyszłej klasy można „zaczepić” wysyłając im powiadomienie lub wiadomość. Aplikacja eLO! pomoże choć trochę przełamać tremę podczas pierwszych dni w nowej klasie i rozpocząć naukę w paczce granych i dobrze dogadujących się ze sobą ludzi.

Na koniec parę słów już bezpośrednio do Was drodzy absolwenci – cały zespół VULCAN trzyma mocno kciuki za realizację wszystkich marzeń i planów. Mamy nadzieję, że eLO! będzie Wam dobrze służyło!

xNapisz do autora Polub nas na Facebooku Obserwuj nas na Google+

Wpisy powiązane