Wyobraźmy sobie przyszłość. Blog

Powiedz eLO!

xVULCAN , 2022-07-12

Początek wakacji to bardzo intensywny czas dla absolwentów szkół podstawowych. Mają już za sobą egzamin ósmoklasisty i wybór wymarzonej szkoły ponadpodstawowej. Przed nimi jeszcze oczekiwanie na wyniki rekrutacji i początek zupełnie nowego rozdziału szkolnego życia.

Trzymamy mocno kciuki za wszystkich żegnających się w tym roku ze szkołami podstawowymi i proponujemy wygodne rozwiązanie dotyczące trwającej rekrutacji.

Dla tych, którym zależy na szybkiej informacji, czy zostali przyjęci do wymarzonej szkoły i dla tych, którzy nie chcą czekać do końca wakacji z poznaniem nowej klasy – przygotowaliśmy najnowszą aktualizację aplikacji eLO!. Dziś na blogu parę słów jej działaniu.

Trudne oczekiwanie

Wszystko okaże się w lipcu - wtedy wyniki rekrutacji zostaną opublikowane w systemie elektronicznej rekrutacji i na listach w szkołach ponadpodstawowych. Rodzice dzisiejszych kandydatów pewnie doskonale pamiętają, jak to wyglądało w ich szkolnych czasach. Człowiek budził się rano zlany zimnym potem, śniadanie nie przechodziło mu przez usta, a potem trzeba było jeszcze „odstać swoje” w kolejce do wywieszonej na drzwiach listy przyjętych.

Dziś o wynikach naboru można dowiedzieć się dużo wygodniej i szybciej. Kandydaci do szkół ponadpodstawowych i ich rodzice korzystający z systemu Nabór szkoły ponadpodstawowe dostarczanego przez firmę VULCAN mogą zainstalować na swoich telefonach bezpłatną aplikację mobilną eLO!. Jej działanie jest proste - natychmiast po tym, gdy zostaną opublikowane wyniki rekrutacji, użytkownicy eLO! otrzymają powiadomienie na telefony.

Z aplikacji chętnie korzystali ubiegłoroczni absolwenci szkół podstawowych. Jej nową, zaktualizowaną wersję można już pobierać!

Pobierz aplikację eLO! w sklepie Google w wersji dla systemu Android Pobierz aplikację eLO! w sklepie App Store w wersji dla systemu IOS

Aplikacja posiada dwa niezależne i rozdzielone od siebie kanały – jeden przeznaczony dla uczniów, drugi dla rodziców (użytkownicy nie widzą się wzajemnie). Dzięki temu jedni i drudzy zawsze znajdą w niej coś dla siebie. A przygoda z eLO! wcale nie kończy się w dniu ogłoszenia wyników rekrutacji. Gdy wszystko już będzie jasne, przyszli licealiści, uczniowie techników i szkół branżowych znajdą w niej przydatne informacje dotyczące naboru i rozpoczęcia nauki w nowej szkole.

eLO! nowa klaso

Początek nowego etapu nauki to jednocześnie czas pożegnania wielu dotychczasowych znajomych ze szkolnej ławy. „Jaka będzie ta nowa klasa?” „Czy uda mi się w niej spotkać bratnią duszę”? Te i wiele innych pytań od lat zaprząta głowy uczniów, którzy z nastaniem roku szkolnego rozpoczną zupełnie nowy etap nauki. Ale po co czekać z odpowiedzią na te pytania przez kolejny miesiąc?

„Gdy uczniowie dowiedzą się, w jakiej szkole będą się dalej kształcić, nie muszą czekać do września na poznanie przyszłych koleżanek i kolegów, ponieważ za pomocą aplikacji mogą nawiązać z nimi kontakt już wcześniej” - mówi Dorota Kędzierska, Product Owner w VULCAN.

Znajomych z przyszłej klasy można „zaczepić” wysyłając im powiadomienie lub wiadomość. Aplikacja eLO! pomoże choć trochę przełamać tremę podczas pierwszych dni w nowej klasie i rozpocząć naukę w paczce poznanych już osób.

Na koniec parę słów już bezpośrednio do Was, drodzy absolwenci:
cały zespół VULCAN trzyma mocno kciuki za pomyślne wyniki rekrutacji oraz realizację wszystkich marzeń i planów. Mamy nadzieję, że eLO! będzie Wam dobrze służyło!

xNapisz do autora Polub nas na Facebooku

# nabór do szkół i przedszkoli, # rekrutacja