Vulcan.edu.pl > Dla szkół i dla przedszkoli > Multimedia szkolne > Tablice multimedialne

Tablice multimedialne

Tablice multimedialne

 • Nowoczesne narzędzie wspierające pracę nauczyciela
 • Możliwa praca w trybie zwykłej tablicy
 • Interaktywne tablice dotykowe
 • Oszczędność czasu przy wykorzystaniu schematów i plansz
Dlaczego warto korzystać z tablic multimedialnych?

Nauczyciel, który podczas lekcji korzysta z tablicy multimedialnej, może jednym dotknięciem palca zmienić tablicę w interaktywną planszę, na przykład mapę geograficzną, planszę z przekrojem komórki czy animowany układ krwionośny człowieka.

Nauczyciel, który podczas lekcji korzysta z tablicy multimedialnej, może jednym dotknięciem palca zmienić tablicę w interaktywną planszę, na przykład mapę geograficzną, planszę z przekrojem komórki czy animowany układ krwionośny człowieka.

Jakie zalety mają tablice multimedialne?
 • Nauka staje się bardziej przyjemna i skuteczna
 • Świetnie oddziałuje na wyobraźnię ucznia

 • Współpracują ze znanymi aplikacjami biurowymi
 • Obsługują przeglądarki internetowe

 • Podnoszą efektywność pracy na elektronicznych dokumentach, obrazach i programach
 • Oszczędzają czas, który wcześniej poświęcany był na tworzenie schematów i odręcznych rysunków


W jaki sposób pracuje się z tablicą multimedialną?
 • Tablica pracuje w dwóch trybach: trybie tablicy interaktywnej oraz tablicy tradycyjnej.
 • Można po niej pisać, kolorować i wymazywać zapisane informacje.

 • Tablica umożliwia powiększanie wybranych obszarów i zmienianie dowolnych elementów.
 • Jej obsługa jest prosta i intuicyjna.


Jak działa Tablica InterwriteTM DualBoard?

To pierwsza tablica interaktywna, która pozwala na jednoczesną pracę dwóch uczniów lub uczestników spotkania. Pełna współpraca przy tablicy Interwrite mobilizuje do pracy i motywuje do rywalizacji.

Najnowsze rozwiązanie bezprzewodowego połączenia tablicy z komputerem za pomocą odbiornika radiowego ułatwia swobodną pracę na tablicach Interwrite. Podczas pracy na tablicy w trybie MultiUser działania dwóch uczniów przy tablicy cały czas może kontrolować i nadzorować nauczyciel. Może wykorzystać do tego bezprzewodowy tablet Interwrite Mobi lub po prostu komputer, który zwykle stoi na biurku.

Bardzo ważną cechą jest sama konstrukcja tablicy. Została ona zaprojektowana do użytkowania w klasach co oznacza, że jest bardzo trwała i wytrzymała. Nie posiada ruchomych części, jest łatwa do czyszczenia i w pełni interaktywna z podłączonym komputerem. Dodatkowo zużywa mało energii elektrycznej dlatego można zasilać ją kablem USB bezpośrednio z komputera.

Sprawdź inne modele tablic i cennik


Tablica ActiveBoard 300

Tablicę interaktywną ActivBoard 300 można obsługiwać za pomocą dwóch piór interaktywnych ActivPen wykonanych według nowego projektu, mających wszystkie funkcje myszki.

Częścią zestawu jest także odporna na uszkodzenia tablica elektromagnetyczna. Urządzenie ActivBoard 300, stanowiące doskonałą bazę dla kompletnego nauczania multimedialnego, można łatwo aktualizować za pomocą pakietu ActivArena 50 Upgrade Pack, wzbogacając jego funkcje o głośniki, wzmacniacz oraz możliwość obsługi przez dwóch użytkowników jednocześnie.

Tablicy interaktywnej ActivBoard 300 towarzyszy oprogramowanie ActivInspire Professional Edition, intuicyjne w obsłudze i pełne twórczych pomysłów, które w połączeniu z niepowtarzalnym zbiorem zasobów internetowych i wsparciem dla użytkowników na witrynie Promethean Planet oferuje nauczycielom i uczniom dziesiątki tysięcy gotowych lekcji.

Sprawdź inne modele tablic i cennik


Tablica Quomo

Tablica interaktywna Qomo to idealne rozwiązanie dla szkół, spotkań firmowych oraz wszystkich miejsc, gdzie oczekiwane jest pełne zaangażowanie słuchaczy. Nowa seria tablic elektromagnetycznych pozwala na pisanie na tablicy dwóm osobom jednocześnie, natomiast suchościeralna powierzchnia umożliwia korzystanie z niej zarówno w sposób tradycyjny, jak i w oparciu o nowoczesne, interaktywne rozwiązania.

Sprawdź inne modele tablic i cennik