lupka
locklockLogowanie do strefy klienta > SSerwis Prawo Optivum >
 

Dofinansowanie systemu Sigma ze środków Unii Europejskiej

Funkcjonalności, które udostępnia Sigma wpisują się w wachlarz elektronicznych usług administracyjnych, co stwarza szansę ubiegania się o środki unijne na rozwój e-usług w samorządzie.

Sigma realizuje e-usługi A2A na 4. poziomie dojrzałości (transakcja).

E-usługi w systemie Sigma

Podstawową cechą Sigmy jest kompleksowa elektroniczna obsługa cyklu budżetowego, zapewniająca odpowiednie narzędzia zarówno dyrektorom placówek oświatowych, jak i organowi prowadzącemu:

 • E-arkusz
  Wydział prowadzący jednostki oświatowe otrzymuje wszystkie niezbędne dane i informacje do przeprowadzenia procesu zatwierdzenia arkuszy organizacyjnych w postaci elektronicznej.
 • E-sprawozdania budżetowe i E-sprawozdania finansowe
  Wydział zarządzający budżetem oświaty otrzymuje wszystkie dane niezbędne do przeprowadzenia procesu zebrania, sprawdzenia i przekazania na poziom skarbnika elektronicznych sprawozdań.
 • E-budżet
  Wydział prowadzący jednostki oświatowe otrzymuje wszystkie niezbędne dane i informacje do przeprowadzenia procesu zarządzania budżetem oświaty.

Co warto wiedzieć o procesie pozyskania środków na e-usługi?

 • Informacje o rozpoczęciu przyjmowania wniosków ogłaszają Urzędy Marszałkowskie.
 • Nabór wniosków prowadzony jest w trybie konkursowym w podziale na województwa – Regionalne Programy Operacyjne (RPO).
 • Cała procedura ubiegania się o dofinansowanie (od złożenia wniosku do otrzymania dofinansowania) trwa około 6-9 miesięcy.
 • Poziom dofinansowania projektów wynosi od 75% do 85%.
 • Wniosek składany jest w formie elektronicznej poprzez właściwy generator. Następnie wniosek przechodzi dwa etapy oceny – formalną i merytoryczną i otrzymuje określoną liczbę punktów. Na ich podstawie tworzona jest lista rankingowa projektów.

Informacje o Regionalnych Programach Operacyjnych

Strony Regionalnych Programów Operacyjnych znajdują się pod poniższymi adresami:

do goryPRZEWIŃ DO GÓRY