Drukowanie świadectw w UONET+

Szanowni Państwo!

Pragniemy przypomnieć, że 1 stycznia 2018 r. wycofaliśmy z oferty program Świadectwa Optivum. Dla Państwa wygody rozwinęliśmy funkcjonalność automatycznego drukowania świadectw bezpośrednio z dziennika elektronicznego UONET+.

Aplikacja Optivum powstała wiele lat temu i obecnie technologia, na której była oparta, stała się przestarzała. Dane do drukowania świadectw należało importować lub wpisywać ręcznie. Dlatego pełna funkcjonalność drukowania świadectw została utworzona w elektronicznym dzienniku UONET+ i tam są wprowadzane kolejne aktualizacje wzorów.

Dostęp do e-dziennika UONET+ w ramach Złotego abonamentu

W ramach Złotego abonamentu Optivum, który posiada Państwa placówka, dostęp do e-dziennika UONET+ jest bezpłatny. Aby rozpocząć używanie UONET+ wystarczy wypełnić formularz zamówienia lub skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta VULCAN: e-mail: cok@vulcan.edu.pl, tel.: 71 757 29 29.

UONET+ oferuje wiele funkcji, m.in. dziennik elektroniczny i obsługę sekretariatu a także dwie aplikacje mobilne Lekcja+ dla nauczycieli i Dzienniczek+ dla rodziców oraz uczniów. Szczegółowe informacje o systemie UONET+ znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.vulcan.edu.pl/e-dziennik.

Jak przygotować system UONET+ do wydruku arkuszy ocen i świadectw szkolnych?

Serdecznie zachęcamy do rozpoczęcia pracy z systemem UONET+ jeszcze w maju, by mogli Państwo spokojnie przygotować system do czerwcowego zakończenia roku.

Aby pomóc Państwu w pierwszych krokach w pracy z systemem przygotowaliśmy film „Jak przygotować system UONET+ do wydruku arkuszy ocen i świadectw szkolnych”.

Promocyjna oferta wdrożeniowa

Klientom Złotego abonamentu oferujemy pełne wdrożenie e-dziennika UONET+ (Startowy Pakiet Szkoleń) w promocyjnej cenie 3000 złotych.

W skład pakietu wdrożeniowego wchodzi szkolenie administratora i sekretarza oraz szkolenie warsztatowe grupy 15 nauczycieli/wychowawców. Udział w szkoleniach zapewni przyszłym użytkownikom systemu maksymalną dawkę praktycznej wiedzy, która przyspieszy wdrożenie systemu w Państwa szkole.

Wydruk świadectw w roku szkolnym 2017/2018

W tym roku zdecydowaliśmy się po raz ostatni zaktualizować szablony świadectw w programie Świadectwa Optivum. Publikujemy je poniżej, zgodnie z zapowiedzią w liście, który Państwo otrzymali.

Jednak nie wszystkie świadectwa będzie można wydrukować wprost z aplikacji. Aby wydrukować świadectwa ze znakiem graficznym PRK (np. ukończenia gimnazjum) należy postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w poniższej poradzie:

Drukowanie świadectw ze znakiem graficznym PRK II
Plik instalacyjny programu Świadectwa Optivum
Drukowanie świadectw ze znakiem graficznym PRK II
Plik instalacyjny programu Świadectwa Optivum

Zachęcamy również do zapoznania się z dodatkowymi poradami opublikowanymi w Bazie wiedzy oraz do udziału w szkoleniach online.

Porady dotyczące UONET+
Szkolenie online - szkoły podstawowe
Szkolenie online - szkoły ponadpodstawowe
Porady dotyczące UONET+
Szkolenie online - szkoły podstawowe
Szkolenie online - szkoły ponadpodstawowe

Pomocy w drukowaniu świadectw udzielą Państwu również pracownicy Centrum Obsługi Klienta VULCAN.