iZnajdź na stronie >

Fundusze unijne dla oświaty

Nowa edukacja w nowej perspektywie finansowej

Zapraszamy na szkolenie, które pozwoli Państwu spojrzeć na edukację z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. Podczas szkolenia przedstawione zostaną możliwości aplikowania o środki unijne na edukację w nowym okresie programowania.

Zakres merytoryczny szkolenia został tak sprofilowany, aby mogły w nim uczestniczyć zarówno osoby z doświadczeniem w zakresie realizacji projektów unijnych, jak również przedstawiciele samorządów, instytucji i organizacji, którzy nie mieli jeszcze styczności z procesem realizacji przedsięwzięć współfinansowanych ze środków wspólnotowych.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu?

Uczestnicy szkoleń uzyskają odpowiedzi na następujące pytania:

1. jakie możliwości w obszarze edukacji stwarza nowa perspektywa dla szkół i samorządów;
  2. na jakie działania edukacyjne można pozyskać środki w nowej perspektywie;
  3. jakie zmiany zaszły w ubieganiu się o środki unijne;
  4. jak dobrze przygotować się do nowego okresu programowania;
  5. jakie Programy Operacyjne będą realizowane w latach 2014-2020;
  6. jak efektywnie wykorzystać doświadczenia z minionej perspektywy finansowej.

Nowe założenia programowe dla funduszy UE w latach 2014-2020
Założenia pakietu legislacyjnego UE i Umowy partnerstwa w kontekście wsparcia sektora edukacji
POWER: Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
Przygotowanie wniosku o dofinansowanie
Dotacje na edukację na poziomie regionalnym - Regionalny Programy Operacyjny (RPO) - projekty infrastrukturalne
Dotacje na edukację na poziomie regionalnym - Regionalny Programy Operacyjny (RPO) - projekty miękkie
Zasady aplikacji o wsparcie pomocowe

Trener

Bartosz Wolański

Konsultant i autor kilkudziesięciu projektów inwestycyjnych dla firm i jednostek samorządu terytorialnego. W swoim dorobku wykazać się może doświadczeniem w zakresie takich programów pomocowych jak PHARE, SA-PARD, SPO WKP, ZPORR, INTERREG oraz Mechanizmy Finansowe EOG (w ramach perspektywy finansowej UE na lata 2004-2006), a także 16 Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO), POKL, POIG, POIIŚ oraz PROW w ramach nowej perspektywy finansowej na lata 2007-2013. Pracował w największych i w najskuteczniejszych firmach konsultingowych w Polsce na stanowiskach Dyrektora Regionalnego, Kierownika Oddziału, Kierownika Działu Projektów Finansowych i Project Managera. Ceniony wykładowca i ekspert w zakresie projektów unijnych. Wybitny ekspert w zakresie Nowej Perspektywy Finansowej 2014-2020.

Czas trwania i cena szkolenia

Szkolenie trwa dwa dni (16 godzin dydaktycznych).

Cena szkolenia wynosi 580 złotych brutto (opcjonalnie nocleg ze śniadaniem dodatkowo 200,00 zł).

Terminy szkoleń

Zapisy na szkolenie