lupka
locklockLogowanie do strefy klienta > SSerwis Prawo Optivum >
 

Wdrażaj PPK z VULCANEM – prosto, profesjonalnie, kompleksowo

Trójstronny program oszczędzania

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) to dobrowolny, prywatny program długoterminowego oszczędzania, który ma zapewnić dodatkowe środki finansowe przyszłym emerytom (po osiągnięciu co najmniej 60. roku życia). System jest współtworzony przez pracowników, pracodawców i państwo.

Od 1 stycznia 2021 r. PPK obowiązują w jednostkach sektora finansów publicznych, w tym w jednostkach oświatowych.


Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej >

 
Dowiedz się więcej

PPK w Płacach i Kadrach VULCAN

Nasze programy kadrowo-płacowe są już przygotowane do obsługi PPK, a nowe funkcje udostępniamy bezpłatnie w ramach obowiązującej licencji!

Zobacz, jak Płace i Kadry VULCAN ułatwią obsługę Pracowniczych Planów Kapitałowych

NOWOŚĆ! Automatyczna wymiana danych z Aplikacją iPPK udostępnianą przez PKO TFI.

Dowiedz się więcej

PPK w Płacach Optivum

W związku z zakończeniem w 2021 r. aktualizacji i wsparcia aplikacji Płace Optivum w programie wprowadzono podstawowe funkcjonalności w zakresie obsługi PPK:

  • powiązanie danych dotyczących PPK z jednostką i dane związane z PPK w kartotece osoby,
  • obliczenie składki na liście płac, ręczne ustalanie listy uczestników,
  • jedna opcja obliczania podatku od składki pracodawcy (podatek w miesiącu obliczania składki bez możliwości obliczenia podatku z przesunięciem miesięcznym),
  • eksport obliczonych składek do pliku i eksport składki pracodawcy do Płatnika,
  • utworzenie przelewu do instytucji finansowej zarządzającej PPK.

Bądź gotowy na PPK, weź udział w szkoleniu

Dla użytkowników naszych programów przygotowaliśmy szkolenia zdalne, podczas których pokażemy, jak korzystać z nowych funkcji, by ułatwić sobie prace związane z obsługą Pracowniczych Planów Kapitałowych w jednostce.

Szkolenie dla placówek posiadających Płace i Kadry VULCAN

Zapisz się

Szkolenie dla placówek posiadających Płace Optivum

Zapisz się
Zapisz się
Zapisz się


Dowiedz się, jak przygotować się do szkoleń zdalnych >

Szkolenia poprowadzą

Nasze szkolenie są realizowane wyłącznie przez wykwalikowaną kadrę trenerską. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z placówkami w całej Polsce potrafimy skutecznie przekazać wiedzę i pomóc.Małgorzata Zawadzka-Czapko

Małgorzata prowadzi obecnie szkolenia i wdrożenia z programów VULCAN służących do obsługi płacowo-kadrowej pracowników jednostek oświatowych. Ten obszar jest jej szczególnie bliski z racji doświadczenia zawodowego – przez ponad 15 lat pracowała w jednostce powołanej do obsługi finansowej jednostek oświatowych, obsługując placówki o różnej specyfice: szkoły, przedszkola, zespoły szkolno-przedszkolne, żłobki i CUW-y.Anna Stanaszek

Anna to specjalistka w obszarze kadr, płac i księgowości w firmie VULCAN. Od ponad 10 lat jest związana z obszarem finansów publicznych, a swoje umiejętności i kompetencje zdobywała również jako główna księgowo jednostki budżetowej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, świetnie rozumie specyfikę i charakter działania poszczególnych placówek oświatowych, dzięki czemu podczas szkoleń potrafi pomóc nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Dowiedz się więcej

Dowiedz się więcej o PPK

Obowiązki formalne pracodawcy, zasady wyboru instytucji finansowej i przygotowania do wprowadzenia PPK w placówce szczegółowo omawiamy na szkoleniu dostępnym w ramach Centrum Kompetencji VULCAN.

Dowiedz się więcej
do goryPRZEWIŃ DO GÓRY