lupka
locklockLogowanie do strefy klienta > SSerwis Prawo Optivum >
 

Razem w reformie

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielkie zmiany niesie za sobą reforma oświaty i z czym wiąże się ona dla gimnazjów, ale także dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wiemy, że nadchodzące trzy lata – a szczególnie najbliższe miesiące – będą pełne wyzwań. Chcąc wesprzeć szkoły i samorządy w nowej sytuacji, przygotowaliśmy usługi i produkty, które pomogą w procesie przekształcenia jednostek i ułatwią odnalezienie się w nowej strukturze.


Sprawdź, jak VULCAN może pomóc Twojej placówce! Dzięki naszym programom, szkoleniom i pomocy doświadczonych konsultantów sprawnie przeprowadzisz szkołę przez proces zmian.


x
Złoty Abonament Optivum
x
UONET+
x
Programy VULCAN
x
Prawo Optivum
x
Wsparcie konsultantów
 

Masz wszystko, czego potrzebujesz w jednym pakiecie

Jeśli posiadasz już Złoty abonament Optivum masz ułatwione zadanie. Programy wchodzące w skład tego pakietu usprawniają wykonanie wielu prac. Zarówno tych codziennych, jak i związanych ze zmianami w szkołach.

Nie masz jeszcze Złotego abonamentu? Czas to zmienić! Wybierz programy sprawdzone przez tysiące szkół. Teraz Złoty abonament z powodzeniem sprawdzi się podczas reorganizacji pracy szkoły, a po zmianach będzie nieocenioną pomocą dla dyrektora, nauczycieli, pracowników administracji oraz rodziców i uczniów.

Dowiedz się więcej o Złotym abonamencie

Potrzebujesz wsparcia w obsłudze programów? Masz je zapewnione!

Złoty abonament to nie tylko nowoczesne aplikacje dostosowane do realiów oświatowych. To również stałe wsparcie doświadczonych konsultantów. Potrzebujesz wyjaśnień, jak przeprowadzić trudną operację lub szybkiego szkolenia? W pakietach Komfort i Prestiż masz możliwość skorzystania w każdej chwili z naszej pomocy.

Poznaj pakiety Wsparcie VULCAN

UWAGA PROMOCJA!

Dla pierwszych stu szkół oferta specjalna - pakiet Prestiż w cenie pakietu Komfort w pierwszym roku! Zamawiając pakiet podaj konsultantowi infolinii hasło: REFORMA2017. Nie zwlekaj! Zadzwoń 71 757 29 29 lub zamów online.

Zamów Złoty abonament
Dowiedz się więcej o Złotym abonamencie
Poznaj pakiety Wsparcie VULCAN
Zamów Złoty abonament
 
Dowiedz się więcej o UONET+
Zamów dziennik elektroniczny dla swojej szkoły

Gimnazjum i klasy 7-8 w e-dzienniku UONET+

Nasz dziennik elektroniczny to elastyczne narzędzie, które ułatwi zachowanie ciągłości w danych o uczniach i procesie nauczania. W UONET+ możesz bez problemu prowadzić zarówno klasy gimnazjalne, jak i nowe klasy 7-8.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, UONET+ daje również możliwość scalenia baz danych lub przeniesienia danych dzieci z jednej bazy do drugiej.

Dowiedz się więcej o UONET+
Zamów dziennik elektroniczny dla swojej szkoły
 

Jak programy VULCAN wspierają swoich użytkowników w reformie?

Arkusz organizacyjny po nowemu

Przygotowując arkusz organizacyjny w naszych programach Arkusz i Arkusz Optivum dyrektorzy szkół mają do dyspozycji szereg udogodnień wspierających w przygotowaniu opisu organizacji jednostek oświatowych na rok szkolny 2017/2018. Jedną z nowości jest możliwość przygotowania specjalnych raportów, które zawierają wszystkie informacje wymagane przez opiniujące arkusze kuratoria oświaty.

Poznaj program Arkusz

Jedna, wspólna biblioteka szkolna

Przy łączeniu zasobów bibliotek szkolnych nieodzowną pomocą będzie program MOL NET+. Z jego pomocą można scalić zasoby dwóch bibliotek, nawet jeśli jedna z nich nie korzystała z naszego oprogramowania. Co jeszcze może być pomocne przy utrzymanie ładu w bibliotece? Funkcja przeprowadzenia skontum – szybko i bezbłędnie przy wykorzystaniu czytnika kodów kreskowych.

Sprawdź, co jeszcze oferuje MOL NET+

Zamknięcie lub otwarcie magazynu żywnościowego

Stoisz przed zadaniem połączenia magazynów żywnościowych lub otwarciem stołówki? Z naszymi programami to nic trudnego. Funkcja inwentaryzacji stanu magazynowego, ułatwi rozliczenie i kontrolę stanu końcowego magazynu a także przyjęcie na stan towarów z innego magazynu. Przeniesienia między magazynowe, ułatwią natomiast przekazanie towarów do innego magazynu.
W Stołówce Optivum wygodnie stworzysz jadłospisy, z których program wyliczy zapotrzebowanie na produkty. Artykuły składające się na zapotrzebowanie w łatwy sposób można przyjąć na magazyn i rozchodować, a także z w dowolnej chwili zweryfikować ich stan w obu aplikacjach.

Więcej o programach Magazyn i Stołówka

Inwentaryzacja nie musi trwać w nieskończoność

Łączenie się jednostek wiąże się między innymi z przenoszeniem wyposażenia oraz jego wymianą. Nie musi to być jednak długa i męcząca praca. Wykorzystując program Inwentarz Optivum z czytnikiem kodów kreskowych lub kolektor danych znacznie przyspieszysz przeprowadzenie inwentaryzacji. W Inwentarzu Optivum możesz również prowadzić ewidencję środków trwałych.

Sprawdź, co jeszcze potrafi nasz program

UWAGA PROMOCJA!

Dla pierwszych stu szkół, które kupią Inwentarz Optivum przygotowaliśmy 20% rabatu na czytnik kodów kreskowych. Zamawiając program z czytnikiem podaj konsultantowi infolinii hasło: REFORMA2017. Nie zwlekaj! Zadzwoń 71 757 29 29 lub zamów online.

Zamów Inwentarz z czytnikiem
Poznaj program Arkusz
Sprawdź, co jeszcze oferuje MOL NET+
Więcej o programach Magazyn i Stołówka
Sprawdź, co jeszcze potrafi nasz program
Zamów Inwentarz z czytnikiem
 
Przejdź do serwisu Prawo Optivum

Warto być na bieżąco z przepisami prawa

Pamiętaj! Wszelkie niezbędne informacje na temat oświatowych zmian prawnych znajdziesz zawsze w naszym serwisie internetowym Prawo Optivum.

Przejdź do serwisu Prawo Optivum
 

Potrzebujesz dodatkowych szkoleń lub wsparcia naszych konsultantów?

Arkusz organizacyjny – pierwsze wyzwanie dla dyrektora

Po zatwierdzeniu nowej sieci szkół dyrektor będzie musiał przygotować do 21 kwietnia arkusz organizacyjny. Zmian wpływających na opis organizacji szkoły jest wiele, dlatego warto wziąć udział w szkoleniach. Przygotowaliśmy różne formy wsparcia od szkoleń stacjonarnych przez spotkania seminaryjne po szkolenia online.

Zapisz się na szkolenie

Bądź gotowy do realizacji swoich zadań

Reforma oświaty stawia przed samorządami i dyrektorami szkół wiele wyzwań. Jeśli chcesz się dowiedzieć:

  • Jak przekształcić gimnazjum w szkołę podstawową?
  • Jak zaplanować ruch kadrowy po wprowadzeniu przepisów ustawy „Prawo oświatowe”
  • Jak prawidłowo przeprowadzić proces negocjacji arkusza organizacyjnego w nowej rzeczywistości szkolnej?

Weź udział w szkoleniach dotyczących zmian związanych z reformą.

Sprawdź, jakie jeszcze przygotowaliśmy szkolenia

Łączenie się jednostek i kadry po reformie

Łączące się ze sobą jednostki, które pracowały w programie Płace Optivum mogą również połączyć swoje bazy kadrowo-płacowe. Wystarczy skorzystać z pomocy naszego specjalisty. Czy warto łączyć bazy? Oczywiście! Operacja ta pozwoli na zachowanie ciągłości zatrudnienia oraz przeniesienie wszystkich do jednej bazy.

Chcesz zamówić usługę? Zadzwoń

Co z księgowością?

W zależności od tego, jakie zmiany czekają Twoją jednostkę zastosowanie będą miały odrębne przepisy o przekształcaniu lub wygaszeniu. Nasze programy finansowe poradzą sobie w każdej z tych sytuacji.

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń

Zawsze możesz na nas liczyć

Jeśli podczas wykonywania jakiegoś zadania będziesz potrzebował dłuższej konsultacji z osobą, która wesprze Cię technicznie oraz merytorycznie, zamów wizytę wdrożeniową. Nasi pracownicy przyjadą do Twojej jednostki i udzielę niezbędnej pomocy.

Zamów wizytę wdrożeniową. Zadzwoń
Zapisz się na szkolenie
Sprawdź, jakie jeszcze przygotowaliśmy szkolenia
Chcesz zamówić usługę? Zadzwoń
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń
Zamów wizytę wdrożeniową. Zadzwoń
do goryPRZEWIŃ DO GÓRY