lupka
lockLogowanie do strefy klienta > SSerwis Prawo Optivum >
 

Zawieranie umów abonamentowych w formie elektronicznej

Z radością informujemy, że od lipca br. wprowadziliśmy w firmie VULCAN możliwość elektronicznego podpisywania umów abonamentowych.

Takie rozwiązanie jest możliwe dzięki zapisom zawartym w art. 60 k.c.: „Z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych, wola osoby dokonującej czynności prawnej może być wyrażona przez każde zachowanie się tej osoby, które ujawnia jej wolę w sposób dostateczny, w tym również przez ujawnienie tej woli w postaci elektronicznej (oświadczenie woli)”.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na zawieranie umów abonamentowych w formie elektronicznej?

Wykorzystując dostępne technologie, zdecydowanie przyspieszamy obieg dokumentów. Czas potrzebny na dotarcie przesyłki z umową do i od Państwa zajmuje zazwyczaj kilka lub kilkanaście nawet dni. Zawarcie umowy elektronicznie skróci czas na przekazanie umowy do takiego, jaki jest potrzebny na wysłanie e-maila.

Elektroniczne podpisywanie umów ogranicza koszty związane z opłatami pocztowymi. Jest też ekologiczne – nie drukując dokumentów, jeśli nie wymaga tego prawo, dbamy o środowisko.

Jak elektronicznie podpisać umowę? Bardzo prosto!

Na Twój adres e-mailowy prześlemy wiadomość z linkiem do umowy. Zapoznaj się z jej treścią, a następnie kliknij przycisk „Akceptuję warunki”. I gotowe! Elektronicznie podpisałeś umowę.

Uwaga! Elektroniczne podpisywanie umów nie dotyczy umów przetwarzania danych osobowych – zapisy prawne określają, że takie umowy muszą być podpisywane tradycyjnie.
do goryPRZEWIŃ DO GÓRY