lupka
locklockLogowanie do strefy klienta > SSerwis Prawo Optivum >
 

Ważna informacja

Finanse, Płace Optivum, Kadry Optivum, Zastępstwa Optivum

Ważna informacja dla wszystkich użytkowników aplikacji Finanse, Płace Optivum, Kadry Optivum, Zastępstwa Optivum

Dostarczając Państwu nasze rozwiązania, dbamy o to, aby praca z aplikacjami była bezpieczna, stabilna i komfortowa. W związku z tym pragniemy poinformować Państwa o tym, jak planowane przez firmę Microsoft i Google zmiany technologiczne wpłyną na dostarczane przez nas systemy.

Windows 10

Firma Microsoft ogłosiła, że 29 lipca 2015 r. na rynek zostanie wprowadzona najnowsza wersja systemu operacyjnego – Windows 10. Doświadczenie wskazuje, że bywa iż niektóre aplikacje na nowych systemach operacyjnych nie działają stabilnie albo nie działają wcale. Zdarza się, że systemy odzyskują przewidywalność i stabilność dopiero po wydaniu przez Microsoft pierwszych poprawek (tzw. Service Pack).

Przed premierą firma Microsoft wypuszcza na rynek wersje testowe Windowsa 10. Obecnie wykorzystujemy je do sprawdzenia jakości działania naszych programów na tym systemie operacyjnym. Dotychczasowe wyniki testów nie są jednak powtarzalne – nasze aplikacje zachowują się różnie na różnych wersjach beta systemu Windows 10.

Rozumiejąc, jak ważne są zadania, które realizujecie Państwo, wspierając się naszym oprogramowaniem, zalecamy wstrzymanie się od instalacji nowej wersji systemu operacyjnego – Windows 10 – do momentu, kiedy skończymy testy na jego pierwszej oficjalnej (rynkowej) wersji. Wyniki testów opublikujemy pod koniec września bieżącego roku.

Sprawdzimy, jak nasze aplikacje zachowują się na finalnej wersji Windows 10. Na dziś nasze największe obawy dotyczą programów: Zastępstwa Optivum, Finanse, Kadry Optivum, Płace Optivum.

Silverlight

Dostawcy najpopularniejszych przeglądarek: Chrome, FireFox wycofują się ze wspierania technologii Silverlight. Zmiana ta może uniemożliwić Państwu pracę na systemach takich jak Finanse czy Dotacje. Dlatego prosimy, aby zablokowali Państwo aktualizację przeglądarek na Państwa komputerach. Zachęcamy również do śledzenia naszej strony, na której będziemy publikować dla Państwa szczegółowe informacje dotyczące powyższych kwestii.

Porada:

Jak wyłączyć automatyczną instalację nowej wersji przeglądarki? >


do goryPRZEWIŃ DO GÓRY