eduhoryzonty-2023-slajder-1.jpg
eduhoryzonty-2023-slajder-2.jpg
00
dni
:
00
godzin
:
00
minut
:
00
sekund

Zapraszamy do udziału w Kongresie

Zapraszamy do udziału w V Kongresie EduHoryzonty zorganizowanym dla dyrektorów i naczelników wydziałów oświaty, dyrektorów szkół, włodarzy samorządowych oraz dyrektorów CUW z całej Polski. Hasło przewodnie wydarzenia to „Oświata – nasza wspólna odpowiedzialność”. Podzielimy się z Państwem najlepszymi praktykami i propozycjami, które będą pomocne w codziennej pracy. Podczas Kongresu porozmawiamy między innymi o ocenach w polskiej szkole, o odpowiedzialności szkoły za stan psychiczny młodzieży oraz zaczerpniemy inspirację ze szwedzkiego systemu edukacji.

Najważniejsze tematy

wyjatkowi-goscie wybitni specjalisci.png

Wyjątkowi goście

wazne-pytania-inspirujace-odpowiedzi.png

Ważne pytania i inspirujące odpowiedzi

przyklady-skutecznych-rozwiazan gotowe rozwiazania.png

Przykłady skutecznych rozwiązań

wiele-zrodel-inspiracji.png

Wiele źródeł inspiracji

Kongresy z VULCANEM

Ośrodek Doskonalenia Kadry Kierowniczej Oświaty VULCAN jest akredytowaną placówką doskonalenia nauczycieli wpisaną do ewidencji niepublicznych placówek doskonalenia nauczycieli prowadzonej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Działamy od 35 lat. Wysoką jakość szkoleń gwarantuje posiadany przez VULCAN certyfikat zarządzania jakością ISO 9001. Tylko w 2020 roku przeszkoliliśmy 46 tysięcy osób, w tym 36 tysięcy zdalnie. 95% uczestników jest zadowolonych z naszych szkoleń.

Uczestnicy naszych kongresów otrzymują zaświadczenia w formie papierowej (w przypadku wydarzeń stacjonarnych) lub elektronicznej (w przypadku wydarzeń online).

logo-i-pieczatka-odkko.png [18.77 KB]

 

Partnerzy

Partner merytoryczny

ne-partner.jpg [11.88 KB]

Partner medialny

partner-medialny-wspolnota.png [10.69 KB]

Partnerzy wydarzenia

glaze-www.jpg [8.94 KB]remi-sponsor-www-mniejsze.jpg [8.32 KB]

progra-www.png [17.39 KB]

alenauczanie_www.png [16.06 KB]

jagusia-uzdr-www.png [11.90 KB]

it-media-www.jpg [7.59 KB]

kocham-skakaci-sponsor-www-mniejsze.jpg [15.42 KB]

atas-logo-www.png [10.38 KB]

first-lego-league_www.png [10.35 KB]

uzdriowiska-www.png [10.40 KB]

adobe-www.jpg [9.57 KB]

astra-logo-www.png [17.05 KB]

samsung_www.png [6.51 KB]

ESA_www.png [9.84 KB]

Program

Jan-Oszust.png

Jan Oszust

Wiceprezes VULCAN

Systemy zintegrowane są powszechnie używane i budowane w świecie tzw biznesu. Można sobie zadać pytanie, czy nadszedł już czas na budowę systemów zintegrowanych w edukacji i jaki powinien być ich zakres? Czy w najbliższych latach będziemy ciągle skupiać się na integracji procesów administracyjnych czy też jest już czas na dołączenie części edukacyjnej i danych związanych z edukacją do robienia pogłębionych analiz całości? Jak budować takie systemy, aby nie był to czas i pieniądz stracony? Ze względu na stopień skomplikowania, czas, pieniądze rozwiązania w postaci systemów zintegrowanych były dostępne głównie dla dużych samorządów. Teraz już tak nie jest. Oferowane przez VULCAN rozwiązanie zmienia ten obraz zmienia ten obraz. Daje możliwość budowy systemu dopasowanego do obecnych potrzeb bez zamykania drogi rozwoju na przyszłość.

Lukasz-Kadziewicz.png

Łukasz Kadziewicz

Siatkarz oraz dziennikarz

Podczas spotkania spojrzymy na definicję sukcesu z kilku perspektyw. Sport jako narzędzie wychowawcze oraz alternatywa w przebodźcowanym świecie nastolatków i młodzieży. Szkoła jest miejscem stwarzającym idealne warunki do rozwoju i indywidualnego podejścia. Nie tylko medal igrzysk olimpijskich czy sukcesy zawodowe są wyznacznikiem wyjątkowości. Maksymalne wykorzystanie potencjału daje spełnienie i satysfakcję.

Beata-Rajba.png

Beata Rajba

Nauczycielka akademicka

W wystąpieniu przedstawimy badania stanu psychiki młodzieży na przestrzeni ostatnich lat. Przeanalizujemy również jej przyczyny, a także odpowiedzialność szkoły. Wspólnie zastanowimy się nad granicami tej odpowiedzialności w procesie diagnozowania problemów psychicznych uczniów, zapobiegania im i współpracy z rodzicami oraz specjalistami, by wesprzeć ucznia.

Sponsor bloku prelekcji Astra S.A.

Tomasz-Chomicki.png

Tomasz Chomicki

Dyrektor ds. rozwoju biznesu Samsung Electronics

Opis wystąpienia w przygotowaniu

Sebastian-Loza.png

Sebastian Łoza

Ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji

Radoslaw-Wiktorski.png

Radosław Wiktorski

Dyrektor ds. strategii, Inspektor Ochrony Danych

W czasach, gdy technologie rozwijają się coraz szybciej, a oczekiwania społeczeństwa względem samorządów rosną, coraz więcej miast i gmin zaczyna wykorzystywać sztuczną inteligencję w swojej pracy. Podczas tego spotkania porozmawiamy o tym, jakie są możliwości i ograniczenia sztucznej inteligencji w samorządzie oraz jak wykorzystać ją w codziennej pracy urzędników. Przedstawimy również przykłady zastosowań sztucznej inteligencji oraz omówimy, jakie korzyści dla mieszkańców mogą płynąć z jej wykorzystania szczególnie w obszarze zarządzania edukacją.*

*Tytuł i opis wystąpienia został wygenerowany przez Sztuczną Inteligencję. Podczas konferencji wystąpią jednak żywi prowadzący.

Joanna-Mytnik.png

Joanna Mytnik

Dyrektor Centrum Nowoczesnej Edukacji

Systemy edukacji budzą wiele kontrowersji i są przedmiotem debaty publicznej na całym świecie. Ocena szkolna wyrażona za pomocą cyfry, litery czy obrazka nie pełni żadnej z przypisywanej jej ról. Stopnie stały się narzędziem wspierającym organizację procesu edukacyjnego, popyt na nie generują głównie rodzice i administratorzy systemu.

Podczas wystąpienia odpowiemy na pytania dotyczące roli stopni w szkole oraz zastanowimy się nad tym, czy bieżące ocenianie postępów nauce bez stopni jest możliwe i zgodne z prawem? Jak to zrobić rezygnując ze stopni? Co na temat warunków tworzenia pamięci oraz wpływu stopni na procesy uczenia się i stan zdrowia małych i młodych ludzi mówią wyniki badań naukowych? Zapraszamy na spotkanie!

Anna-Szulc.png

Anna Szulc

Nauczycielka matematyki I LO w Zduńskiej Woli

Czy można nie opierać  się na średniej, nie stosować wag, nie wpisywać stopni, a jednocześnie mądrze oceniać?  
Ocenianie w szkole budzi wiele kontrowersji, bywa powodem nieporozumień   i konfliktów. W czasie wystąpienia podzielimy się z uczestnikami doświadczeniem w tym zakresie. Opowiemy o metodach oceniania postępów ucznia, które stosuje w swojej pracy nauczycielka matematyki w zduńskowolskim liceum. Metody oceniania, które wypracowała nie tylko wspierają ucznia i nauczyciela, ale przede wszystkim są zgodne z obowiązującym w Polsce prawem.

Joanna-Biszewska.png

Joanna Biszewska-Miętka

Dziennikarka, socjolożka

Wyposażenie pracowni w szwedzkich podstawówkach to magia. Warsztat do obróbki drewna, szwalnia, w której dzieci uczą się od podstaw, jak uszyć koszulę z kołnierzem, doskonale wyposażona kuchnia, a nawet pralnia.
W wystąpieniu opowiemy o modelu edukacji w szwedzkich podstawówkach, w którym przedmioty manualne są traktowane na równi z umysłowymi. Zaprezentujemy materiał wideo i zdjęcia ze szkoły podstawowej w środkowej Szwecji, aby pokazać, jak organizowane są lekcje w warsztatach, w klasach i w lesie. Opowiemy również o tym, jak wyglądają plany lekcji małych Szwedów i dlaczego przedmioty łączy się w bloki tematyczne.    

Mariusz-Tobor.png

Mariusz Tobor

Ekspert oświatowy

Jan-Zieba.png

Jan Zięba

Ekspert oświatowy

W wystąpieniu przeanalizujemy obecną sytuację finansową oświaty oraz zastanowimy się nad jej nieodległą przyszłością. W kontekście wielu zmian ostatnich lat warto przyjrzeć się, w jakim stanie finanse i organizacja oświaty weszły w rok 2023 i czy na podstawie dostępnych danych można coś powiedzieć na temat prawdopodobnych scenariuszy na przyszłość.

Jakub Piasecki

FIRST® LEGO®

W wystąpieniu opowiemy o wyjątkowym programie edukacyjnym. FIRST® LEGO® League to międzynarodowy, prestiżowy program robotyczny, który od ponad 20 lat funkcjonuje na całym świecie. Został stworzony, by inspirować młodych ludzi nauką, nowymi technologiami i wyposażyć w cenne umiejętności przydatne w pracy i życiu codziennym. Ludzie, którzy za 10-15 lat będą zmieniać świat, w tym również gminy, siedzą dziś w szkolnych ławkach i czekają na inspirujące wyzwania. Programy szkolne to dla nich za mało. Za mało, żeby odnaleźć się w świecie przyszłości. Za mało, żeby odnieść sukces w pracy,  w zawodach, które dzisiaj nawet jeszcze nie istnieją. Dzięki FIRST® LEGO® League samorządy mają unikalną okazję, by umożliwić edukację na światowym poziomie.

Slawomir-Jarmuz.png

Sławomir Jarmuż

Doktor psychologii (PAN)

W krajach o długiej tradycji demokratycznej mediacje stanowią znaczący sposób rozwiązywania sporów i konfliktów. Dane statystyczne pokazują, że Polska jest pod tym względem daleko w tyle. Budowanie nowoczesnego społeczeństwa powinno opierać się na porozumieniu między ludźmi mającymi odmienne potrzeby i punkty widzenia.
W trakcie wykładu poznamy różne sposoby ingerowania w spory. Przeanalizujemy takie metody jak: arbitraż, admonicja, moderacja i mediacja. Sprawdzimy przydatność każdej metody w środowisku edukacyjnym, skupiając się głównie na walorach mediacji. Oprócz spojrzenia z ogólnej perspektywy, zaprezentowane zostaną dwie konkretne metody wykorzystywane w praktyce rozwiązywania sporów i konfliktów. Obydwie metody mogą być wykorzystywane przez osoby zarządzające oświatą przyczyniając się nie tylko do rozwiązywania konkretnych trudnych sytuacji, ale dając także możliwość osobistego rozwoju i satysfakcji.

Gabriela-Olszowska.jpg

Gabriela Olszowska

Recenzent MEN ds. podręczników

Zapraszamy na spotkanie ukazujące problem szkolnego oceniania, zawieszonego pomiędzy przepisami prawa oświatowego a potrzebą uprawiania sztuki zgodnej  z zasadami dydaktycznymi.  Pokażemy umiejscowienie nietrudnych (!) przepisów dotyczących oceniania wraz z ich interpretacją. Przedstawimy najczęstsze praktyki je naruszające i scharakteryzujemy źródło nieporozumień w tym zakresie. Otworzymy przestrzeń do praktykowania sztuki mądrego oceniania ku radości nie tylko nauczycieli, ale i uczniów. Pokażemy wartość poprawnego języka w tym zakresie, by budować poczucie bezpieczeństwa ucznia i nauczyciela oraz sprawstwa obojga. Poruszymy także od praktycznej strony kwestię ustawień parametrów e-dziennika w zakresie oceniania szkolnego. 

Wioletta-Bartlod.png

Wioletta Bartołd

Wizażystka, właścicielka VB Styl Stylist&Makeup

Sylwia-Kulaszewicz.png

Sylwia Kulaszewicz

Stylistka, doradca wizerunku, kreatorka stylu

O wizerunek powinni troszczyć się wszyscy, także, a może i przede wszystkim dyrektorzy szkół, radni, wójtowie, burmistrzowie, prezydenci i  starostowie. W wystąpieniu, przedstawimy jak być dobrze postrzeganym starannie prezentując swój wygląd oraz budując odpowiednie relacje z otoczeniem. Dbanie i inwestowanie w poszczególne elementy wizerunku pozwala na budowanie lepszych relacji z  mieszkańcami, pracownikami urzędów oraz instytucjami i partnerami zewnętrznymi.

Prelegenci

Lukasz-Kadziewicz.png
Lukasz-Kadziewicz.png

Łukasz Kadziewicz

Siatkarz oraz dziennikarz

Ze swoich ponad dwóch metrów widzi na tyle dużo, by dostrzec, co jest ważne w osiągnięciu zawodowego sukcesu. Pomaga mu tym kariera siatkarza, w której zdobył wiele cennych osiągnięć oraz dwukrotnie reprezentował kraj na Igrzyskach Olimpijskich. Swoją historię opisał w autobiografii „Kadziu. Siatkówka & rock'n'roll”. Podczas wykładów, mówi o zmianach, które musiały nastąpić w jego życiu, aby osiągnął cele. O motywacji, która nim kierowała i pokonywaniu barier na krętej sportowej drodze. Opowiada o tym, w jaki sposób sportowe doświadczenia przekładają się dziś na biznes, który prowadzi.

Łukasz Kadziewicz

Siatkarz oraz dziennikarz

Jan-Oszust.png

Jan Oszust

Wiceprezes VULCAN

Mariusz-Tobor.png
Mariusz-Tobor.png

Mariusz Tobor

Ekspert oświatowy

Zajmuje się przede wszystkim organizacją i finansowaniem oświaty oraz statystyką oświatową. Autor wielu analiz, artykułów i wystąpień. Autor i współautor wielu opracowań doradczych. Współautor metody podziału budżetu oświaty i standaryzacji zatrudnienia, tzw. bonu organizacyjnego. Od wielu lat współpracuje z ZMP, jest ekspertem oświatowej części Systemu Analiz Samorządowych.

Mariusz Tobor

Ekspert oświatowy

Beata-Rajba.png
Beata-Rajba.png

Beata Rajba

Nauczycielka akademicka

Od 2020 r. prowadzi zakrojone na szeroką skalę badania zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Psycholożka, terapeutka EMDR, a wcześniej nauczycielka. Zatrudniona w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Beata Rajba

Nauczycielka akademicka

Joanna-Mytnik.png
Joanna-Mytnik.png

Joanna Mytnik

Dyrektor Centrum Nowoczesnej Edukacji

Miłośniczka najnowszych technologii i innowacji w edukacji. Zajmuje się neuronaukowymi podstawami procesu uczenia się oraz metodyką nauczania. Zwolenniczka i realizatorka innowacyjnych projektów edukacyjnych. Pomysłodawczyni i organizatorka Konferencji Dydaktyki Akademickiej „Ideatroium”. 

Joanna Mytnik

Dyrektor Centrum Nowoczesnej Edukacji

Anna-Szulc.png
Anna-Szulc.png

Anna Szulc

Nauczycielka matematyki I LO w Zduńskiej Woli

Laureatka konkursu „Nauczyciel – Mediator” (2016), mediatorka społeczna oraz tutorka. Autorka książki „Nowa szkoła - zmianę edukacji warto zacząć przy tablicy” oraz współautorka “Statutu nieumarłego”. Organizatorka konferencji „Empatyczna Edukacja = Empatyczna Polska”. Prelegentka „Forum dla Edukacji” (Senat RP 2021). Uczestniczka ruchu „Budzącej się szkoły”. W swojej pracy stosuje język NVC i wiedzę neurobiologii.

Anna Szulc

Nauczycielka matematyki I LO w Zduńskiej Woli

Joanna-Biszewska.png
Joanna-Biszewska.png

Joanna Biszewska-Miętka

Dziennikarka, socjolożka

Od 2009 r. pracuje w portalu gazeta.pl w serwisie Edziecko.pl. Od lat zajmuje się tematami związanymi z edukacją. W swoich tekstach stara się pokazać, że w szkole najważniejsze są dzieci: ich potrzeby, wrażliwość, talenty. Zawodowo rozmawia z ludźmi angażującymi się w fundacje wspierające dzieci i edukację, z psychologami, nauczycielami, dyrektorami szkół, uczniami i uczennicami.

Joanna Biszewska-Miętka

Dziennikarka, socjolożka

Slawomir-Jarmuz.png
Slawomir-Jarmuz.png

Sławomir Jarmuż

Doktor psychologii (PAN)

Specjalista ds. psychologii osobowości, zarządzania i komunikacji.  Pracownik naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego, Opolskiego i SWPS. Członek i założyciel GLOBE – największego projektu badań międzykulturowych w psychologii. Trener, coach, mediator. Współwłaściciel firmy szkoleniowej Moderator.

Sławomir Jarmuż

Doktor psychologii (PAN)

Wioletta-Bartlod.png
Wioletta-Bartlod.png

Wioletta Bartołd

Wizażystka, właścicielka VB Styl Stylist&Makeup

Dyplomowana wizażystka i stylistka, podkreślająca naturalne piękno kobiet oryginalnym makijażem i ubiorem. Tworząc profesjonalne strefy wizażu, obsługuje konferencje, kongresy, pokazy mody, koncerty oraz różnego rodzaju sesje zdjęciowe na potrzeby firm oraz osób indywidualnych. Prowadzi szkolenia z zakresu makijażu, dziennego, biznesowego oraz wieczorowego. Ukończyła Uniwersytet Gdański oraz Szkołę Wizażu Beaty Małachowskiej "Beauty Art".

Wioletta Bartołd

Wizażystka, właścicielka VB Styl Stylist&Makeup

Sylwia-Kulaszewicz.png
Sylwia-Kulaszewicz.png

Sylwia Kulaszewicz

Stylistka, doradca wizerunku, kreatorka stylu

Inspiruje do pozytywnych zmian, pomaga budować trwałą pewność siebie, wynikającą z tego jak wyglądamy i jak czujemy się ze sobą. Prowadzi szkolenia dla firm z zakresu wizerunku biznesowego. Współpracuje z polskimi markami. Pracuje indywidualnie z kobietami i mężczyznami. Udziela konsultacji wizerunkowych, oferuje przegląd garderoby i wspólne zakupy. Pomaga wypracować własny styl, który pasuje do osobowości.

Sylwia Kulaszewicz

Stylistka, doradca wizerunku, kreatorka stylu

Gabriela-Olszowska.jpg
Gabriela-Olszowska.jpg

Gabriela Olszowska

Recenzent MEN ds. podręczników

Nauczycielka języka polskiego w Krakowie i Warszawie. W latach 2002-2017 pełniła funkcję dyrektora szkoły. Prowadzi szkolenia w zakresie oceniania szkolnego. Współautorka serii podręczników „Do Itaki”. Od 2008 roku recenzuje podręczniki na zlecenie ministerstwa.

Gabriela Olszowska

Recenzent MEN ds. podręczników

Sebastian-Loza.png
Sebastian-Loza.png

Sebastian Łoza

Ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji

Absolwent Executive MBA i Politechniki Warszawskiej umiejętnie łączący świat biznesu ze światem technologii. Posiada 20-letnie doświadczenie w projektowaniu, tworzeniu i wdrażaniu oprogramowania. Analityk i strateg technologiczny. Od 8 lat związany z firmą VULCAN m.in. jako konsultant w obszarze R&D, innowacji i prototypowania. Z pasją zajmuje się nowymi technologiami.

Sebastian Łoza

Ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji

Jan-Zieba.png
Jan-Zieba.png

Jan Zięba

Ekspert oświatowy

Od 30 lat pracuje w oświacie i dla oświaty. Fizyk z wykształcenia, informatyk z zawodu. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako pracownik Centrum Dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej, nauczyciel fizyki i informatyki w technikum i liceum ogólnokształcącym, programista, menedżer w firmie przegotowującej oprogramowanie dla oświaty, projektant systemów informatycznych dla oświaty, wykładowca Studium Doskonalenia Menedżerów Oświaty. Obecnie jest ekspertem oświatowym w firmie VULCAN.

Jan Zięba

Ekspert oświatowy

Tomasz-Chomicki.png

Tomasz Chomicki

Dyrektor ds. rozwoju biznesu Samsung Electronics

Radoslaw-Wiktorski.png
Radoslaw-Wiktorski.png

Radosław Wiktorski

Dyrektor ds. strategii, Inspektor Ochrony Danych

Od ponad 10 lat specjalizuje się w tematyce ochrony danych osobowych w edukacji. Doradza samorządom i szkołom w zakresie praktyki ochrony danych osobowych, zwłaszcza w kontekście wykorzystywania systemów informatycznych, będąc w tej materii jednym z najbardziej doświadczonych ekspertów w Polsce. Autor publikacji, analiz oraz wielu wystąpień konferencyjnych. Na co dzień związany z firmą VULCAN.

Radosław Wiktorski

Dyrektor ds. strategii, Inspektor Ochrony Danych

Jakub Piasecki

FIRST® LEGO®

Lokalizacja

Lokalizacja

HOTEL BACHLEDA KASPROWY, ul. Szymaszkowa, 34-500 Zakopane   Strona hotelu >

 

Kontakt

Marta-Zielinska-od-kontaktu.jpg

Marta Zielińska

specjalista ds. eventów

Pytania organizacyjne (noclegi, wyżywienie)

krystian-kaczmarek.jpg

Krystian Kaczmarek

specjalista ds. jakości i rozwoju usług

Pytania organizacyjne (zapisy, faktury)

anna-pelka-kontakt.jpg

Anna Pełka

menadżer ds. rozwoju usług

Pytania merytoryczne

zapisy-i-dokumenty.jpg

Pytania dotyczące zapisów, faktur, zaświadczeń

Poprzednie edycje

Ta strona używa plików cookie zgodnie z opisaną polityką wykorzystywania plików cookie. Korzystanie z naszych serwisów bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookie.