zdjecie-naglowek-glowne-2.jpg
baner-kolobrezg.jpg
00
dni
:
00
godzin
:
00
minut
:
00
sekund

Zapisy na Kongres zostały zamknięte

Płace i finanse – dobre praktyki i inspiracje

Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa do udziału w IX edycji Kongresu. Jak rok temu zaproszenie kierujemy nie tylko do osób zajmujących się księgowością, ale też płacami jednostek oświatowych. Dedykujemy Państwu trzy panele merytoryczne: Panel Wspólny, Panel Księgowy i Panel Płacowy. Wraz z zaproszonymi ekspertami poruszymy tematy związane ze zmianami w przepisach prawa oraz pochylimy się nad najważniejszymi w tym roku zagadnieniami z obszarów płac i księgowości oświatowej.

Wierzymy, że tegoroczny zakres programu, nie tylko przyniesie Państwu odpowiedzi na najbardziej palące pytania, ale pozwoli również poznać dobre praktyki stosowane przez innych uczestników Kongresu. Tegoroczne tematy będą dotyczyć m.in. Krajowego Systemu Elektronicznych Faktur - co to oznacza dla księgowego, modelach organizacji pracy księgowej i płacowej i wybranych problemach w rozliczeniach płacowych. Zadbamy również o Państwa od strony wizerunku i zdrowego odżywiania – pokażemy jak najskuteczniej zadbać o siebie.

W tym roku spotkamy się w pięknym Hotelu w Kołobrzegu, usytuowanym z dala od zgiełku. Mamy nadzieję, że atrakcyjna lokalizacja i wysoki standard będzie miłym dodatkiem do wielu merytorycznych wystąpień.

Najważniejsze tematy

wyjatkowi-goscie wybitni specjalisci.png

Wybitni specjaliści

Zaproszeni prelegenci to eksperci i praktycy w dziedzinie finansów i płac oświatowych.

panele-dyskusyjne wizerunek szkoly.png

Panele dyskusyjne

Możliwość zadawania pytań ekspertom pozwoli uzyskać odpowiedzi na najważniejsze dla Państwa kwestie.

wymiana-doswiadczen.png

Wymiana doświadczeń

Dyskusje z innymi uczestnikami pozwolą na wymianę doświadczeń oraz budowanie sieci kontaktów zawodowych.

potwierdzenie-uczestnictwa.png

Potwierdzenie uczestnictwa

Uczestnictwo w Kongresie zostanie potwierdzone zaświadczeniem.

Kongresy z VULCANEM

Ośrodek Doskonalenia Kadry Kierowniczej Oświaty VULCAN jest akredytowaną placówką doskonalenia nauczycieli wpisaną do ewidencji niepublicznych placówek doskonalenia nauczycieli prowadzonej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Działamy od 35 lat. Wysoką jakość szkoleń gwarantuje posiadany przez VULCAN certyfikat zarządzania jakością ISO 9001. Tylko w 2020 roku przeszkoliliśmy 46 tysięcy osób, w tym 36 tysięcy zdalnie. 95% uczestników jest zadowolonych z naszych szkoleń.

Uczestnicy naszych kongresów otrzymują zaświadczenia w formie papierowej (w przypadku wydarzeń stacjonarnych) lub elektronicznej (w przypadku wydarzeń online).

logo-i-pieczatka-odkko.png [18.77 KB]

 

Partnerzy

ne-partner.jpg [11.88 KB]

casco.jpg [7.59 KB]

Program

Jan-Oszust.png

Jan Oszust

Wiceprezes VULCAN

Radoslaw-Wiktorski.png

Radosław Wiktorski

Dyrektor ds. strategii, Inspektor Ochrony Danych

Systemy zintegrowane są powszechnie używane i budowane w świecie tzw biznesu. Można sobie zadać pytanie, czy nadszedł już czas na budowę systemów zintegrowanych w edukacji i jaki powinien być ich zakres? Czy możliwa jest efektywna obsługa procesów księgowo-płacowych na poziomie obecnego poziomu integracji? Wymagania pracowników szkół, samorządów, ale również rodziców ciągle rosną. Prawo sprzyja tym wymaganiom. Oferowane przez VULCAN rozwiązanie odpowiada na te wyzwania. Daje możliwość budowy systemu dopasowanego do obecnych potrzeb bez zamykania drogi rozwoju na przyszłość. Gwarantuje bezpieczeństwo i daje ochronę inwestycji. Nie jest to rozwiązanie tylko dla dużych samorządów.

Joanna-K-Robak.jpg

Joanna Krystyna Robak

Ekspert z zakresu ZFŚS

W sierpniu 2023 roku weszły w życie zmiany, które m.in. od 1 lipca br. odmrażają odpis na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych (ZFŚS). Wyższa kwota odpisu dotyczy zarówno nauczycieli, jak i pracowników administracji i obsługi, a także emerytów i rencistów niepedagogicznych. Zmiana dotyczy również przepisów w zakresie odpisu na nauczycieli emerytowanych, które będą totalną rewolucją i na którą z niecierpliwością wiele osób czeka od lat. Teraz należy zarezerwować sobie czas na dokonanie stosownych obliczeń oraz znaleźć dodatkowe środki w budżecie, ponieważ zmiana odpisu w trakcie roku nie była planowana. Termin wpłaty dodatkowych środków mija 30 września br. Aby uniknąć kar finansowych za nieprawidłowe naliczenie odpisu i przekazanie wpłaty na konto bankowe ZFŚS w zaniżonej kwocie, warto dobrze się przygotować.

krystian-latka.png

Krystian Łatka

Prawnik, doradca podatkowy

Od dnia 1 lipca 2024 r. ma obowiązywać powszechny system elektronicznego fakturowania. Oznacza to nie tylko rewolucję techniczną w procesie dokumentowania czynności w podatku od towarów i usług, ale wiąże się też z licznymi zmianami w samych zasadach fakturowania.
W ramach panelu omówione zostaną założenia obowiązkowego systemu e-fakturowania, a także zmiany, jakie w praktyce wymusi wystawianie faktur w systemie. Odpowiednie wdrożenie jest konieczne, aby uniknąć kar pieniężnych, jakie projekt zmian przewiduje w przypadku naruszenia obowiązku fakturowania w ramach KSeF. 

Daria-Majewicz.png

Daria Majewicz

Ekspert w dziedzinie rachunkowości budżetowej

Codziennie każdy księgowy musi zmierzyć się z nadmiarem obowiązków oraz nieustanną presją czasu. Kolejne zmiany w przepisach prawa powodują zwiększenie ilości lub czasochłonności wykonywanych zadań. Pracujemy coraz szybciej, ale czy też wydajniej? Czy mamy czas na to, aby poczuć satysfakcję i radość z wykonywanej pracy?  

W trakcie szkolenia poszukamy rozwiązań, które sprawią, że zamiast ciągle czuć oddech na plecach, zatrzymamy się na chwilę i weźmiemy głęboki oddech uśmiechając się przy tym do siebie i innych. Organizacja pracy całego biura zaczyna się przecież od nas samych. Wdrożenie nawet najmniejszych zmian może z czasem przyczynić się do wielkiej rewolucji.  

Podczas wystąpienia zaprezentowane zostaną praktyczne wskazówki i przykłady dobrych praktyk ułatwiających i usprawniających pracę księgowego.

Lukasz-Sokolowski-1.png

Łukasz Sokołowski

Trener personalny

Kto z nas nie boryka się z dylematem: być fit, czy jeść to, na co mam ochotę? Ależ po co wybierać, skoro można mieć jedno i drugie. W naszej prelekcji wyjaśnimy na czym tak naprawdę polega zdrowe odżywianie oraz przede wszystkim jak trwale i skutecznie zmienić nawyki żywieniowe. Wyjaśnimy jak połączyć świetne samopoczucie oraz codzienne, drobne przyjemności. Rozprawimy się z licznymi dolegliwościami, takimi jak wahania nastroju, rozdrażnienie, senność, czy bóle głowy, podając na nie proste i skuteczne rozwiązania. I w końcu odpowiemy na odwieczne pytanie - czy diety mają sens?

Wioletta-Bartlod.png

Wioletta Bartołd

Wizażystka, właścicielka VB Styl Stylist&Makeup

Sylwia-Kulaszewicz.png

Sylwia Kulaszewicz

Stylistka, doradca wizerunku, kreatorka stylu

Podczas wystąpienia opowiemy w jaki sposób dbać o zmieniającą się cerę, jakie nowe nawyki warto wprowadzić odnośnie pielęgnacji  i wykonywania makijażu. Nasza stylistka zaprezentuje obszerny materiał z zakresu garderoby kapsułowej  oraz udzieli informacji jak dobrać fason kiedy zmienia się sylwetka.

Gabriel-Rogowski.jpg

Gabriel Rogowski

Przewodniczący KZP Oświaty w Białymstoku

Zmiany wynikające z wejścia w życie nowej ustawo o Kasach Zapomogowo-Pożyczkowych z dnia 11 sierpnia 2021 roku stały się faktem. W wystąpieniu przedstawimy zbiór zalet i wad funkcjonowania nowej ustawy o KZP. Opowiemy, jakie zmiany wprowadziła nowa ustawa oraz jak one wpłynęły na Kasy. Porozmawiamy o tym, jaka jest nowa rola pracodawcy i przedstawicieli pracowników oraz jak zostały zmienione kompetencje poszczególnych organów KZP oraz o tym, co zmieniło się w pożyczkach i udzielanych zapomogach.

Agnieszka-Czopp.png

Agnieszka Czopp

Product owner w VULCAN

Sylwester-Kokot.png

Sylwester Kokot

Konsultant ds. szkoleń i wdrożeń - lider zespołu

Kongres Księgowych i Płacowych przyciąga przede wszystkim użytkowników aplikacji Finanse VULCAN i Płace VULCAN. Jest to doskonała sposobność by zapoznać się z najważniejszymi zmianami w tych aplikacjach. Podczas spotkania nasi trenerzy opowiedzą o najciekawszych funkcjach, które niedawno zostały dodane do aplikacji, a o których warto opowiedzieć, bo z doświadczenia wiemy, jaka cenna jest ta wymiana wiedzy. Product Ownerzy, którzy decydują o losach aplikacji opowiedzą co w najbliższych miesiącach zamierzają nowego wprowadzić do aplikacji oraz w jakim kierunku ona będzie nadal rozwijana.

Sylwester-Kokot.png

Sylwester Kokot

Konsultant ds. szkoleń i wdrożeń - lider zespołu

Lukasz-Nowak.jpg

Łukasz Nowak

Dyrektor centrum usług wspólnych

Arkadiusz Baranowski

Główny księgowy w CUW

Podczas tego panelu podzielimy się z Państwem naszym doświadczeniem oraz przedstawimy nową odsłonę systemu, który w znaczący sposób usprawnia zadania związane z finansami. 

Temat opracowania projektów planów finansowych jest corocznym zadaniem, które często jest wyzwaniem dla osób za nie odpowiedzialnym. Zaplanowanie środków w czasie dynamicznych zmian ekonomicznych, uwzględnienie zmiennych wynikających z aneksów arkuszy organizacyjnych, porównywanie różnych wariantów projektów, a następnie comiesięczna analiza wydatków budżetowych oraz przewidywane wykonanie zaplanowanych środków to codzienne zadania spoczywające na pracownikach szkół oraz CUW-ów.

Sebastian-Loza.png

Sebastian Łoza

Ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji

Rozwój technologii, w tym zwłaszcza rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję sprawia, że coraz więcej czynności wykonywanych jest przez maszyny. Zdarza się, że eliminuje to całe stanowiska pracy. Czy będzie dotyczyło to również księgowych i płacowych? Zapraszamy na krótki przegląd działających już współcześnie rozwiązań oraz możliwych kierunków rozwoju systemów księgowych i płacowych w Polsce.

Lukasz-Nowak.jpg

Łukasz Nowak

Dyrektor centrum usług wspólnych

Arkadiusz-Baranowski.jpg

Arkadiusz Baranowski

Główny księgowy w CUW

Temat organizacji pracy księgowych i płacowych jest jak rzeka. W zależności od jednostki zakres obowiązków na poszczególnych stanowiskach jest przeróżny, a pracownicy często są nierównomiernie obłożeni pracą. Niejednokrotnie spotykamy się z brakiem informacji o faktycznej odpowiedzialności i dublowaniem pracy. Zadania wykonywane przez poszczególnych pracowników, często wykraczają poza ich oficjalny zakres obowiązków.

Spróbujemy pokazać Wam, że może być lepiej. Jak zorganizować pracę, przy wykorzystaniu posiadanych narzędzi oraz racjonalnie powierzać zadania i obowiązki. Opowiemy o tym jak, przy podziale zadań i obowiązków, unikać niepotrzebnych konfliktów oraz powielania wykonywania tej samej pracy przez wiele osób. Zaproponujemy rozwiązania pozwalające zapanować nad terminowością, rzetelnością oraz skuteczną kontrolą, przy jednoczesnym spełnieniu potrzeby zachowania zastępowalności. 

Lukasz-Rutkowski.png

Łukasz Rutkowski

Trener przygotowania mentalnego, lektor językowy

W wystąpieniu porozmawiamy o przeszkodach, jakie towarzyszą nam podczas wprowadzania zmian w swoim życiu.

Mózg to bardzo wymagający przeciwnik, który zawsze będzie dążył do oszczędzania energii, dlatego tak ciężko jest wprowadzać i wytrwać w zmianach nawyków. Wprowadzanie zmian natomiast pobiera bardzo duże pokłady energii, więc już na samym początku jesteśmy na "straconej" pozycji. Przerwane diety, niewykorzystane karnety na siłownie, brak snu czy zbyt małe oszczędności - powiedz wszystkiemu do widzenia i dowiedz się, jak włamać się do mózgu, tak aby tego nie zauważył. 

Jan-Oszust.png

Jan Oszust

Wiceprezes VULCAN

Radoslaw-Wiktorski.png

Radosław Wiktorski

Dyrektor ds. strategii, Inspektor Ochrony Danych

Systemy zintegrowane są powszechnie używane i budowane w świecie tzw biznesu. Można sobie zadać pytanie, czy nadszedł już czas na budowę systemów zintegrowanych w edukacji i jaki powinien być ich zakres? Czy możliwa jest efektywna obsługa procesów księgowo-płacowych na poziomie obecnego poziomu integracji? Wymagania pracowników szkół, samorządów, ale również rodziców ciągle rosną. Prawo sprzyja tym wymaganiom. Oferowane przez VULCAN rozwiązanie odpowiada na te wyzwania. Daje możliwość budowy systemu dopasowanego do obecnych potrzeb bez zamykania drogi rozwoju na przyszłość. Gwarantuje bezpieczeństwo i daje ochronę inwestycji. Nie jest to rozwiązanie tylko dla dużych samorządów.

Joanna-K-Robak.jpg

Joanna Krystyna Robak

Ekspert z zakresu ZFŚS

W sierpniu 2023 roku weszły w życie zmiany, które m.in. od 1 lipca br. odmrażają odpis na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych (ZFŚS). Wyższa kwota odpisu dotyczy zarówno nauczycieli, jak i pracowników administracji i obsługi, a także emerytów i rencistów niepedagogicznych. Zmiana dotyczy również przepisów w zakresie odpisu na nauczycieli emerytowanych, które będą totalną rewolucją i na którą z niecierpliwością wiele osób czeka od lat. Teraz należy zarezerwować sobie czas na dokonanie stosownych obliczeń oraz znaleźć dodatkowe środki w budżecie, ponieważ zmiana odpisu w trakcie roku nie była planowana. Termin wpłaty dodatkowych środków mija 30 września br. Aby uniknąć kar finansowych za nieprawidłowe naliczenie odpisu i przekazanie wpłaty na konto bankowe ZFŚS w zaniżonej kwocie, warto dobrze się przygotować.

Kamil-Patralski.jpg

Kamil Patralski

Ekspert w dziedzinach płac i prawa pracy

Zmiany w Kodeksie pracy, ich wpływ na Kartę Nauczyciela i ustawę o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego.

Dyskusja moderowana o nowych prawach pracowników i obowiązkach pracodawcy. Różnice w przywilejach nauczycieli i pracowników samorządowych.

mariola-miejluk.png

Mariola Miejłuk

Ekspert w dziedzinie kadr

Obowiązki pracodawców w wykonywaniu zaleceń ZUS i Państwowej Inspekcji Pracy.

Czego należy bezwzględnie przestrzegać i jakich obowiązków dopełniać ze szczególną starannością.

Dyskusja moderowana na temat kontroli ZUS i PIP w naszych placówkach.

Lukasz-Sokolowski-1.png

Łukasz Sokołowski

Trener personalny

Kto z nas nie boryka się z dylematem: być fit, czy jeść to, na co mam ochotę? Ależ po co wybierać, skoro można mieć jedno i drugie. W naszej prelekcji wyjaśnimy na czym tak naprawdę polega zdrowe odżywianie oraz przede wszystkim jak trwale i skutecznie zmienić nawyki żywieniowe. Wyjaśnimy jak połączyć świetne samopoczucie oraz codzienne, drobne przyjemności. Rozprawimy się z licznymi dolegliwościami, takimi jak wahania nastroju, rozdrażnienie, senność, czy bóle głowy, podając na nie proste i skuteczne rozwiązania. I w końcu odpowiemy na odwieczne pytanie - czy diety mają sens?

Wioletta-Bartlod.png

Wioletta Bartołd

Wizażystka, właścicielka VB Styl Stylist&Makeup

Sylwia-Kulaszewicz.png

Sylwia Kulaszewicz

Stylistka, doradca wizerunku, kreatorka stylu

Podczas wystąpienia opowiemy w jaki sposób dbać o zmieniającą się cerę, jakie nowe nawyki warto wprowadzić odnośnie pielęgnacji  i wykonywania makijażu. Nasza stylistka zaprezentuje obszerny materiał z zakresu garderoby kapsułowej  oraz udzieli informacji jak dobrać fason kiedy zmienia się sylwetka.

Gabriel-Rogowski.jpg

Gabriel Rogowski

Przewodniczący KZP Oświaty w Białymstoku

Zmiany wynikające z wejścia w życie nowej ustawo o Kasach Zapomogowo-Pożyczkowych z dnia 11 sierpnia 2021 roku stały się faktem. W wystąpieniu przedstawimy zbiór zalet i wad funkcjonowania nowej ustawy o KZP. Opowiemy, jakie zmiany wprowadziła nowa ustawa oraz jak one wpłynęły na Kasy. Porozmawiamy o tym, jaka jest nowa rola pracodawcy i przedstawicieli pracowników oraz jak zostały zmienione kompetencje poszczególnych organów KZP oraz o tym, co zmieniło się w pożyczkach i udzielanych zapomogach.

Agnieszka-Urbaniak.png

Agnieszka Urbaniak

Konsultant ds. szkoleń i wdrożeń - lider zespołu

Piotr-Syncerek.png

Piotr Syncerek

Product owner

Kongres Księgowych i Płacowych przyciąga przede wszystkim użytkowników aplikacji Finanse VULCAN i Płace VULCAN. Jest to doskonała sposobność by zapoznać się z najważniejszymi zmianami w tych aplikacjach.  

Podczas spotkania nasi trenerzy przedstawią najciekawsze funkcje, które niedawno zostały dodane do aplikacji, a o których warto opowiedzieć, bo z doświadczenia wiemy, jaka cenna jest ta wymiana wiedzy. Product Ownerzy, którzy decydują o losach aplikacji zdradzą co w najbliższych miesiącach zamierzają nowego wprowadzić do aplikacji oraz w jakim kierunku ona będzie nadal rozwijana.   

mariola-miejluk.png

Mariola Miejłuk

Ekspert w dziedzinie kadr

W wystąpieniu porozmawiamy o dodatku za wysługę lat i poruszymy tematy takie jak:

  • składnik "stary jak świat", a ciągle nowe problemy z ustaleniem do niego prawa i wysokości; 
  • dodatek w przypadku zatrudnienia w jednej placówce oświatowej; 
  • dwa lub więcej miejsc zatrudnienia a wysokość dodatku za wysługę lat; 
  • dodatek za wysługę lat w podstawie świadczeń z ubezpieczenia społecznego.

Omówimy również najczęściej występujące problemy i wspólnie je przedyskutujemy!   

Sebastian-Loza.png

Sebastian Łoza

Ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji

Rozwój technologii, w tym zwłaszcza rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję sprawia, że coraz więcej czynności wykonywanych jest przez maszyny. Zdarza się, że eliminuje to całe stanowiska pracy. Czy będzie dotyczyło to również księgowych i płacowych? Zapraszamy na krótki przegląd działających już współcześnie rozwiązań oraz możliwych kierunków rozwoju systemów księgowych i płacowych w Polsce.

Lukasz-Nowak.jpg

Łukasz Nowak

Dyrektor centrum usług wspólnych

Arkadiusz-Baranowski.jpg

Arkadiusz Baranowski

Główny księgowy w CUW

Temat organizacji pracy księgowych i płacowych jest jak rzeka. W zależności od jednostki zakres obowiązków na poszczególnych stanowiskach jest przeróżny, a pracownicy często są nierównomiernie obłożeni pracą. Niejednokrotnie spotykamy się z brakiem informacji o faktycznej odpowiedzialności i dublowaniem pracy. Zadania wykonywane przez poszczególnych pracowników, często wykraczają poza ich oficjalny zakres obowiązków.

Spróbujemy pokazać Wam, że może być lepiej. Jak zorganizować pracę, przy wykorzystaniu posiadanych narzędzi oraz racjonalnie powierzać zadania i obowiązki. Opowiemy o tym jak, przy podziale zadań i obowiązków, unikać niepotrzebnych konfliktów oraz powielania wykonywania tej samej pracy przez wiele osób. Zaproponujemy rozwiązania pozwalające zapanować nad terminowością, rzetelnością oraz skuteczną kontrolą, przy jednoczesnym spełnieniu potrzeby zachowania zastępowalności. 

Lukasz-Rutkowski.png

Łukasz Rutkowski

Trener przygotowania mentalnego, lektor językowy

W wystąpieniu porozmawiamy o przeszkodach, jakie towarzyszą nam podczas wprowadzania zmian w swoim życiu.

Mózg to bardzo wymagający przeciwnik, który zawsze będzie dążył do oszczędzania energii, dlatego tak ciężko jest wprowadzać i wytrwać w zmianach nawyków. Wprowadzanie zmian natomiast pobiera bardzo duże pokłady energii, więc już na samym początku jesteśmy na "straconej" pozycji. Przerwane diety, niewykorzystane karnety na siłownie, brak snu czy zbyt małe oszczędności - powiedz wszystkiemu do widzenia i dowiedz się, jak włamać się do mózgu, tak aby tego nie zauważył. 

Prelegenci

Jan-Oszust.png

Jan Oszust

Wiceprezes VULCAN

Wioletta-Bartlod.png
Wioletta-Bartlod.png

Wioletta Bartołd

Wizażystka, właścicielka VB Styl Stylist&Makeup

Dyplomowana wizażystka i stylistka, podkreślająca naturalne piękno kobiet oryginalnym makijażem i ubiorem. Tworząc profesjonalne strefy wizażu, obsługuje konferencje, kongresy, pokazy mody, koncerty oraz różnego rodzaju sesje zdjęciowe na potrzeby firm oraz osób indywidualnych. Prowadzi szkolenia z zakresu makijażu, dziennego, biznesowego oraz wieczorowego. Ukończyła Uniwersytet Gdański oraz Szkołę Wizażu Beaty Małachowskiej "Beauty Art".

Wioletta Bartołd

Wizażystka, właścicielka VB Styl Stylist&Makeup

Sylwia-Kulaszewicz.png
Sylwia-Kulaszewicz.png

Sylwia Kulaszewicz

Stylistka, doradca wizerunku, kreatorka stylu

Inspiruje do pozytywnych zmian, pomaga budować trwałą pewność siebie, wynikającą z tego jak wyglądamy i jak czujemy się ze sobą. Prowadzi szkolenia dla firm z zakresu wizerunku biznesowego. Współpracuje z polskimi markami. Pracuje indywidualnie z kobietami i mężczyznami. Udziela konsultacji wizerunkowych, oferuje przegląd garderoby i wspólne zakupy. Pomaga wypracować własny styl, który pasuje do osobowości.

Sylwia Kulaszewicz

Stylistka, doradca wizerunku, kreatorka stylu

krystian-latka.png
krystian-latka.png

Krystian Łatka

Prawnik, doradca podatkowy

Prawnik, doradca podatkowy, wykładowca i starszy konsultant podatkowy w Instytucie Studiów Podatkowych specjalizujący się w podatku od towarów i usług oraz obsłudze sporów podatkowych. Wykładowca w Studium dla Doradców i Ekspertów Podatkowych. Uczestnik wielu projektów szkoleniowych dla przedsiębiorstw i jednostek samorządu terytorialnego. Autor artykułów i współautor książek o tematyce podatkowej.

Krystian Łatka

Prawnik, doradca podatkowy

Daria-Majewicz.png
Daria-Majewicz.png

Daria Majewicz

Ekspert w dziedzinie rachunkowości budżetowej

Aktualnie pracuje jako Zastępca Głównego Księgowego w Centrum Usług Wspólnych. Posiada kilkunastoletnie praktyczne doświadczenie w obsłudze finansowo-księgowej placówek oświatowych. Specjalizuje się w sporządzaniu sprawozdań budżetowych i finansowych, windykacji należności, ewidencji składników majątku, rozliczaniu podatku VAT, a także tworzeniu procedur wewnętrznych jednostki. Prowadzi szkolenia dla księgowych.

Daria Majewicz

Ekspert w dziedzinie rachunkowości budżetowej

Agnieszka-Urbaniak.png
Agnieszka-Urbaniak.png

Agnieszka Urbaniak

Konsultant ds. szkoleń i wdrożeń - lider zespołu

Specjalizuje się w tematyce kadr i płac w oświacie, rachunkowości budżetowej, zarządzania oświatą oraz planowania organizacji i finansów jednostek oświatowych. W firmie VULCAN prowadzi szkolenia i wdrożenia aplikacji z obszaru finansowo-płacowego oraz organizacyjnego. Wykłada temat „Rozliczenia kadrowo-płacowe w jednostkach oświatowych” na studiach podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Agnieszka Urbaniak

Konsultant ds. szkoleń i wdrożeń - lider zespołu

Lukasz-Sokolowski-1.png
Lukasz-Sokolowski-1.png

Łukasz Sokołowski

Trener personalny

Od 15 lat pracuje jako instruktor fitness, trener personalny, manager oraz właściciel klubów fitness, a także szkoleniowiec. Ma na swoim koncie tysiące przeprowadzonych treningów, ponad 130 kursów i szkoleń dla trenerów fitness oraz setki zadowolonych klientów. Samodzielnie stworzył dwa studia fitness oferujące nowoczesną metodę treningu EMS.

Łukasz Sokołowski

Trener personalny

Agnieszka-Czopp.png
Agnieszka-Czopp.png

Agnieszka Czopp

Product owner w VULCAN

Zarządza produktami Finanse VULCAN, Środki trwałe VULCAN i Centralny VAT VULCAN. Wiele lat doświadczenia zdobytego w Dziale Wsparcia Technicznego w firmie przerodziło się w szeroką wiedzę na temat zarządzania aplikacjami, które znajdują się pod jej opieką. Z sukcesem uczestniczyła w powstawaniu i wprowadzaniu na rynek nowej linii oprogramowania - Finanse VULCAN i aktualnie decyduje o kierunku rozwoju programów wykorzystywanych już przez kilka tysięcy użytkowników.

Agnieszka Czopp

Product owner w VULCAN

mariola-miejluk.png
mariola-miejluk.png

Mariola Miejłuk

Ekspert w dziedzinie kadr

Od 26 lat zajmuje się sprawami dotyczącymi prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Pracowała m.in. w ZUS na stanowisku inspektora kontroli płatników składek. Obecnie, jako główny specjalista w warszawskim zespole szkół, zajmuje się prowadzeniem kadr. Wieloletnia praktyka pozwala jej na pogłębianie wiedzy z zakresu zagadnień związanych z ubezpieczeniami społecznymi i umowami cywilno-prawnymi w oświacie.

Mariola Miejłuk

Ekspert w dziedzinie kadr

Piotr-Syncerek.png
Piotr-Syncerek.png

Piotr Syncerek

Product owner

Związany jest z firmą VULCAN od 16 lat. Od ponad roku jako product owner zajmuje się produktami kadrowo-płacowymi. Wcześniej jako trener i doradca wspierał użytkowników programów VULCAN. Specjalizuje się w systemach takich jak: Arkusz, UONET+, Nabór, Stołówka oraz Magazyn. Z przyjemnością odpowiada na każde pytanie, a jeśli w danej chwili nie zna odpowiedzi, robi wszystko aby pogłębić swoją wiedzę – po to, aby wdrożenie okazało się skuteczne.

Piotr Syncerek

Product owner

Sylwester-Kokot.png
Sylwester-Kokot.png

Sylwester Kokot

Konsultant ds. szkoleń i wdrożeń - lider zespołu

Od 11 lat zajmuje się wdrażaniem systemów finansowych w firmie VULCAN. Karierę zawodową rozpoczynał w CUW na stanowisku planistyczno-analitycznym danych finansowych. Analizował dane finansowe pochodzące z różnych źródeł (arkusze, SIO, GUS), wyciągał na ich podstawie wnioski i przygotowywał raporty dla zarządzających oświatą. Praktyczna wiedza zdobyta w CUW jest dziś nieoceniona w pracy trenera.

Sylwester Kokot

Konsultant ds. szkoleń i wdrożeń - lider zespołu

Lukasz-Rutkowski.png
Lukasz-Rutkowski.png

Łukasz Rutkowski

Trener przygotowania mentalnego, lektor językowy

Trener przygotowania mentalnego od 2016 roku. Pracuje z profesjonalnymi sportowcami pomagając im uwolnić ich potencjał z "pułapek" umysłu. Dodatkowo prowadzi wykłady dla akademii sportowych, trenerów oraz studentów. Z zamiłowania lektor języka angielskiego. 

Łukasz Rutkowski

Trener przygotowania mentalnego, lektor językowy

Sebastian-Loza.png
Sebastian-Loza.png

Sebastian Łoza

Ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji

Absolwent Executive MBA i Politechniki Warszawskiej umiejętnie łączący świat biznesu ze światem technologii. Posiada 20-letnie doświadczenie w projektowaniu, tworzeniu i wdrażaniu oprogramowania. Analityk i strateg technologiczny. Od 8 lat związany z firmą VULCAN m.in. jako konsultant w obszarze R&D, innowacji i prototypowania. Z pasją zajmuje się nowymi technologiami.

Sebastian Łoza

Ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji

Kamil-Patralski.jpg
Kamil-Patralski.jpg

Kamil Patralski

Ekspert w dziedzinach płac i prawa pracy

Od 18 lat zajmuje się kwestiami dotyczącymi prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Absolwent podyplomowych studiów w obszarach prawa pracy, prawa oświatowego. Pracował m.in. w ZUS na stanowisku inspektora kontroli płatników składek. Posiada bogate doświadczenie w rozliczeniach związanych z naliczaniem wynagrodzeń, szczególnie w dziedzinie oświaty. Obecnie pracuje jako zastępca naczelnika wydziału płac i ubezpieczeń społecznych.

Kamil Patralski

Ekspert w dziedzinach płac i prawa pracy

Radoslaw-Wiktorski.png
Radoslaw-Wiktorski.png

Radosław Wiktorski

Dyrektor ds. strategii, Inspektor Ochrony Danych

Od ponad 10 lat specjalizuje się w tematyce ochrony danych osobowych w edukacji. Doradza samorządom i szkołom w zakresie praktyki ochrony danych osobowych, zwłaszcza w kontekście wykorzystywania systemów informatycznych, będąc w tej materii jednym z najbardziej doświadczonych ekspertów w Polsce. Autor publikacji, analiz oraz wielu wystąpień konferencyjnych. Na co dzień związany z firmą VULCAN.

Radosław Wiktorski

Dyrektor ds. strategii, Inspektor Ochrony Danych

Lukasz-Nowak.jpg
Lukasz-Nowak.jpg

Łukasz Nowak

Dyrektor centrum usług wspólnych

Od blisko 5 lat pracuje na stanowiskach kierowniczych w CUW, wcześniej pełnił funkcję głównego księgowego. Specjalizuje się w zarządzaniu oświatą oraz planowaniu organizacji i finansów jednostek oświatowych. Posiada doświadczenie w prowadzeniu kontroli gospodarki finansowej jednostek oświaty, kontroli dotacji oświatowych, monitorowaniu i analizie ekonomicznej i finansowej jednostek budżetowych.

Łukasz Nowak

Dyrektor centrum usług wspólnych

Arkadiusz-Baranowski.jpg

Arkadiusz Baranowski

Główny księgowy w CUW

Gabriel-Rogowski.jpg
Gabriel-Rogowski.jpg

Gabriel Rogowski

Przewodniczący KZP Oświaty w Białymstoku

Prowadzi popularną stronę internetową MKZP. Czynnie udziela się w sprawach związanych z organizacją kas zapomogowo-pożyczkowych. Brał udział w konsultacjach społecznych w sprawie ustawy o kasach zapomogowo-pożyczkowych. Otrzymał tytuł honorowy „Społeczna Dusza” – za pasję i konsekwencję w działaniach społecznych na rzecz mieszkańców Białegostoku. Od 2014 roku współpracuje z firmą Casco Sp. z o.o. i przeprowadza szkolenia dla osób związanych z KZP.

Gabriel Rogowski

Przewodniczący KZP Oświaty w Białymstoku

Joanna-K-Robak.jpg
Joanna-K-Robak.jpg

Joanna Krystyna Robak

Ekspert z zakresu ZFŚS

Ekspert z 26-letnim doświadczeniem w pracy z zakładowym funduszem świadczeń socjalnych w jednostkach budżetowych, w tym w publicznych placówkach oświatowych. Wieloletni pracownik urzędu gminy, główny księgowy jednostek budżetowych, dyrektor szkoły, pracownik ZUS. Od 14 lat trener m.in. z zakresu prawa pracy, a w szczególności ZFŚS. Autor wielu publikacji i książek na temat ZFŚS oraz szkoleń. Uhonorowana prestiżową nagrodą Polish Businesswomen Awards.

Joanna Krystyna Robak

Ekspert z zakresu ZFŚS

Lokalizacja

Lokalizacja

Diune Hotel***** by Zdrojowa, ul. Sułkowskiego 4 A-C, Kołobrzeg

Zakwaterowanie:
Diune Hotel***** by Zdrojowa, ul. Sułkowskiego 4 A-C, Kołobrzeg   Strona hotelu >
RADISSON RESORT KOŁOBRZEG, ul. Morawskiego 10, 78-100 Kołobrzeg   Strona hotelu >

 

Kontakt

Marta-Zielinska-od-kontaktu.jpg

Marta Zielińska

specjalista ds. eventów

Pytania organizacyjne (noclegi, wyżywienie)

krystian-kaczmarek.jpg

Krystian Kaczmarek

specjalista ds. jakości i rozwoju usług

Pytania organizacyjne (zapisy, faktury)

anna-pelka-kontakt.jpg

Anna Pełka

menadżer ds. rozwoju usług

Pytania merytoryczne

zapisy-i-dokumenty.jpg

Pytania dotyczące zapisów, faktur, zaświadczeń

Poprzednie edycje

Ta strona używa plików cookie zgodnie z opisaną polityką wykorzystywania plików cookie. Korzystanie z naszych serwisów bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookie.