lupka
locklockLogowanie do strefy klienta > SSerwis Prawo Optivum >
 

Aktualność

Dziennik elektroniczny VULCAN i Microsoft Office 365 wspólnie wspierają edukację zdalną!

Data publikacji: 13 marca 2020 r.

Blisko 7000 szkół w Polsce posiadających dziennik elektroniczny UONET+ od VULCAN, wraz z ponad 2 milionami użytkowników, wie, że e-dziennik to doskonałe narzędzie do szybkiej komunikacji na linii nauczyciel – uczeń. Rodzice i uczniowie mają założone konta i są już przyzwyczajeni, że znajdą tam oceny ze sprawdzianów, czy prac domowych, informacje o frekwencji, zadaniach domowych, a także komunikaty ze szkoły. W obecnej sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach, dziennik elektroniczny jest naturalnym i najlepszym środowiskiem do zdalnego nauczania!

Dostęp do materiałów edukacyjnych

Moduł Wiadomości w e-dzienniku UONET+ od VULCAN służy nie tylko do przekazywania informacji tekstowych, ale i przesyłania aktywnych linków do zewnętrznych zasobów. Nauczyciel może opublikować online materiały lekcyjne (np. na jednym z popularnych serwisów OneDrive czy GoogleDrive), a link do nich zamieścić w wiadomości, którą prześle do całej klasy. Już niebawem w module uruchomimy automatyczne dodawanie linków do materiałów na OneDrive. Funkcjonalność Zadań domowych to drugi doskonały sposób na zaplanowanie i przekazanie pracy uczniom na każdy dzień tygodnia.

Bieżąca komunikacja z nauczycielem

Moduł Wiadomości to także możliwość dwustronnej komunikacji. Jeśli uczniowie będą mieli pytania do przesłanych materiałów, mogą je zadawać wysyłając wiadomość do nauczyciela i tą samą drogą otrzymywać odpowiedzi. Dziennik VULCAN jest dostępny dla rodziców i uczniów nie tylko w przeglądarce WWW, ale również jako aplikacja mobilna – i to bez ponoszenia jakichkolwiek opłat.

VULCAN z Office 365 dla Edukacji

Office 365 dla Edukacji – plan Office 365 A1 to bezpłatne i sprawdzone rozwiązanie do zdalnego nauczania, które umożliwia m.in. zorganizowanie zdalnej pracy klasy i szkoły. Integracja dziennika VULCAN z Office 365 dla Edukacji umożliwia skorzystanie z danych na temat szkoły i jej uczniów, przechowywanych w dzienniku UONET+ i automatyczne założenie kont dla wszystkich uczniów
i pracowników szkoły. Wystarczy założyć usługę Office 365 dla szkoły (http://aka.ms/Office365edupl)
i wyrazić zgodę na udostępnienie struktury szkoły, dzięki czemu nie musimy zakładać pojedynczo kont dla wszystkich uczniów
i pracowników. Funkcja ta będzie dostępna za kilka dni i poinformujemy o jej gotowości w kolejnej informacji.


Darmowy system uczniowski UONET+ od VULCAN

Dziennik elektroniczny UONET+ może bezpłatnie uzyskać każda szkoła, która chce wykorzystać go w komunikacji kryzysowej oraz do prowadzenia zdalnej edukacji. Wystarczy złożyc zamówienie do końca maja br. I można używać dziennik przez kolejny rok. UONET+ obejmuje dziennik elektroniczny szkoły i przedszkola, moduł wiadomości wewnętrznych, obsługę sekretariatu, zadania domowe, świadectwa czy zastępstwa. To kompleksowe rozwiązanie zarówno ułatwi zarządzanie placówką jak i zapewni prostą i efektywną komunikację szkoły z rodzicami oraz uczniami.


Więcej informacji na temat działań podejmowanych przez VULCAN w obliczu zagrożenia pandemią koronawirusa >

Czasowo wszystkie usługi świadczymy zdalnie - dowiedz się więcej >
do goryPRZEWIŃ DO GÓRY