lupka
locklockLogowanie do strefy klienta > SSerwis Prawo Optivum >
 

Aktualność

Najnowsze wersje programów Optivum - edycja na rok szkolny 2014/2015

W tym roku, po raz pierwszy, przekazujemy Państwu najnowsze wersje programów Optivum jedynie w formie elektronicznej. Dzięki temu aplikacji nie trzeba instalować najpierw z płyty, a następnie aktualizować, pobierając ze strony WWW. 

Obecnie wszystkie programy Optivum dostępne są na naszej stronie internetowej. Bez względu na to, kiedy zdecydujecie się Państwo zaktualizować program, zawsze macie pewność, że pobieracie najbardziej aktualną wersję aplikacji.

Przypominamy, że systematyczne aktualizacje zapewniają bieżące dostosowanie programów do zmieniającego się prawa i wzbogacają aplikacje w nowe funkcjonalności ułatwiające codzienną pracę. Zachęcamy Państwa do zaktualizowania programów jeszcze przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego.

W szybkim sprawdzeniu czy Państwa komputer spełnia wymagania programowe niezbędnie do zainstalowania aplikacji Optivum pomoże Weryfikator. Zachęcamy do pobrania programu >

Weryfikator warto również zastosować przy kłopotach z instalacją lub uruchomieniem aplikacji oraz przed rozmową serwisową z Centrum Obsługi Klienta VULCAN.

Podczas pierwszej instalacji programów korzystających z technologii serwera SQL wymagane jest zainstalowanie Microsoft SQL Server 2008 R2 Express. Przygotowaliśmy dla Państwa poradę opisującą jak przeprowadzić proces instalacji serwera >

Dodatkowe porady opisujące między innymi, jak po raz pierwszy uruchomić program korzystający z Microsoft SQL Server znajdą Państwo w Bazie wiedzy oraz w lewym menu okna z aktualizacją programu.

Posiadaczom Złotego abonamentu Optivum przypominamy, że mogą korzystać z dziennika elektronicznego Uczniowie Optivum NET+ (UONET+) w ramach abonamentu, bez dodatkowych opłat. Nie pobieramy również opłat za korzystanie z e-dziennika od rodziców. 
do goryPRZEWIŃ DO GÓRY