VULCAN i Librus - integracja oraz wymiana danych

Szanowni Państwo,

jest nam niezmiernie miło poinformować, że firma VULCAN wspólnie z firmą Librus osiągnęły porozumienie, wynikiem którego jest współpraca w zakresie integracji produktów oraz wspierania łatwej wymiany danych pomiędzy aplikacjami. W drugiej połowie sierpnia bieżącego roku wspólni Użytkownicy produktów firm VULCAN i Librus zyskają możliwość dokonania eksportu danych z nowego Arkusza firmy VULCAN do aplikacji Plan Lekcji Librus oraz e-Dziennika Librus (integracja nie dotyczy Arkusza Optivum).

Krok ten wpisuje się w ważną dla naszych firm ideę wspierania efektywnego wykorzystania technologii informatycznych w zarządzaniu oświatą i edukacją, w której stawiamy na komfort pracy naszych Klientów. Firma VULCAN, twórca stosowanego powszechnie formatu wymiany danych SOU (Standard Opisu Ucznia), odznaczyła się już na tym polu, będąc pierwszą firmą na polskim rynku, umożliwiającą łatwe przenoszenie danych o uczniach pomiędzy systemami różnych producentów.