Wycofanie ze sprzedaży programu Ocenianie opisowe Optivum

Przypominamy, że zgodnie z listem, który wysłaliśmy do posiadaczy Złotego abonamentu Optivum z dniem 1.09.2018 r. program Ocenianie opisowe Optivum został wycofany z oferty.

W związku z wycofaniem programu z oferty zaprzestajemy jego wsparcia (tj. obsługi serwisowej). Informujemy również, że program Ocenianie opisowe Optivum nie będzie już więcej aktualizowany, ani dostosowywany do zmian prawnych.

Jednocześnie informujemy, że pełna funkcjonalność przygotowywania oceny opisowej dla klas I–III szkoły podstawowej została utworzona w elektronicznym dzienniku UONET+.

Jakie ułatwienia przy tworzeniu oceny opisowej oferuje e-dziennik UONET+?

• Lista uczniów potrzebna do wydruku świadectw jest przenoszona od razu do dziennika, bez konieczności jej importowania.
  • Z e-dziennikiem można pracować na każdym komputerze mającym dostęp do Internetu, również poza szkołą, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, zwłaszcza w gorącym okresie drukowania świadectw.
  • Tworzenie oceny opisowej jest proste i intuicyjne – wystarczy zaznaczyć pasujące wyrażenia, a ocena ułoży się sama.
  • Po przygotowaniu oceny opisowej można ją udostępnić rodzicom w „Witrynie dla rodziców i uczniów”, pozwalając rodzicom na wcześniejsze zapoznanie się z oceną ich dziecka.

Ponadto system UONET+, oprócz przygotowywania oceny opisowej, oferuje wiele dodatkowych funkcji, m.in.:

• dziennik elektroniczny,
  • wydruk świadectw i arkuszy ocen,
  • obsługę sekretariatu,
  • dwie aplikacje mobilne: Lekcja+ i Dzienniczek+.
Szczegółowe informacje o systemie UONET+

W jaki sposób przygotować ocenę opisową w UONET+?

Zachęcamy do zapoznania się z poradą „UONET+. Sporządzanie ocen opisowych i diagnostycznych uczniów z wykorzystaniem schematów oceniania”.

Szczegółowe informacje o systemie UONET+