Zakończenie roku szkolnego nie musi być udręką dla wychowawców

Dziennik UONET+ pozwala w szybki i wygodny sposób przygotować szablon świadectwa dla całego oddziału i pojedynczego ucznia. Wychowawca nie musi ręcznie wypełniać danych – wszystkie informacje pobierane są z dziennika oddziału.

UONET+ podpowiada, kto powinien otrzymać promocję do następnej klasy, pokazuje podliczoną frekwencję poszczególnych uczniów, jednocześnie dając wychowawcy możliwość podjęcia ostatecznej decyzji.

Wychowawca ustala datę rady pedagogicznej, ale nie musi wpisywać daty wydania świadectwa ukończenia szkoły – podpowiadana przez system jest tożsama z ustaloną przez MEN.

Dziennik elektroniczny zawiera aktualne szablony arkuszy ocen i świadectw, a także umożliwia ich edycję, co pozwala na stworzenie własnego szablonu. Dzięki UONET+ przygotowanie i drukowanie arkuszy ocen czy świadectw szkolnych nie musi być czasochłonne.