Zapraszamy na webinaria z obsługi aplikacji bibliotecznych

W ramach Złotego Abonamentu istnieje możliwość korzystania z dwóch wybranych aplikacji do obsługi bibliotecznej MOL Optivum oraz MOL NET+.

MOL Optivum to program do instalacji na dysku lokalnym, przeznaczony do pracy na wskazanym komputerze – stanowisku roboczym. Program MOL Optivum jest przydatny w pracy bibliotekarza zwłaszcza, gdy nie ma połączenia biblioteki z Internetem. MOL Optivum usprawnia pracę szkolnej biblioteki dzięki temu, że kontroluje wypożyczenia i zapewnia efektywność w prowadzeniu ksiąg inwentarzowych. Ponadto pozwala na bieżącą kontrolę ilościowo-wartościowego stanu zbiorów. Umożliwia zastosowanie kodów kreskowych, ułatwiając tym samym rejestrację wypożyczeń i zwrotów oraz prowadzenie kontroli zbiorów.

MOL NET+ to natomiast najnowsze rozwiązanie wspierające pracę biblioteki w chmurze. Dzięki systemowi MOL NET+ jest możliwe kompleksowe usprawnienie pracy bibliotekarza. Niektóre czasochłonne i rutynowe czynności przejmowane są w całości przez system, np. zbieranie danych statystycznych, wykonywanie sprawozdań, śledzenie zaległości. Inne czynności są natomiast wspomagane np. rejestracja wypożyczeń, opracowanie nabytków. Ponadto MOL NET+ odpowiada potrzebom bibliotek szkolnych, szczególnie w zakresie stworzenia rzetelnego katalogu odzwierciedlającego zasoby biblioteki. MOL NET+ to także:

• bardziej intuicyjna i przyjazna dla użytkownika wyszukiwarka w katalogu on-line,
  • możliwość prowadzenia Dziennika biblioteki szkolnej,
  • obsługa bezpłatnych podręczników.

W celu zapewnienia dodatkowego wsparcia naszym Klientom korzystającym z aplikacji bibliotecznych zapraszamy nauczycieli – bibliotekarzy do skorzystania z nowej oferty szkoleń w formie on-line.

Zapraszamy na webinaria, dzięki którym uczestnicy dowiedzą się jak rozpocząć pracę z wybranym programem.

Jak rozpocząć pracę z MOL NET+?>

Dzięki udziałowi w webinarium dotyczącym systemu MOL NET+ nauczyciele bibliotekarze dowiedzą się:

• jakie czynności może wykonać nauczyciel - bibliotekarz w MOL NET+,
  • jakie funkcje oferuje MOL NET+ dla ucznia.

Ponadto zakłada się, że po zakończeniu webinarium jego uczestnik będzie znał:

• zasady udzielania i przywracania dostępu do systemu,
  • sposoby konfiguracji systemu i korzystania z menu,
  • zasady dodawania kont użytkowników i korzystania z modułu on-line.

Jak rozpocząć pracę z MOL Optivum?>

Dzięki udziałowi w webinarium uczestnik pozna zasady działania programu MOL Optivum. Celem szkolenia on-line jest:

• zapoznanie z zasadami opracowania dokumentów,
  • nabycie umiejętności definiowania zbiorów i rejestracji wypożyczeń,
  • poznanie zasad importu i eksportu danych bibliograficznych,
  • poznanie modyfikacji i stosowania w opisach haseł przedmiotowych i formalnych,
  • poznanie zasad prowadzenia skontrum i ochrony danych osobowych w programie MOL Optivum.