lupka
locklockLogowanie do strefy klienta > SSerwis Prawo Optivum >
iZnajdź na stronie >
iZnajdź na stronie >
 

Dotacje podręcznikowe

Harmonogram przekazywania dotacji w 2023 roku

Terminy udzielania dotacji celowej na podręczniki i materiały ćwiczeniowe:

 • 3 czerwca – jeśli jednostka samorządu terytorialnego złoży wniosek o udzielenie dotacji celowej w terminie od 15 kwietnia do 5 maja;
 • 8 sierpnia – jeśli jednostka samorządu terytorialnego złoży wniosek o udzielenie dotacji celowej w terminie od 6 maja do 12 lipca;
 • 14 października – jeśli jednostka samorządu terytorialnego złoży wniosek o udzielenie dotacji celowej w terminie od 13 lipca do 15 września.

Dyrektor szkoły dokonuje rozliczenia wykorzystania dotacji celowej do końca roku budżetowego, na który została przyznana. Rozliczenie składa się na odpowiednich formularzach do właściwej jednostki samorządu terytorialnego.

Zamów Dotacje podręcznikowe

Więcej o Dotacjach podręcznikowych

Pozyskaj i rozlicz sprawnie dotację na podręczniki

Dotacje podręcznikowe to program, który znacznie ułatwia i przyspiesza proces przygotowania wniosków, korekt, oraz rozliczania dotacji celowej przeznaczonej na wyposażenie szkół w podręczniki i materiały ćwiczeniowe.

Aplikacja przeznaczona dla pracowników jednostek samorządów terytorialnych (JST) oraz pracowników jednostek oświatowych (JO).

Więcej o Dotacjach podręcznikowych
x
Referencje
x
Aktualizacje
x
Porady
x
Zamów

Wyzwanie dla JST

Samorząd na podstawie zebranych informacji ze szkół o wysokości zapotrzebowania na wyposażenie w podręczniki i materiały ćwiczeniowe wnioskuje o dotację celową do wojewodów.

Wraz z rozszerzeniem w kolejnych latach liczby bezpłatnych podręczników poziom skomplikowania szacunków i przygotowywanej dokumentacji znacząco wzrośnie.

Jednak podstawowe zadanie to zapewnienie na czas podręczników wszystkim uczniom.

Jeśli chcesz mieć pewność, że cały proces przebiega sprawnie warto skorzystać z aplikacji do naliczania i rozliczania dotacji na podręczniki.

Dotacje podręcznikowe dają pewność sprawnego przeprowadzenia całego procesu wprowadzenia bezpłatnych podręczników do szkół zarówno teraz, jak i w przyszłości.


 

Korzyści

Dzięki wykorzystaniu aplikacji Dotacje podręcznikowe

 • Uporządkujesz cały proces składania przez różne typy szkół informacji i wniosków o dotacje na podręczniki, materiały edukacyjne i ćwiczeniowe (z uwzględnieniem wskaźników związanych z niepełnosprawnościami).
 • Będziesz mieć pewność, że informacje wprowadzone przez szkoły są kompletne i poprawne ponieważ program sprawdza je automatycznie. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko pojawiania się błędów i ograniczysz liczbę składanych korekt.
 • Masz w JST natychmiastowy dostęp do informacji i wniosków złożonych przez szkoły oraz możesz je zbiorczo analizować.
 • Automatyczne przygotujesz sumaryczny wniosek o dotację oraz korekty i rozliczenia wykorzystanej przez szkoły dotacji celowej. Dzięki wykorzystaniu programu masz pewność, że otrzymana dotacja celowa została rozliczona rzetelne.
 • Przeprowadzane automatycznie aktualizacje programu dają Ci pewność, że sporządzane wnioski i rozliczenia są zgodne z zasadami zawartymi w obowiązujących przepisach prawa.

Dotacje podręcznikowe – wygoda dla szkół i samorządów

Stawki dotacji celowych

 • Dane te są aktualizowane w programie automatycznie na podstawie Rozporządzenia MEN. Dzięki temu użytkownicy nie muszą śledzić zmian w przepisach w zakresie ich wysokości.

Sprawdzanie kompletności danych

 • Inspektor JST może przy pomocy automatycznych mechanizmów sprawdzić wszystkie dane ze szkół pod kątem kompletności. Wyniki kontroli są w przejrzysty sposób przedstawiane przez program.

Przeglądanie danych ze szkół

 • Pracownik JST może na bieżąco przeglądać dane wprowadzone przez szkoły. Ma również możliwość sporządzenia zbiorczego zestawienia wniosków.

Wypełnianie wniosków i rozliczeń

 • Na podstawie informacji ze szkół program automatycznie tworzy zbiorczy wniosek o udzielenie dotacji celowej oraz dokument rozliczenia wniosku. Zaangażowanie pracownika JST w cały proces sprowadza się do uruchomienia funkcji tworzenia dokumentu.
 

Wymagania techniczne

Minimalne wymagania sprzętowe
procesor: Intel Core i3
pamięć operacyjna RAM: 2 GB
rozdzielczość monitora: HD
łącze internetowe: 2.0 Mb/s
Minimalne wymagania programowe
system operacyjny: Windows 10/64 bit
przeglądarka: najnowsza wersja Google Chrome, FireFox, Edge, Opera
Zalecane wymagania sprzętowe
procesor: Intel Core i5
pamięć operacyjna RAM: 4 GB
rozdzielczość monitora: Full HD
łącze internetowe: 2.0 Mb/s
Zalecane wymagania programowe
system operacyjny: Windows 10/64 bit
przeglądarka: Google Chrome (najnowsza wersja)
 

Skontaktujemy się z Państwem aby odpowiedzieć na pytania oraz udostępnić aplikację Dotacje podręcznikowe! Prosimy o wysłanie poniższego formularza, a nasz konsultant skontaktuje się z Państwem:

Skontaktuj się z nami >
do goryPRZEWIŃ DO GÓRY

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny.