lupka
locklockLogowanie do strefy klienta > SSerwis Prawo Optivum >
iZnajdź na stronie >
iZnajdź na stronie >
 

Hurtownia danych oświatowych

Aktualne, wiarygodne i uporządkowane dane

Hurtownia danych oświatowych to system zbierający istniejące dane z systemów dziedzinowych takich jak Arkusz, Płace, czy UONET+.

Hurtownia zapewnia automatyczną aktualizację tych informacji w wyniku czego pracownicy samorządu otrzymują zestaw zawsze aktualnych wskaźników, raportów i zestawień obrazujących bieżący stan oświaty w JST.

Wartościowe dane

Skąd czerpać wartościowe dane? Te dane już istnieją. Powstają codziennie w każdej jednostce oświatowej. Z zastosowaniem Hurtowni danych zbieranie wszystkich tych informacji nie wymaga dodatkowych nakładów pracy.

Dane pobierane są z systemów rozproszonych po wszystkich placówkach. Co więcej, Hurtownia zapewnia automatyczną aktualizację tych informacji. Koniec więc z ręcznym zbieraniem i przesyłaniem danych do JST.

By chaos informacyjny przemienić w porządek

Odmienne systemy dziedzinowe w jednostkach oświatowych, zróżnicowane wskaźniki, ogrom informacji z różnych obszarów, jak na przykład kadry, płace, organizacja, budżetowanie, wyniki w nauce czy dane o uczniach.

By można było pracować z takimi danymi, konieczne jest ich ujednolicenie i podniesienie jakości. Hurtownia zapewnia narzędzia do czyszczenia i transformacji danych, i to takie, które dają możliwość pełnej konfiguracji, by utrzymać indywidualny zbiór pojęć, których używa JST.

Najistotniejsze informacje

Nawet najlepsze jakościowo dane nie są potrzebne wszystkie naraz i nie wszyscy potrzebują tych samych informacji. Hurtownia danych oświatowych oprócz raportów ad hoc i predefiniowanych udostępnia również tzw. pulpit menedżerski.

Prezentowane są tu wiadomości o wartości kluczowych wskaźników, dlatego jest to doskonałe narzędzie nie tylko dla prezydenta czy burmistrza, ale i dyrektora wydziału.

Prezentowane na pulpicie raporty są dostosowane do wymagań konkretnego użytkownika i przedstawiają zawsze aktualne dane w sposób tak przejrzysty, że jeden rzut oka wystarcza, by zorientować się, czy wszystko jest w porządku.

Korzyści

Korzyści, jaki daje wykorzystanie Hurtowni danych oświatowych

Hurtownia danych umożliwia:

 • kontrolę poprawności danych;
 • kontrolę systemów źródłowych;
 • ujednolicenie semantyki danych z systemów dziedzinowych; przyrostowe zbieranie danych (gromadzenie danych historycznych);
 • automatyczną aktualizację informacji z systemów źródłowych;
 • narzucenie standardu przechowywania danych analitycznych;
 • zbieranie danych, które są usuwane z innych systemów (np. z systemu elektronicznego naboru);
 • pełne skonfigurowanie i dostosowanie wyboru informacji do potrzeb konkretnego samorządu;
 • skrócenie czasu przygotowania zestawień i umożliwienie przygotowania ich w jednym narzędziu wspólnym dla wszystkich systemów dziedzinowych;
 • krzyżowanie danych z różnych obszarów (kadry i płace, organizacja, budżetowanie, wyniki w nauce, szeroko pojęte dane uczniowskie);
 • analizy danych w ujęciu statycznym (prezentowanie danych w konkretnym momencie), a także w ujęciu dynamicznym (zmiany wskaźników w danym okresie);
 • gromadzenie w jednym miejscu wszystkich wskaźników niezbędnych do monitorowania realizacji strategii.
 

W celu uzyskania dodatkowych informacji o naszych systemach i usługach, zachęcamy do kontaktu z nami.

Po wypełnieniu poniższego formularza pracownik Centrum Obsługi Klienta VULCAN skontaktuje się z Państwem, aby odpowiedzieć na Państwa pytania.

Skontaktuj się z nami >
do goryPRZEWIŃ DO GÓRY