lupka
locklockLogowanie do strefy klienta > SSerwis Prawo Optivum >
iZnajdź na stronie >
iZnajdź na stronie >
 

Program biblioteczny MOL NET+

Nowoczesna biblioteka szkolna

MOL NET+ to nowoczesny program do obsługi biblioteki szkolnej. Ułatwia codzienną pracę bibliotekarza i przyspiesza ewidencjonowanie wypożyczeń.

Katalog biblioteki dostępny jest dla uczniów o każdej porze i z każdego komputera posiadającego dostęp do Internetu, także z urządzeń mobilnych.

x
Podręcznik
x
Aktualizacje
x
Porady
x
Zamów


 
Sprawdź, jak MOL NET+ oceniają użytkownicy

MOL NET+ usprawnia pracę bibliotekarza

 • Posiada rozbudowaną funkcję tworzenia raportów i statystyk, które mogą być prezentowane również w formie graficznej. Przygotowuje także raport dotyczący statystyki objętości zbiorów.
 • Obsługuje proces ewidencji bezpłatnych podręczników.
 • Umożliwia nakładanie kwarantanny na zasoby zwracane przez czytelników do biblioteki.
 • Pozwala na szybkie opracowywanie posiadanych zbiorów. Można kopiować już istniejące w bazie opisy, masowo dodawać nowe zasoby oraz łatwo wyszukiwać opisy w Bibliotece Narodowej.
 • Rejestruje każde wypożyczenie, zwrot i prolongatę. Pozwala od razu znaleźć wszystkie rezerwacje czy zaległości konkretnego czytelnika, klasy lub szkoły, z wybranej daty.
 • Tworzy wszystkie niezbędne okresowe sprawozdania statystyczne z pracy biblioteki.
 • Umożliwia zastosowanie kodów kreskowych, ułatwiając tym samym rejestrację wypożyczeń i zwrotów oraz prowadzenie kontroli zbiorów (skontrum). Zamówienie kodów kreskowych, kart bibliotecznych i czytników dokonuje się z poziomu programu - jednym kliknięciem.
 • Pozwala na prowadzenie ewidencji zajęć, dzięki wykorzystaniu tzw. Dziennika biblioteki szkolnej.
 • Zapewnia bieżącą kontrolę stanu zbiorów - zarówno pod kątem ilości jak i wartości.
Sprawdź, jak MOL NET+ oceniają użytkownicy

Przyśpiesz opracowywanie podręczników i ćwiczeń

MOL NET+ pozwala na kompleksowe wsparcie pracy bibliotekarza związanej z przyjęciem dostawy podręczników oraz ćwiczeń zamówionych w wydawnictwie Nowa Era oraz z wprowadzaniem ich do inwentarza biblioteki. Dane o zamówieniu pobierane są elektronicznie po wciśnięciu jednego przycisku, a następnie można je automatycznie wprowadzić do swojego księgozbioru! Takie rozwiązanie to ogromne wsparcie dla bibliotekarza, który:

 • oszczędza czas,
 • ma pełną kontrolę nad opracowywaniem zamówienia,
 • może dodawać pozycje z pełnym opisem bibliograficznym,
 • automatycznie przygotowuje raport niezgodności, w przypadku różnic w zamówieniu.

Prowadź pełną dokumentację pracy biblioteki

Dostępny w MOL NET+ dziennik biblioteki szkolnej umożliwia szczegółową rejestrację wszystkich czynności i działań realizowanych przez personel biblioteki. W odrębnej ewidencji rejestrowany jest plan pracy biblioteki.

W połączeniu z automatycznie prowadzonymi statystykami dziennymi, Dziennik biblioteki szkolnej stanowi pełną dokumentację pracy biblioteki.

Rejestruj i rozliczaj bezpłatne podręczniki

MOL NET + zapewnia prowadzenie prawidłowej ewidencji oraz rejestrowanie obrotu podręcznikami (art. 22ak). Biblioteka będzie dysponować zawsze aktualną informacją o stanie podręczników, niezbędną do zapewnienia wymaganego przez Ustawę rozliczania dotacji celowej na podręczniki oraz otrzymywanych bezpłatnych podręczników.

Biblioteka szkolna przyjazna dla ucznia

E-legitymacja jako karta biblioteczna

W MOL NET+ można bezpłatnie używać e-legitymacji, jako karty bibliotecznej. Bibliotekarz skanuje e-legitymację za pomocą czytnika kart elektronicznych* i błyskawicznie rozpoznaje danego ucznia.

*Czytnik wymaga zgodności ze standardem PC/SC. VULCAN nie oferuje sprzedaży czytników elektronicznych kart bibliotecznych (e-legitymacji).

Dowiedz się więcej
Dowiedz się więcej
 

Wygoda, bezpieczeństwo i wsparcie techniczne

MOL NET+ jest instalowany na serwerach dostawcy oprogramowania (w tzw. chmurze). Oznacza to, że szkoła nie musi posiadać kosztownego zaplecza technicznego ani specjalistycznego wsparcia informatycznego. Wystarczą zwykłe komputery z dostępem do Internetu.

Takie rozwiązanie to również:

 • Pełna opieka techniczna i brak konieczności posiadania własnych serwerów.
 • Bezpieczeństwo wszystkich danych biblioteki, które przechowywane są na przystosowanym do tego celu serwerze.
 • Brak konieczności tworzenia kopii zapasowych bazy danych - archiwizacje są wykonywane automatycznie, bez wpływu na pracę biblioteki.
 • Gwarancja posiadania zawsze aktualnej wersji programu - aktualizacje przeprowadzane są automatycznie - bez przerywania pracy biblioteki.

Dzięki takim rozwiązaniom nauczyciel bibliotekarz może poświęcać czas uczniom, a nie administrowaniu systemem. 
 
 

Wymagania techniczne

Minimalne wymagania sprzętowe
komputer z procesorem dwurdzeniowym, min. 2,8 GHz (zalecane 3,5 GHz)
2 GB pamięci operacyjnej RAM (zalecane 4 GB RAM)
rozdzielczość ekranu: 1024x768
łącze internetowe
Minimalne wymagania programowe
przeglądarka internetowa wydana w ciągu ostatnich 5 lat (zalecana Mozilla Firefox)
dowolny system operacyjny (dowolny, aktualizowany system; nie zalecamy np. Windows XP, ponieważ nie ma już dla niego aktualizacji)
 

Cennik

Roczny abonament (ceny brutto)
XS S M L XL
szkoły do 150 uczniów, przedszkola szkoły 151-300 uczniów, inne placówki szkoły 301-600 uczniów szkoły 601-1200 uczniów szkoły powyżej 1200 uczniów
MOL NET+ 985 zł 1 358 zł 2 065 zł 2 285 zł 2 506 zł
 

Masz pytania? Chcesz zamówić program?

Aby dowiedzieć się więcej o programie MOL NET+ lub złożyć zamówienie prosimy o kontakt z Centrum Obsługi Klienta VULCAN lub o wypełnienie formularza zamówienia.

Zamawiam MOL NET+
Zamawiam MOL NET+
do goryPRZEWIŃ DO GÓRY

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny.