iZnajdź na stronie >

Elektroniczna rekrutacja do żłobka

Przejrzyste zasady, dobra organizacja, zadowolenie rodziców

Nabór ciągły Żłobki VULCAN jest systemem, który umożliwia prowadzenie całorocznej rekrutacji dzieci do żłobka oraz sprawne zarządzanie całym procesem naboru. Jako narzędzie wspierające rekrutację, pozwala uniknąć wielu problemów natury organizacyjnej.

Częsty brak wolnych miejsc w popularnych żłobkach lub we wszystkich jednostkach publicznych sprawia, że proces rekrutacji wzbudza duże, nierzadko negatywne emocje i staje się medialny. Nabór ciągły Żłobki VULCAN porządkuje go, uspokaja i ujednolica zasady rekrutacji, co wpływa pozytywnie zarówno na pracę urzędu, jak i jego postrzeganie przez rodziców oraz opinię publiczną.

System organizuje nabór zgodnie z nowymi wytycznymi określonymi w Ustawie z dnia 7 lipca 2017 r. o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin.

Korzyści dla wszystkich uczestników procesu rekrutacji

Nabór ciągły Żłobki VULCAN zapewnia:

• uporządkowanie i usprawnienie procesu rekrutacji,
  • ograniczenie ilości pracy poprzez automatyzację działań (np. gotowe raporty do GUS, listy chętnych, statystyki dla organu prowadzącego),
  • łatwy i stały dostęp do niezbędnych informacji, np. do bazy danych kandydatów i przyjętych, oferty żłobków czy listy wolnych miejsc,
  • transparentność zasad rekrutacji, które są ustalane już na początku uruchomienia systemu,
  • przejrzystą komunikację z rodzicami na każdym etapie rekrutacji,
  • zmniejszenie ilości papierowych dokumentów (brak konieczności drukowania wniosku oraz przechowywania jego papierowej wersji),
  • zmniejszenie liczby wizyt w żłobkach (rodzic jest obsługiwany wyłącznie przez jeden żłobek nawet w przypadku obowiązywania kolejności zgłoszeń),
  • ograniczenie stresu rodziców w czasie rekrutacji poprzez zapewnienie stałego dostępu do informacji na kolejnych etapach procesu (np. informacji o kolejności na liście oczekujących czy wyniku rekrutacji),
  • eliminację licznych problemów rekrutacji tradycyjnej, zwłaszcza blokowania wielu miejsc przez jednego kandydata oraz braku informacji o losach dzieci z list rezerwowych.

Dzięki wdrożeniu systemu Nabór Żłobki VULCAN proces naboru przebiega według jasnych i przejrzystych zasad, co korzystnie wpływa na wizerunek urzędu.

Wymagania techniczne

Dotyczące aplikacji: Nabór Przedszkola, Nabór Szkoły podstawowe, Nabór Szkoły ponadgimnazjalne, Nabór Żłobki.

Minimalne wymagania sprzętowe
komputer klasy PC z procesorem 1GHz
2 GB pamięci operacyjnej RAM
łącze internetowe o następujących parametrach (na użytkownika): pobieranie 1,0 Mb/s; wysyłanie 0,5 Mb/s