Listy podręczników dla przyszłych uczniów w aplikacji Nabór Szkoły ponadpodstawowe VULCAN

Szanowni Państwo,

w aplikacji Nabór VULCAN od 15 czerwca 2020 r. do dzisiaj zarejestrowało się już 192 000 kandydatów z całej Polski – to ponad połowa absolwentów w kraju! Wśród tych kandydatów 110 000 osób ma już zaakceptowany wniosek rekrutacyjny, co oznacza, że od września mogą stać się Państwa nowymi uczniami.

Aby pomóc przyszłym uczniom w spokojnym rozpoczęciu roku szkolnego mogą Państwo przygotować w aplikacji Nabór listy podręczników dla oddziałów, które zostaną uruchomione od września 2020 r.

Dlaczego warto?

Zdefiniowanie listy podręczników w oddziale docelowym i przypisanie do tego oddziału zakwalifikowanego kandydata (w trakcie wprowadzania potwierdzenia woli) umożliwi kandydatom łatwy dostęp do listy podręczników. Po zakończeniu rekrutacji każdy kandydat będzie mógł pobrać swoją listę podręczników bezpośrednio z aplikacji Nabór.

Takie rozwiązanie ułatwia kandydatom dotarcie do bardzo ważnej informacji związanej z nową szkołą jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Ponadto oszczędza Państwa czas w zakresie informowania każdego kandydata i jego rodzica o liście podręczników obowiązującej w oddziale, do którego kandydat został przyjęty.

Zachęcamy Państwa do korzystania ze opisanej funkcji i oszczędzenia swojego czasu!

Jak opublikować listy podręczników?

• W nowo dodanej zakładce "Oddziały docelowe" należy utworzyć rzeczywiste oddziały, które będą uruchamiane od września. Obecnie wystarczy wpisać trzy informacje (poziom edukacyjny, symbol i nazwę). Można również skopiować dane o oddziałach planowanych i na ich podstawie sporządzić listę oddziałów docelowych.
  • W oddziale docelowym należy wybrać zakładkę "Podręczniki", kliknąć przycisk "Dodaj" i zdefiniować listę podręczników poprzez wyszukanie ich w katalogu i wskazanie na liście. Przygotowanie jednej listy podręczników zajmuje mniej niż pięć minut.
  • Na etapie "Wprowadzania potwierdzenia woli", przy uzupełnianiu tej informacji w aplikacji Nabór, należy dla zakwalifikowanego kandydata wybrać z listy oddział docelowy.
  • Kandydat po zalogowaniu się do systemu oprócz wyniku rekrutacji dostanie informację o liście podręczników dla oddziału, do którego został przyjęty. Będzie mógł ją odczytać lub pobrać w formacie PDF, wydrukować i przedstawić w księgarni w momencie zakupu podręczników.

W przypadku pytań związanych na przykład z brakiem podręcznika w słowniku zachęcamy Państwa do kontaktu z Centrum Obsługi Klienta: