lupka
locklockLogowanie do strefy klienta > SSerwis Prawo Optivum >
 

Weź udział w akcji "VULCAN Innowacji"

DołączdoelitarnegogronaInnowatorówOświaty,którzyjakopierwsiwPolsceuzyskajądostępdonowychsystemówFinanseVULCANiPłaceVULCAN.

Nowe programy to następcy linii Optivum, czyli programów działających na rynku oświaty od dwudziestu lat, dobrze znanych i cieszących się renomą wśród użytkowników. Nowe technologie, potrzeba mobilności i elastyczności sprawiły, że nadszedł czas na zmianę i wymianę oprogramowania na najnowsze rozwiązania chmurowe.

Biorąc udział w projekcie „VULCAN Innowacji”, masz wyjątkową okazję sprawdzić, jak wygląda praca z jednym z najnowocześniejszych systemów IT w polskiej oświacie.

Zapraszamy!

Dlaczego warto?


Powód 1
Wymieniasz stare systemy na nowe Płace VULCAN i Finanse VULCAN za 1,23 zł, a opłata abonamentowa pozostanie bez zmian do 31.12.2020 r.
Powód 2
Masz realny wpływ na działanie najnowocześniejszego systemu wspierającego oświatę – Twoje wnioski pomogą nam go rozwinąć.
Powód 3
Dołączasz do grona Innowatorów Oświaty, którzy mogą przekonać się, jak wygląda praca na systemach IT najnowszej generacji. Po zakończeniu akcji otrzymasz certyfikat i oficjalne potwierdzenie udziału.
Powód 4
Będziesz mieć czas na przejście przez zmianę systemu i spokojną naukę. Koniec roku to gorący okres w księgowości i płacach – teraz wdrożenie odbędzie się sprawnie i bez stresu.
Powód 5
Gdy dotychczasowe systemy będą wycofywane, Ty będziesz już biegle pracował w nowym systemie.

Praca w chmurze – poznaj nowy system VULCAN

Nowy system zaprojektowaliśmy bazując na najbardziej cenionych przez Państwa funkcjonalnościach oraz wprowadzając nowe rozwiązania według Państwa sugestii.

Prezentacja systemu Płace VULCAN

Prezentacja systemu Finanse VULCAN

Nowe funkcje – nowe możliwości

Technologia

Tak jak czołowi dostawcy usług i systemów informatycznych na świecie, stworzyliśmy kolejną generację systemów przenosząc je z aplikacji desktopowej do chmury obliczeniowej. Jest to zbieżne z kierunkiem rozwoju systemów dla Administracji Rządowej (ogłoszenie o przetargu przez Ministerstwo Cyfryzacji na chmurę obliczeniową dla samorządów, wdrożenie przez Ministerstwo Finansów możliwości składania PITów przez internet.

Aktualizacje systemu

Wszystkie czynności związane z wykonywaniem aktualizacji systemu realizowane są przez nas, a to pozwolą zaoszczędzić czas przeznaczany do tej pory na instalowanie aplikacji na wielu komputerach i nie angażuje Państwa. Aktualizacje są dostępne w tym samym czasie, na wszystkich komputerach.

Bezpieczeństwo

Odpowiedzialność za infrastrukturę serwerową (środowisko aplikacyjne, bazodanowe), przetwarzanie i bezpieczeństwo danych związane z udostępnieniem systemu finansowo-płacowego jest realizowane w ramach umowy przez VULCAN.

W razie nieprzewidzianych sytuacji, takich jak uszkodzenie dysków komputera, utrata danych z programów na nich zainstalowanych, wirusy, firma VULCAN bierze odpowiedzialność za zapewnienie ciągłości działania systemu. Lokalne awarie komputera nie oznaczają już utraty danych - będą one w dedykowanych, specjalistycznych serwerowniach o wysokim standardzie bezpieczeństwa.

Jednolite, porównywalne dane

Nowe rozwiązanie VULCAN stanowi spójny system, w którym realizacja procesu rozliczeń na styku kadr, płac i księgowości przebiega automatycznie, co gwarantuje eliminację błędów i przyspiesza wykonywanie zadań - zwłaszcza w okresie spiętrzonych obowiązków - pod koniec każdego miesiąca i roku.

Zmiana architektury systemu (centralna baza danych, centralne słowniki), daje Państwu możliwość ujednolicenia zasad pracy. Dzięki temu możliwe jest tworzenie porównywalnych zestawień (takich jak na przykład zobowiązania) z podległych jednostek do sprawnej i szybkiej analizy danych. Pozwala również na przykład na wyszukiwanie oszczędności, bieżącą kontrolę realizacji planu, co może usprawnić proces podejmowania decyzji.

Sprawna kontrola wewnętrzna i wgląd w dane

Finanse VULCAN i Płace VULCAN umożliwiają przeprowadzanie kontroli wewnętrznej zdalnie – przez Internet, bez konieczności odwiedzania kontrolowanych placówek. Wgląd w szczegóły operacji finansowo-płacowych podległych jednostek to gwarancja bieżącej kontroli i bezpieczeństwo prowadzonych finansów. To także możliwość szybkiego wykrycia błędów księgowych, nadużyć finansowych czy przekroczonych terminów płatności.

Bieżąca kontrola realizacji planu finansowego

System Finanse VULCAN pozwala na błyskawiczne sprawdzenie poziomu realizacji planu na każdy dzień. Dzięki temu zawsze wiadomo, jaki jest aktualny stan środków finansowych jednostki. Wielowymiarowa i wieloletnia analiza danych. Programy dają możliwość tworzenia analiz porównawczych i wyszukiwania oszczędności (np. poprzez porównanie konkretnego wydatku między wszystkimi szkołami).

Współpraca z systemami zewnętrznymi

Finanse VULCAN i Płace VULCAN współpracują z systemami:

  • SIGMA: w zakresie importu planu finansowego i eksportu raportów budżetowych,
  • BeSTi@: eksport raportów budżetowych,
  • Finanse Optivum: import listy kontrahentów i danych słownikowych
  • Płace Optivum: import danych,
  • Finanse NET: import danych słownikowych,
  • Systemy bankowe: elektroniczny eksport przelewów,
  • Płatnik ZUS,
  • e-Deklaracje.


 

Wymagania techniczne

Minimalne wymagania sprzętowe
komputer klasy PC z procesorem 1 GHz
1 GB pamięci operacyjnej RAM
łącze internetowe o następujących parametrach (na użytkownika): pobieranie 1,0 Mb/s; wysyłanie 0,5 Mb/s;
monitor obsługujący rozdzielczość 1280x800 (16:10), 1366x768 (16:9), 1024x768 (4:3)
Minimalne wymagania programowe
system operacyjny: Windows 7
przeglądarka internetowa: Internet Explorer 11, Chrome 33, Mozilla Firefox 28, Opera 24, Safari 5
Zalecane wymagania sprzętowe
komputer klasy PC z procesorem Intel Core 2 Duo 2 GHz
4 GB pamięci operacyjnej RAM
łącze internetowe o następujących parametrach (na użytkownika): pobieranie 2,0 Mb/s; wysyłanie 1,0 Mb/s;
monitor obsługujący rozdzielczość 1440×900 (16:10), 1680×1050 (16:9)
Zalecane wymagania programowe
system operacyjny: Windows 7/64 bit, Windows 8/64 bit, Windows 10/64 bit
przeglądarka internetowa: Microsoft Edge (dawniej IE), Chrome 54, FF 49, Opera 41, Safari 5
do goryPRZEWIŃ DO GÓRY