zdjecie-naglowek-kongres-sekretarzy-2024.jpg
baner-lokalizacja-sekrearze.jpg
00
dni
:
00
godzin
:
00
minut
:
00
sekund

O kongresie

Serdecznie zapraszamy sekretarzy szkolnych na IV edycję wydarzenia, które umożliwia wymianę dobrych praktyk oraz spotkania z ekspertami, którzy podzielą się wiedzą ze swoich dziedzin. W tym roku umożliwiamy Państwu uczestnictwo w kongresie w formie zarówno stacjonarnej, jak i on-line.

Tradycyjnie będziemy poruszać się wokół 4 modułów tematycznych:

MODUŁ: Zarządzanie sekretariatem - Dziennik VULCAN,

MODUŁ: Wizerunek szkoły,

MODUŁ: Prawo w sekretariacie,

MODUŁ: Organizacja pracy sekretariatu.

Tegoroczne wydarzenie pozwoli Państwu zdobyć cenną wiedzę, którą z pewnością można wykorzystać w codziennej pracy. Dokładnie omówimy wykorzystanie funkcjonalności w Dzienniku VULCAN, wskażemy ważne aspekty związane z przepisami prawa w odniesieniu do pracy sekretarza, przedstawimy sprawdzone sposoby na organizację pracy, przyjrzymy się własnym zasobom, które wpływają na jakość wykonywanych zadań.

Po spotkaniu otrzymacie Państwo gotowe uniwersalne wzorce do stosowania w pracy sekretariatu. Usprawnią one wykonywanie codziennych zadań, pozwolą tworzyć własne dobre praktyki oraz angażować się w kreowanie i wdrażanie nowych pomysłów.

Zapraszamy do udziału w kongresie!

u-rowinska-gosc-kongresu.jpg

Urszula Rowińska

trener administracji, trener świadomej zmiany, terapeutka systemowa

Jako gość specjalny Urszula zainspiruje Państwa swoimi wystąpieniami: „SEKRETna moc w rękach i umysłach Sekretarzy 2.0” oraz „5 wyzwań w organizacji pracy sekretariatu: przykłady praktycznych rozwiązań”.

Kiedyś sekretarka, Office Manager, Biurowa Rewolucjonistka. Bez zbędnych teorii, prosto do celu, który każdy z nas chce osiągnąć. Jej talentem jest usprawnianie naturalnych procesów tak, by działały dla każdego z dobrocią dla jego potrzeb.

Wybrane tematy

przyklady-skutecznych-rozwiazan gotowe rozwiazania.png

Gotowe rozwiązania

Gotowe rozwiązania do stosowania w pracy sekretariatu

eksperci-zarzadzania.png

Eksperci zarządzania

Spotkania z ekspertami z zakresu zarządzania

organizacja-i-technologia.png

Organizacja i technologia

Sposoby połączenia organizacji pracy z nową technologią

panele-dyskusyjne wizerunek szkoly.png

Wizerunek szkoły

Wskazówki dotyczące budowania pozytywnego wizerunku szkoły

Kongresy z VULCANEM

Ośrodek Doskonalenia Kadry Kierowniczej Oświaty VULCAN jest akredytowaną placówką doskonalenia nauczycieli wpisaną do ewidencji niepublicznych placówek doskonalenia nauczycieli prowadzonej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Działamy od 35 lat. Wysoką jakość szkoleń gwarantuje posiadany przez VULCAN certyfikat zarządzania jakością ISO 9001.

Uczestnicy naszych kongresów otrzymują zaświadczenia w formie papierowej (w przypadku wydarzeń stacjonarnych) lub elektronicznej (w przypadku wydarzeń online).

logo-i-pieczatka-odkko.png [18.77 KB]

Partnerzy kongresu

ne-partner.jpg [11.88 KB]

Program

Jan-Oszust.png

Jan Oszust

Wiceprezes VULCAN

Jacek-Rozycki.jpg

Jacek Różycki

Prezes VULCAN

Wystąpienie prezesa i wiceprezesa firmy VULCAN.

Urszula-Rowinska.jpg

Urszula Rowińska

Trener Świadomej Zmiany

Gdy jesteśmy dziećmi mamy nieograniczoną ciekawość poznawania sekretów całego świata. Lecz gdy jesteśmy dorośli zapominamy o tej ciekawości, zwłaszcza tej dotyczącej nas samych. Każdy z nas nosi w sobie sekrety o sobie samym. A może by je nieco odkryć? Wykorzystać do świadomego korzystania z własnego potencjału, zasobów i możliwości. Żyjemy w zmieniającym się świecie, dlaczego więc nie frunąć razem z nim? Znaleźć swój sekret, który drzemie w ręku i umyśle każdego sekretarza. Przejść przez tajne drzwi i wykorzystać możliwości pojawiające na drodze. W pracy, w której dajemy z siebie tak dużo. W życiu, które mamy tylko jedno. Pokażę Państwu swój sekret jako byłej sekretarki. A jeśli to za mało. Mam też inny przykład. Sekretarki szkolnej, która odnalazła swój sekret i teraz płynie razem z prądem.

Marzena-Dec-prel.png

Marzena Dec

Konsultant ds. szkoleń i wdrożeń

Agnieszka-Rusin.jpg

Agnieszka Rusin

Konsultant ds. szkoleń i wdrożeń – lider zespołu

Rola sekretariatu szkolnego jest niezwykle istotna dla efektywnego funkcjonowania placówki edukacyjnej. To właśnie pracownicy sekretariatu mają kluczowy wpływ na organizację i administrację szkoły. W ciągu roku szkolnego pracownicy sekretariatu spotykają się z różnorodnymi wyzwaniami, które często wymagają użycia elektronicznego systemu.

Podczas spotkania, które będzie oparte o case stady, będziemy analizować najczęściej pojawiające się problemy oraz przedstawimy strategie radzenia sobie z nimi, wykorzystując narzędzie takie jak Dziennik VULCAN. Poruszymy następujące tematy:

 • rejestracja uczniów, unikanie rozbieżności i aktualizacja ich danych,
 • przepływy uczniowskie i różnorodne kłopotliwe sytuacje z nimi związane,
 • pomyłkowe przypisy uczniów,
 • obsługa dokumentów uczniowskich np. drukowanie arkuszy ocen w sytuacjach nietypowych,
 • analiza danych pochodzących z przygotowanych własnych list.

Anna-Pelka.jpg

Anna Pełka

Menadżer ds. rozwoju szkoleń, wellbeing ekspert

Obowiązki sekretarza szkoły to niezwykle szeroki zakres. Kancelaria szkolna, ewidencja uczniów, sprawy kadrowe, a na to wszystko nakłada się terminowe wykonywanie zadań, praca zgodna z obowiązującymi przepisami prawa, rzetelne wywiązywanie się z obowiązków i zadań od przełożonego. Ważne jest dbanie o wizerunek szkoły poprzez profesjonalną komunikację z interesariuszami oraz dbanie o czystość na stanowisku i w sekretariacie.

Wszystko to wymaga solidnego dobrostanu na poziomie psychicznym i fizycznym. Dlatego porozmawiamy o dobrostanie (wellbeing) rozumianym jako ogólny stan zdrowia, poczucie bezpieczeństwa czy równowaga między życiem prywatnym a życiem zawodowym. Zatem, jak zadbać o siebie szczególnie w sytuacji nagromadzania zadań, wyzwań i pojawiających się trudności. Co i jak wzmacniać, aby być przygotowanym na różne okoliczności?

Budowanie dobrostanu osobistego i zawodowego to dziś podstawa generowania własnego szczęścia, poczucia sensu codziennych działań, budowania odporności psychicznej. Odpowiemy m.in. na pytania: kiedy zacząć dokonywać zmian, na co zwracać uwagę w codziennych działaniach, jak to robić, dlaczego warto podejmować kolejne próby, gdy za pierwszym razem się nie udało? Całość wystąpienia jest realizowana w myśl: ,,Ja się nie poddaję, ja zmieniam taktykę".

Rafal-Wegrzyn.jpg

Rafał Węgrzyn

Psycholog, filozof

W XXI wieku w myśleniu o projektowaniu coraz częściej bierze się pod uwagę doświadczenia i emocje osób korzystających z produktów i usług. Pojawiają się nowe zawody takie jak Projektant doświadczeń użytkowników czy Menedżer ds. doświadczeń klienta. Myślenie o tym jak odbierane są usługi pojawia się również w przestrzeniach edukacyjnych. Wydaje się, że w kontekście szkoły kluczowa jest rola sekretarza szkolnego w projektowaniu doświadczenia osób korzystających z przestrzeni edukacyjnych tj. uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników administracyjnych. Podczas wystąpienia zaprezentujemy Państwu umiejętności niezbędne do projektowania efektywnych, nowoczesnych i przyjaznych rozwiązań dla wszystkich użytkowników szkolnej społeczności. Przedstawimy nowy sposób myślenia o roli sekretarza szkoły, który aktywnie współtworzy innowacyjne, użytkownikocentryczne rozwiązania w obszarze edukacji. Zapoznają się Państwo z metodami tworzenia bardziej efektywnych i satysfakcjonujących środowisk dla uczniów, nauczycieli i rodziców oraz poznają metody badania ich rzeczywistych potrzeb.

Radoslaw-Wiktorski.png

Radosław Wiktorski

Ekspert zarządzania oświatą i RODO

Sebastian-Wasiolka.png

Sebastian Wasiołka

Ekspert ds. edukacji zdalnej

Usługa rejestrowanego doręczenia elektronicznego, powszechnie znana jako e-Doręczenia, to nowoczesna metoda realizacji szybkiej, bezpiecznej i pewnej wymiany korespondencji pomiędzy podmiotami publicznymi, przedsiębiorstwami i obywatelami. Zastąpi ona całkowicie, dotychczasowy sposób komunikacji urzędowej bazujący na papierowych listach poleconych. Stanowić będzie niepodważalny dowód nadania i odbioru przesyłki, z jednoznacznym potwierdzeniem tożsamości nadawcy i odbiorcy. Od 1 października 2024 roku zostaniemy zobligowani do posiadania adresu do doręczeń elektronicznych, co w praktyce oznaczać będzie obowiązek korzystania z e-Doręczeń.

W czasie szkolenia omówimy aspekty prawne, techniczne i ekonomiczne usługi e-Doręczenia. Przejdziemy pełną ścieżkę uzyskania wszystkich niezbędnych certyfikatów, potwierdzeń i usług, koniecznych do wdrożenia systemu e-Doręczeń w Państwa pracy. Działania systemu przedstawione zostaną z perspektywy podmiotów publicznych, obywateli i przedsiębiorców, aby w sposób kompletny zaznajomić się z wszystkimi aspektami pracy nowego systemu doręczeń elektronicznych.

Urszula-Rowinska.jpg

Urszula Rowińska

Trener Świadomej Zmiany

Sekretarz bez organizacji jest niczym puzonista bez puzonu. Jednak, by właściwie grać, z czystym brzmieniem, rytmem i na dodatek w zespole muzycznym, trzeba przebrnąć przez kilka wyzwań. I o tych wyzwaniach chcemy z Państwem porozmawiać. Nie na teorii, pięknych slajdach, lecz tak z życia. Z prawdziwego życia osoby koordynującej, organizującej, załatwiającej i wspierającej życie szkoły. Bez ogródek i szczerze. A jednocześnie na przykładach. Rozłóżmy wyzwania w codziennej organizacji pracy na czynniki pierwsze i odmieńmy je!

Prelegenci

Jan-Oszust.png

Jan Oszust

Wiceprezes VULCAN

Jacek-Rozycki.jpg

Jacek Różycki

Prezes VULCAN

Sebastian-Wasiolka.png
Sebastian-Wasiolka.png

Sebastian Wasiołka

Ekspert ds. edukacji zdalnej

Od ponad 20 lat związany z oświatą. Rozpoczynał pracę jako nauczyciel przedmiotów informatycznych, założył i kierował pracą ośrodka szkoleniowego. Współpracował z komisjami egzaminacyjnymi oraz współtworzył nową podstawę programową dla zawodu technik teleinformatyk. Jako trener w firmie VULCAN współtworzy i wdraża rozwiązania do pracy zdalnej oraz wspomaga proces nauczania zdalnego.

Sebastian Wasiołka

Ekspert ds. edukacji zdalnej

Marzena-Dec-prel.png
Marzena-Dec-prel.png

Marzena Dec

Konsultant ds. szkoleń i wdrożeń

Z firmą VULCAN związana od 1998 roku. Współtworzyła pierwszy oddział firmy w Katowicach. Obecnie wykorzystuje swoją wiedzę i umiejętności pracując jako trener. Jest ekspertem w zakresie dzienników elektronicznych i arkuszy organizacyjnych. Koordynuje elektroniczny system rekrutacyjny do szkół ponadpodstawowych na terenie całego województwa śląskiego.

Marzena Dec

Konsultant ds. szkoleń i wdrożeń

Radoslaw-Wiktorski.png
Radoslaw-Wiktorski.png

Radosław Wiktorski

Ekspert zarządzania oświatą i RODO

Od ponad 10 lat specjalizuje się w tematyce ochrony danych osobowych w edukacji. Doradza samorządom i szkołom w zakresie praktyki ochrony danych osobowych, zwłaszcza w kontekście wykorzystywania systemów informatycznych, będąc w tej materii jednym z najbardziej doświadczonych ekspertów w Polsce. Autor publikacji, analiz oraz wielu wystąpień konferencyjnych. Na co dzień związany z firmą VULCAN.

Radosław Wiktorski

Ekspert zarządzania oświatą i RODO

Agnieszka-Rusin.jpg
Agnieszka-Rusin.jpg

Agnieszka Rusin

Konsultant ds. szkoleń i wdrożeń – lider zespołu

Z wykształcenia socjolog, z doświadczenia trener. Od zawsze związana zawodowo z branżą IT. Wspiera użytkowników programów VULCAN w pracy z dziennikiem elektronicznym i w przygotowywaniu arkuszy organizacyjnych. Pomaga samorządom podczas rekrutacji do przedszkoli i szkół. Nie są jej obce nowoczesne narzędzia służące do zdalnego nauczania. Szkolenia są jej pasją, nie boi się też nowych wyzwań.

Agnieszka Rusin

Konsultant ds. szkoleń i wdrożeń – lider zespołu

Anna-Pelka.jpg
Anna-Pelka.jpg

Anna Pełka

Menadżer ds. rozwoju szkoleń, wellbeing ekspert

Kilkanaście lat pracowała jako menedżer i konsultant/trener w firmach doradczo-szkoleniowych. Ciągle poszukuje najlepszych metod zwiększania własnej efektywności i stawania się świadomym, odważnym i autentycznym przywódcą innych. Szczególnie interesują ją optymalne sposoby podnoszenia satysfakcji z pracy i życia osobistego. Certyfikowana w zakresie: menedżerskim, Agile, RTZ, wellbeing. Specjalizuje się między innymi w mental health, wellbeing, stres, mindfulness, rozwój kompetencji czy zarządzanie projektami.

Anna Pełka

Menadżer ds. rozwoju szkoleń, wellbeing ekspert

Rafal-Wegrzyn.jpg
Rafal-Wegrzyn.jpg

Rafał Węgrzyn

Psycholog, filozof

Nauczyciel akademicki na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Pracuje w branży szkoleniowej, a także współpracuje z IT jako user experience designer. Prowadzi kursy z zakresu psychologii nowych technologii, projektowania doświadczeń użytkowników oraz szkolenia służące przekwalifikowaniu zawodowemu na UX designera. W pracy wykorzystuje wiedzę psychologiczną do projektowania rozwiązań internetowych i mobilnych. Pracował dla takich firm jak Usability LAB, KKV Lab, BeBetter czy Sii Poland.

Rafał Węgrzyn

Psycholog, filozof

Urszula-Rowinska.jpg
Urszula-Rowinska.jpg

Urszula Rowińska

Trener Świadomej Zmiany

Kiedyś sekretarka, office manager, biurowa rewolucjonistka. Jako pierwsza w Polsce trenerka administracji szkoliła pracowników z zarządzania czasem, zarządzania zespołem, a także komunikacji interpersonalnej. Dziś jest Trenerem Świadomej Zmiany oraz Terapeutką Systemową. Łączy 17-letnie doświadczenie w biznesie z najnowszą wiedzą o rozwoju świadomości mentalnej, neuronauki i procesowego podejścia do zmiany. Dzięki czemu efektywniej wspiera każdego, także szefów firm i pracowników we wdrażaniu świadomej zmiany w zespole. Bez zbędnych teorii, prosto do celu, który każdy z nas chce osiągnąć.

Urszula Rowińska

Trener Świadomej Zmiany

Cennik

 

399

brutto / uczestnika

UDZIAŁ ON-LINE

Koszt udziału obejmuje:

 • materiały merytoryczne po wydarzeniu
 • zaświadczenie o uczestnictwie
 • możliwość zadawania pytań

649

brutto / uczestnika

UDZIAŁ STACJONARNY

Koszt udziału obejmuje:

 • materiały merytoryczne po wydarzeniu
 • zaświadczenie o uczestnictwie
 • przerwy kawowe i lunch
 • pakiet konferencyjny
 • konsultacje z ekspertami

Lokalizacja kongresu w formie stacjonarnej

VULCAN sp. z o.o., ul. Wołowska 6, 51-116 Wrocław

 

Kontakt

Marta-Zielinska-od-kontaktu.jpg

Marta Zielińska

specjalista ds. eventów

Pytania organizacyjne (noclegi, wyżywienie)

krystian-kaczmarek.jpg

Krystian Kaczmarek

specjalista ds. jakości i rozwoju usług

Pytania organizacyjne (zapisy, faktury)

zapisy-i-dokumenty.jpg

Pytania dotyczące zapisów, faktur, zaświadczeń

Poprzednie edycje

Ta strona używa plików cookie zgodnie z opisaną polityką wykorzystywania plików cookie. Korzystanie z naszych serwisów bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookie.