zdjecie-naglowek-kongres-sekretarzy-znaczek.jpg
00
dni
:
00
godzin
:
00
minut
:
00
sekund

O Kongresie

Serdecznie zapraszamy sekretarzy szkolnych na III edycję wydarzenia umożliwiającego wymianę dobrych praktyk oraz spotkanie z ekspertami, którzy podzielą się wiedzą ze swoich dziedzin. W tym roku będziemy poruszać się wokół ważnych modułów tematycznych, takich jak komunikacja i współpraca z perspektywy dyrektora, budowanie wizerunku szkoły, prawo i organizacja pracy w sekretariacie. Pokażemy Państwu również sprawdzone rozwiązania z tych zakresów. Po spotkaniu otrzymają Państwo gotowe uniwersalne wzorce do wykorzystania podczas pracy w sekretariacie. Usprawnią one wykonywanie codziennych obowiązków, pozwolą tworzyć własne dobre praktyki oraz angażować się w kreowanie i wdrażanie nowych pomysłów.
Poruszymy następujące zagadnienia:
1. Zaawansowane funkcje aplikacji Dziennik VULCAN w realizacji codziennych zadań.
2. Profesjonalna komunikacja sekretarza z interesariuszami.
3. Oczekiwania dyrektora szkoły wobec sekretarza szkoły.
4. Wpływ sekretarza na budowanie wizerunku szkoły.
5. Zmiany w obowiązujących przepisach z obszaru pracy sekretariatu.
6. Sprawdzone metody organizacji pracy sekretariatu.

Zapraszamy do udziału w Kongresie!

 

Najważniejsze tematy

przyklady-skutecznych-rozwiazan gotowe rozwiazania.png

Gotowe rozwiązania

Gotowe rozwiązania do stosowania w pracy sekretariatu

eksperci-zarzadzania.png

Eksperci zarządzania

Spotkania z ekspertami z zakresu zarządzania

organizacja-i-technologia.png

Organizacja i technologia

Sposoby połączenia organizacji pracy z nową technologią

panele-dyskusyjne wizerunek szkoly.png

Wizerunek szkoły

Wskazówki dotyczące budowania pozytywnego wizerunku szkoły

Kongresy z VULCANEM

Ośrodek Doskonalenia Kadry Kierowniczej Oświaty VULCAN jest akredytowaną placówką doskonalenia nauczycieli wpisaną do ewidencji niepublicznych placówek doskonalenia nauczycieli prowadzonej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Działamy od 35 lat. Wysoką jakość szkoleń gwarantuje posiadany przez VULCAN certyfikat zarządzania jakością ISO 9001. Tylko w 2020 roku przeszkoliliśmy 46 tysięcy osób, w tym 36 tysięcy zdalnie. 95% uczestników jest zadowolonych z naszych szkoleń.

Uczestnicy naszych kongresów otrzymują zaświadczenia w formie papierowej (w przypadku wydarzeń stacjonarnych) lub elektronicznej (w przypadku wydarzeń online).

logo-i-pieczatka-odkko.png [18.77 KB]

 

Partnerzy

ne-partner.jpg [11.88 KB]

kocham-skakaci-sponsor-www.jpg [19.24 KB]

Program

Jan-Oszust.png

Jan Oszust

Wiceprezes VULCAN

Jacek-Rozycki.jpg

Jacek Różycki

Prezes VULCAN

Opis wystąpienia w przygotowaniu

Krystyna-Sikora.png

Krystyna Sikora

Konsultant ds. szkoleń i wdrożeń

Marzena-Dec-prel.png

Marzena Dec

Konsultant ds. szkoleń i wdrożeń

Nie bez powodu mówi się, że sekretariat jest sercem szkoły. Dane w nim gromadzone są wykorzystywane w realizacji wielu kluczowych zadań szkolnych. Podczas wystąpienia omówimy dostępne funkcje systemu, co poszerzy warsztat pracy sekretarza szkolnego. Umiejętność zastosowania zaawansowanych rozwiązań pozwoli efektywniej wykorzystywać narzędzie w codziennej pracy. Nasi trenerzy podzielą się z Państwem swoim doświadczeniem, odpowiedzą na nurtujące Państwa pytania oraz zaprezentują, jak wykorzystać moduł „Sekretariat” w tworzeniu dokumentacji szkolnej na podstawie danych gromadzonych w aplikacji.

Marek-Blaszczak.jpg

Marek Błaszczak

Dyrektor Zespołu Szkół nr 13 w Lublinie

Opis wystąpienia w przygotowaniu

Agnieszka-Kluszczynska.jpg

Agnieszka Kluszczyńska

Trener

Budowanie wizerunku podlega pewnym zasadom i regułom, które zmieniają się w na przestrzeni lat. Z drugiej strony niezmiennie interesariuszami szkoły są uczniowie, ich rodzice, pracownicy szkoły, a także osoby tworzące społeczność lokalną.

Jak pogodzić otwartość na zmiany z trwałością i solidnością? Co wspólnego ma sekretarz szkoły z celebrytą? Jak pisać „prostym językiem”? Co to jest daktyloskopia komunikacyjna i dlaczego ważne są posty w czasie rzeczywistym?
O tym, a także o innych zasadach budowania wizerunku przez mikro-influencera - sekretarza szkoły porozmawiamy podczas tego spotkania. Będzie szybko, konkretnie i wirtualnie.

  • Dowiesz się jak na przestrzeni lat zmieniła się rola sekretarza szkoły i jakie w związku z tym są dziś jego zadania o obowiązki.
  • Poznasz zasady i reguły przygotowywania komunikatów pisemnych: www szkoły, posty w mediach społecznościowych, komunikacja mailowa z interesariuszami.
  • Poznasz zasady konstruowania treści oraz najczęściej popełniane błędy komunikacyjne.
  • Otrzymasz materiały z konkrentnymi zasadami do wdrożenia w sekretariacie.

Wioletta-Bartlod.png

Wioletta Bartołd

Wizażystka, właścicielka VB Styl Stylist&Makeup

Sylwia-Kulaszewicz.png

Sylwia Kulaszewicz

Stylistka, doradca wizerunku, kreatorka stylu

O człowieku eleganckim mówi się, że jest ubrany zawsze stosownie do danej okazji. Tak więc wizerunek sekretarza szkoły powinien być dopasowany do miejsca, w którym pracuje. Podczas wystąpienia wyjaśnimy, czy sekretarz może sobie pozwolić na więcej swobody w ubiorze niż dyrektor? Zaprezentujemy, jakie fasony i materiały sprawią, że jego wizerunek będzie niebanalny? Podpowiemy jak poprzez szafę kapsułową, można zaplanować garderobę na tydzień pracy. Nieodłączną częścią wizerunku jest estetyczny wygląd zarówno mężczyzny, jak i kobiety. Pielęgnacja cery oraz dłoni podkreśla nasz profesjonalizm i estetykę wyglądu. Czy make up no make up to dobry wybór dla kobiet pracujących w szkole? Zapraszamy na wykład, na którym odpowiemy na wszystkie pytania!

Przemek-Smiejek.jpg

Przemysław Śmiejek

Ekspert z obszaru RODO

„Ochrona danych” to uproszczone pojęcie. Chronimy nie dane jako takie, ale prawa i wolność osób, które za tymi danymi stoją. Sekretariat znajduje się na pierwszej linii frontu w walce z zagrożeniami dla tych praw i wolności, bo to przez sekretariat przewijają się niemalże wszystkie sprawy – a już na pewno wszystkie sprawy nieszablonowe. W czasie spotkania wspólnie porozmawiamy sobie o typowych i nietypowych przypadkach, ponadto podamy kilka rozwiązań, które ochronią nie tylko prawa i wolność interesariuszy, ale także pracownika sekretariatu przed konsekwencjami naruszeń ochrony danych.

Karolina-S-Bednarczyk.jpg

Karolina Sikorska-Bednarczyk

prawnik oświatowy, ekspert prawa pracy

Podczas wydarzenia przedstawimy akty prawne regulujące pracę szkoły i szkolnego sekretariatu. Ponadto uczestnicy będą mieli okazję dokonać analizy pracy własnej w zakresie prawidłowego wykonywania dotychczasowych obowiązków oraz poznają reguły dotyczące prawidłowego wykonywania obowiązków sekretarza szkoły. Omówiony zostanie również status pracownika sekretariatu w świetle ustawy o pracownikach samorządowych, jak i prawa pracy. Uczestnicy zostaną zapoznani zarówno z uprawnieniami pracowników sekretariatu, jak i obowiązkami w najważniejszych aspektach, jak sprawy uczniowskie, sprawy kadrowe oraz w zakresie sprawozdawczości i bezpieczeństwa i higieny pracy. Poruszona zostanie kwestia odpowiedzialności wynikającej z przepisów prawa, w tym prawa cywilnego i prawa pracy bądź prawa administracyjnego. Omówione zostaną kwestie związane z rozpatrywaniem skarg i wniosków, terminy załatwiania spraw, czyli elementy prawa administracyjnego w pracy sekretariatu.

Sebastian-Wasiolka.png

Sebastian Wasiołka

Ekspert ds. edukacji zdalnej

Podczas wystąpienia wskażemy ważne funkcjonalności Dziennika VULCAN wspierające realizację poprawnej komunikacji oraz jak optymalnie wykorzystać te funkcjonalności. Porozmawiamy o tym, jak skutecznie komunikować się ze społecznością szkolną i zadbać o to, aby żadna wiadomość nie pozostała bez odpowiedzi. Skupimy się na planowaniu zadań z użyciem Dziennika VULCAN, gdyż ma to kluczowe znaczenie w optymalizacji pracy sekretarza. Odpowiemy na ważne pytania sekretarzy w obszarze obsługi dziennika elektronicznego.

Prelegenci

Jan-Oszust.png

Jan Oszust

Wiceprezes VULCAN

Jacek-Rozycki.jpg

Jacek Różycki

Prezes VULCAN

Wioletta-Bartlod.png
Wioletta-Bartlod.png

Wioletta Bartołd

Wizażystka, właścicielka VB Styl Stylist&Makeup

Dyplomowana wizażystka i stylistka, podkreślająca naturalne piękno kobiet oryginalnym makijażem i ubiorem. Tworząc profesjonalne strefy wizażu, obsługuje konferencje, kongresy, pokazy mody, koncerty oraz różnego rodzaju sesje zdjęciowe na potrzeby firm oraz osób indywidualnych. Prowadzi szkolenia z zakresu makijażu, dziennego, biznesowego oraz wieczorowego. Ukończyła Uniwersytet Gdański oraz Szkołę Wizażu Beaty Małachowskiej "Beauty Art".

Wioletta Bartołd

Wizażystka, właścicielka VB Styl Stylist&Makeup

Sylwia-Kulaszewicz.png
Sylwia-Kulaszewicz.png

Sylwia Kulaszewicz

Stylistka, doradca wizerunku, kreatorka stylu

Inspiruje do pozytywnych zmian, pomaga budować trwałą pewność siebie, wynikającą z tego jak wyglądamy i jak czujemy się ze sobą. Prowadzi szkolenia dla firm z zakresu wizerunku biznesowego. Współpracuje z polskimi markami. Pracuje indywidualnie z kobietami i mężczyznami. Udziela konsultacji wizerunkowych, oferuje przegląd garderoby i wspólne zakupy. Pomaga wypracować własny styl, który pasuje do osobowości.

Sylwia Kulaszewicz

Stylistka, doradca wizerunku, kreatorka stylu

Marek-Blaszczak.jpg
Marek-Blaszczak.jpg

Marek Błaszczak

Dyrektor Zespołu Szkół nr 13 w Lublinie

Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – kierunek: zarządzanie oświatą. Magister wychowania fizycznego. Trener piłki ręcznej, tenisa ziemnego, instruktor pływania, koszykówki, windsurfingu oraz narciarstwa. Prelegent na konferencjach: „Edukacja Przyszłości. Żywienie w placówkach oświatowych – jak robić to zdrowo i zgodnie z prawem?”; „Wpływ architektury i wyposażenia sal na jakość opieki przedszkolnej”; „360° dookoła dziennika elektronicznego”.

Marek Błaszczak

Dyrektor Zespołu Szkół nr 13 w Lublinie

Agnieszka-Kluszczynska.jpg
Agnieszka-Kluszczynska.jpg

Agnieszka Kluszczyńska

Trener

Ekspert w prowadzeniu szkoleń z zakresu przywództwa w edukacji, podczas których kładzie nacisk na uruchamianie naturalnych mechanizmów motywacyjnych człowieka. Prowadzi szkolenia warsztatowe z zakresu rozwijania kompetencji cyfrowych, łącząc umiejętności wykorzystania narzędzi z praktyką budowania relacji przy komunikacji zapośredniczonej. Należy do konsorcjum trenerskiego POWER.

Agnieszka Kluszczyńska

Trener

Sebastian-Wasiolka.png
Sebastian-Wasiolka.png

Sebastian Wasiołka

Ekspert ds. edukacji zdalnej

Od ponad 20 lat związany z oświatą. Rozpoczynał pracę jako nauczyciel przedmiotów informatycznych, założył i kierował pracą ośrodka szkoleniowego. Współpracował z komisjami egzaminacyjnymi oraz współtworzył nową podstawę programową dla zawodu technik teleinformatyk. Jako trener w firmie VULCAN współtworzy i wdraża rozwiązania do pracy zdalnej oraz wspomaga proces nauczania zdalnego.

Sebastian Wasiołka

Ekspert ds. edukacji zdalnej

Karolina-S-Bednarczyk.jpg
Karolina-S-Bednarczyk.jpg

Karolina Sikorska-Bednarczyk

prawnik oświatowy, ekspert prawa pracy

Ekspertka prawa pracy i prawa oświatowego, doktorantka Uniwersytetu Gdańskiego. Wpisana na listę biegłych sądowych prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku. Prawniczka w Kancelarii Adwokata i Radcy Prawnego Rafała Bednarczyka. Autorka bloga o pracy pracownika oświaty www.kartanauczycielablog.pl.

Karolina Sikorska-Bednarczyk

prawnik oświatowy, ekspert prawa pracy

Krystyna-Sikora.png
Krystyna-Sikora.png

Krystyna Sikora

Konsultant ds. szkoleń i wdrożeń

Trener z ponad 21-letnim doświadczeniem. Swoją karierę zawodową rozpoczęła od pracy w szkole, dzięki czemu poznała specyfikę pracy w oświacie. Obecnie wspiera szkoły i samorządy w obsłudze aplikacji VULCAN. Specjalizuje się w programach uczniowskich (e-dziennik UONET+, Plan lekcji, Arkusz). Wspiera również samorządy w pracy z aplikacjami ułatwiającymi współpracę na linii szkoła-samorząd.

Krystyna Sikora

Konsultant ds. szkoleń i wdrożeń

Marzena-Dec-prel.png
Marzena-Dec-prel.png

Marzena Dec

Konsultant ds. szkoleń i wdrożeń

Z firmą VULCAN związana od 1998 roku. Współtworzyła pierwszy oddział firmy w Katowicach. Obecnie wykorzystuje swoją wiedzę i umiejętności pracując jako trener. Jest ekspertem w zakresie dzienników elektronicznych i arkuszy organizacyjnych. Koordynuje elektroniczny system rekrutacyjny do szkół ponadpodstawowych na terenie całego województwa śląskiego.

Marzena Dec

Konsultant ds. szkoleń i wdrożeń

Przemek-Smiejek.jpg
Przemek-Smiejek.jpg

Przemysław Śmiejek

Ekspert z obszaru RODO

Od 2011 roku zajmuje się tematyką ochrony danych osobowych. W latach 2011-2020 czuwał nad ochroną danych w gliwickich szkołach i przedszkolach (jako ABI, ASI oraz IOD). Od 2020 roku współpracuje z firmą VULCAN jako zastępca inspektora ochrony danych.

Przemysław Śmiejek

Ekspert z obszaru RODO

Cennik

 

700

brutto / uczestnika

Koszt pakietu obejmuje:

  • udział w kongresie
  • materiały merytoryczne
  • zaświadczenie o uczestnictwie
  • przerwy kawowe i lunch
  • pakiet konferencyjny
  • konsultacje z ekspertami

Lokalizacja

Lokalizacja

HOTEL NOVOTEL, Powstańców Śląskich 7, 53-332 Wrocław   Strona hotelu >

 

Kontakt

Marta-Zielinska-od-kontaktu.jpg

Marta Zielińska

specjalista ds. eventów

Pytania organizacyjne (noclegi, wyżywienie)

krystian-kaczmarek.jpg

Krystian Kaczmarek

specjalista ds. jakości i rozwoju usług

Pytania organizacyjne (zapisy, faktury)

anna-pelka-kontakt.jpg

Anna Pełka

menadżer ds. rozwoju usług

Pytania merytoryczne

zapisy-i-dokumenty.jpg

Pytania dotyczące zapisów, faktur, zaświadczeń

Poprzednie edycje

Ta strona używa plików cookie zgodnie z opisaną polityką wykorzystywania plików cookie. Korzystanie z naszych serwisów bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookie.