Płace VULCAN. Formularze PIT, 13-tka oraz inne operacje sporadyczne

Godzina rozpoczęcia: 09:00
Godzina zakończenia: 15:00
Cena / szkolenie: 490.00zł / osoba
Miejsce szkolenia: VULCAN sp. z o.o.,
Wołowska 6,
51-116 Wrocław,
Dolnośląskie
specjaliści ds. płac
Termin:
Jesteś zainteresowany szkoleniem? Zapisz się
Szkolenie stacjonarne w siedzibie firmy VULCAN
  • Jak przygotować formularze PIT-11?
  • Jak prawidłowo naliczyć dodatkowe wynagrodzenie roczne oraz nagrodę jubileuszową?
  • Jak ustalić kwotę ekwiwalentu za urlop?
  • Jak skorygować składki ZUS po przekroczeniu rocznego ograniczenia podstawy składek emerytalno-rentowych?
To przykłady pytań, na które specjalista ds. płac powinien znać odpowiedź, aby efektywnie i poprawnie realizować swoje obowiązki zawodowe.

Szkolenie obejmuje praktyczną wiedzę w obszarze działań, jakie specjalista ds. płac powinien wykonać w aplikacji Płace VULCAN w przypadku konieczności rozliczenia operacji sporadycznych takich jak: dodatkowe wynagrodzenie roczne, nagroda jubileuszowa, ekwiwalent za urlop, zwrot nadpłaconych składek ZUS.

Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu ułatwią przeprowadzenie prawidłowych rozliczeń we wskazanym zakresie, a także prawidłowe przygotowanie i wysłanie formularzy PIT-11.

Po zakończeniu szkolenia uczestnik będzie potrafił przygotować oraz wyeksportować PIT-11, a także prawidłowo przeprowadzić rozliczenia wymienionych składników sporadycznych w aplikacji Płace VULCAN.

Szkolenie poprowadzi doświadczony trener firmy VULCAN, ilustrując omawiane zagadnienia praktycznymi przykładami.

Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności pozwalających na:
  • przygotowanie i wysłanie formularzy PIT-11,
  • wyliczenie dodatkowego wynagrodzenia rocznego,
  • wyliczenie nagrody jubileuszowej,
  • ustalenie kwoty ekwiwalentu za urlop,
  • przeprowadzenie rozliczeń w sytuacji przekroczenia podstawy ZUS.

1. Przygotowanie i eksport formularzy PIT
  • przygotowywanie wydruku formularza PIT-11
  • eksport danych do systemu eDeklaracje
2. Naliczanie dodatkowego wynagrodzenia rocznego
  • konfiguracja parametrów naliczania dodatkowego wynagrodzenia rocznego
  • wyliczanie kwot dodatkowego wynagrodzenia rocznego indywidualnie oraz seryjnie
  • weryfikacja wyliczonej kwoty dodatkowego wynagrodzenia rocznego
3. Przekroczenie podstawy ZUS
  • rejestrowanie informacji o ograniczeniu pobierania składek emerytalno-rentowych
  • zwrot nadpłaconych składek
4. Naliczanie ekwiwalentu za urlop
  • współczynnik ekwiwalentu za urlop
  • weryfikacja wyliczonej kwoty ekwiwalentu za urlop
5. Naliczanie nagrody jubileuszowej
  • konfiguracja parametrów naliczania nagrody jubileuszowej
  • weryfikacja wyliczonej kwoty nagrody jubileuszowej
6. Rozwiązywanie indywidualnych problemów użytkowników

• Warsztaty odbywają się w naszych nowocześnie wyposażonych salach - gwarantujemy dostęp do komputerów. W trakcie warsztatów zaplanowana jest przerwa obiadowa w cenie szkolenia
  • Zapisy na szkolenie zamykamy 48h przed planowanym terminem spotkania. W przypadku niezebrania się grupy szkoleniowej poinformujemy Państwa o odwołaniu spotkania maksymalnie do 3 dni roboczych przed spotkaniem.

Inne szkolenia, które mogą Cię zainteresować

Zobacz wszystkie