Płace VULCAN. Prawidłowa obsługa ZFŚS i przydatne zestawienia płacowe

Godzina rozpoczęcia: 09:00
Godzina zakończenia: 15:00
Cena / szkolenie: 490.00zł / osoba
Miejsce szkolenia: VULCAN sp. z o.o.,
Wołowska 6,
51-116 Wrocław,
Dolnośląskie
specjaliści ds. płac
Termin:
Jesteś zainteresowany szkoleniem? Zapisz się
Szkolenie stacjonarne w siedzibie firmy VULCAN
  • W jaki sposób wypłacać świadczenia socjalne, aby prawidłowo rozliczyć podatek dochodowy pracowników i emerytów?
  • Jak utworzyć odpis na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych z uwzględnieniem emerytów?
  • W jaki sposób uzyskać przydatne w procesie uzgadniania rozliczeń z US i ZUS?
  • Jak przygotować zestawienie wypłaconych składników wynagrodzeń i potrąceń za wybrany okres?
To przykłady pytań, na które specjalista ds. płac powinien znać odpowiedź, aby efektywnie i poprawnie realizować swoje obowiązki zawodowe.

Szkolenie obejmuje praktyczną wiedzę w zakresie działań, jakie specjalista ds. płac powinien wykonać w aplikacji Płace VULCAN, aby wyliczyć kwoty odpisu na ZFŚS oraz rozliczać świadczenia finansowane z tego funduszu dla pracowników i emerytów. Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu ułatwią przeprowadzenie prawidłowych rozliczeń we wskazanym zakresie.

Po zakończeniu szkolenia uczestnik będzie potrafił prawidłowo przeprowadzić rozliczenia świadczeń finansowanych z ZFŚS, przygotować i rozliczyć kwoty odpisu na ZFŚS oraz przygotować przydatne zestawienia w aplikacji Płace VULCAN.

Uczestnik pozna, niezbędne do realizacji tego zadania, funkcje aplikacji Płace VULCAN.

Szkolenie poprowadzi doświadczony trener firmy VULCAN, ilustrując omawiane zagadnienia praktycznymi przykładami.

Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności pozwalających na:
  • prawidłowe ustawienie parametrów odpowiedzialnych za rozliczenia ZFŚS,
  • prawidłowe naliczanie i wypłacanie świadczeń socjalnych dla pracowników i emerytów, z uwzględnieniem kwoty wolnej od podatku,
  • przygotowanie wydruków przydatnych w rozliczeniach świadczeń socjalnych, w tym kartotek socjalnych,
  • przygotowanie odpisu podstawowego i uznaniowego na ZFŚS,
  • przygotowanie różnych zestawień z list płac, kartotek oraz umów,
  • sprawne uzgodnienia rozliczeń z US i ZUS,
  • przygotowanie zaświadczeń dla pracowników.

1. Kwoty bazowe i wskaźniki

2. Tworzenie odpisu na ZFŚS
  • odpis podstawowy i uznaniowy
  • sposób uwzględniania i przeliczania etatów i osób
3. Rejestrowanie umów emerytów

4. Naliczanie i wypłacanie świadczeń socjalnych dla pracowników i emerytów
  • Definiowanie składników godzinowych
  • Przygotowanie różnych rodzajów list socjalnych
5. Sporządzanie wydruków
  • Drukowanie kartotek socjalnych
  • Przykłady zestawień dotyczących list socjalnych
6. Korzystanie z zestawień do księgowości
  • Tworzenie zestawień składników i potrąceń
  • Zapisywanie szablonów najczęściej używanych zestawień
  • Modyfikowanie zestawień m.in. przy pomocy tabel przestawnych
7. Sporządzanie przykładowych zestawień z lis płac, karotek oraz umów
  • Zestawienia w uzgodnieniach US i ZUS
  • Zaświadczenia dla pracowników i emerytów
  • Zestawienia przydatne przy sporządzaniu wymaganych raportów i sprawozdań

8. Rozwiązywanie indywidualnych problemów użytkowników

• Warsztaty odbywają się w naszych nowocześnie wyposażonych salach - gwarantujemy dostęp do komputerów. W trakcie warsztatów zaplanowana jest przerwa obiadowa w cenie szkolenia
  • Zapisy na szkolenie zamykamy 48h przed planowanym terminem spotkania. W przypadku niezebrania się grupy szkoleniowej poinformujemy Państwa o odwołaniu spotkania maksymalnie do 3 dni roboczych przed spotkaniem.

Inne szkolenia, które mogą Cię zainteresować

Zobacz wszystkie