Płace VULCAN. Rozliczanie i korekta składników godzinowych

specjaliści ds. płac
Termin:
Jak wprowadzić do kartoteki pracownika składniki godzinowe oraz dodatki do tych godzin lub dodatki za pracę w nocy? W jaki sposób przypisać je do odpowiednich rozdziałów klasyfikacji budżetowej? Jak rozliczyć wynagrodzenie za przepracowane godziny? Jak skorygować niepoprawnie rozliczone składniki godzinowe? To przykłady pytań, na które specjalista ds. płac powinien znać odpowiedź, aby efektywnie i poprawnie realizować swoje obowiązki zawodowe.

Szkolenie obejmuje praktyczną wiedzę w zakresie działań, jakie specjalista ds. płac powinien wykonać w aplikacji Płace VULCAN w związku z przepracowaniem przez pracownika dodatkowych godzin, takich jak: godziny ponadwymiarowe, godziny doraźnych zastępstw, godziny nadliczbowe i inne. Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu ułatwią przeprowadzenie prawidłowych rozliczeń we wskazanym zakresie.

Po zakończeniu szkolenia uczestnik będzie potrafił prawidłowo przeprowadzić rozliczenia składników godzinowych w aplikacji Płace VULCAN. Uczestnik pozna funkcje aplikacji Płace VULCAN niezbędne do realizacji tego zadania.

Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności pozwalających na:
  • prawidłowe ustawienie parametrów odpowiedzialnych za sposób rozliczenia składników godzinowych,
  • wprowadzanie składników godzinowych różnymi metodami,
  • przypisanie składników godzinowych do odpowiednich rozdziałów klasyfikacji budżetowej,
  • prawidłowe rozliczanie składników godzinowych na listach płac,
  • prawidłowe przeprowadzanie korekt w przypadku niepoprawnie rozliczonych składników godzinowych.

Szkolenie poprowadzi doświadczony trener firmy VULCAN, ilustrując omawiane zagadnienia praktycznymi przykładami.

Do kogo jest skierowane szkolenie:
Szkolenie dedykowane jest specjalistom ds. płac posługującym się na co dzień programem Płace VULCAN. Uczestnicy szkolenia powinni posiadać wiedzę merytoryczną dotyczącą zagadnień płacowych w jednostkach oświatowych, co pozwoli w pełni zrozumieć zagadnienia omawiane podczas szkolenia.

1. Parametry odpowiedzialne za wyliczenie stawki składników godzinowych

2. Wprowadzanie składników godzinowych:
  • Wprowadzanie godzin indywidualnie oraz seryjnie
  • Metody rozpisywania składników godzinowych na rozdziały

3. Automatyczne wczytywanie składników godzinowych:
  • Generowanie szablonu Excel ze składnikami godzinowymi
  • Możliwe modyfikacje szablonu
  • Import składników godzinowych z szablonu

4. Rozliczanie wynagrodzenia z tytułu składników godzinowych:
  • Weryfikacja wyliczonej kwoty wynagrodzenia
  • Rozliczanie składników godzinowych na liście płac
  • Korygowanie niepoprawnie rozliczonych składników godzinowych

Zapisy na szkolenie zamykamy 48h przed planowanym terminem spotkania. W przypadku niezebrania się grupy szkoleniowej poinformujemy Państwa o odwołaniu spotkania maksymalnie do 3 dni roboczych przed spotkaniem.