Dotacje podręcznikowe

Data publikacji: 20 marca 2020 r.

Szanowni Państwo,

Zbliża się czas składania wniosków o dotacje na podręczniki. Aby wspomóc szkoły i samorządy w okresie kwarantanny VULCAN udostępni bezpłatnie każdemu zainteresowanemu samorządowi program Dotacje podręcznikowe.

Aplikacja ta pozwala przeprowadzić zdalnie cały proces przygotowania wniosków, korekt, oraz rozliczania dotacji celowej przeznaczonej na wyposażenie szkół w podręczniki i materiały ćwiczeniowe. Wystarczy, że samorząd udostępni program podległym jednostkom, by te wprowadziły dane dotyczące zapotrzebowania na wyposażenie w podręczniki i materiały ćwiczeniowe. Na podstawie zebranych elektronicznie informacji JST wnioskuje o dotację celową do wojewodów.

Każdy samorząd, który nie posiada jeszcze Dotacji podręcznikowych i złoży zamówienie do 30 kwietnia br. będzie mógł korzystać z aplikacji przez cały rok. Takie rozwiązanie pozwoli Państwu obsłużyć pełny proces dotacyjny w roku 2020.

Wraz z licencją na program oferujemy udział w bezpłatnym webinarium wprowadzającym do pracy w aplikacji. Zainteresowane samorządy mogą również zamówić dodatkowe usługi wdrożeniowo-szkoleniowe, które będą świadczone w formie zdalnej.

Aktualizacja wzorów wniosków w aplikacji zostanie opublikowana w jak najkrótszym terminie po zatwierdzeniu projektu rozporządzenia na rok 2020. O szczegółach będziemy Państwa na bieżąco informować.
Jeśli mają Państwo pytania dotyczące programu, oferty specjalnej lub chcą Państwo złożyć zamówienie,
prosimy o kontakt z Centrum Obsługi Klienta pod numerem telefonu 71 757 29 29 lub e-mailem: cok@vulcan.edu.pl.

Więcej o aplikacji Dotacje podręcznikowe