lupka
locklockLogowanie do strefy klienta > SSerwis Prawo Optivum >
 

Aktualność

Informacja dotycząca aktualizacji pliku XML sprawozdania Rb-Z

Aktualizacja z dnia 9.04.2020 r.

Został opublikowany przed dostawcę systemu BeSTi@ i SJO BeSTi@ nowy schemat pliku XML sprawozdania Rb-Z oraz aktualny słownik symboli. Niniejszym informujemy Państwa, że rozpoczęliśmy prace nad aktualizacją funkcjonalności eksportu sprawozdania Rb-Z do nowego formatu pliku XML w naszych systemach.


Informacja z dnia 7.04.2021 r.

Szanowni Państwo,

w związku z wprowadzeniem zmian w szablonie sprawozdania Rb-Z w części C, które obowiązują po raz pierwszy za bieżący kwartał, uprzejmie informujemy, że zostały w ostatnich miesiącach wprowadzone aktualizacje w programach Sigma, Finanse VULCAN i Księgowość Optivum umożliwiające sporządzenie i wymianę pomiędzy programami VULCAN nowej wersji sprawozdania. 

Jednakże z powodu braku opublikowania aktualnej struktury pliku XML przed dostawcę systemu BeSTi@ i SJO BeSTi@ nie mogliśmy dokonać aktualizacji pliku dostępnego w programach Sigma, Finanse VULCAN i Księgowość Optivum, który wykorzystują Państwo w celu wczytania danych do tych systemów BeSTi@. Na dziś plik wymiany danych jest dostosowany do poprzedniego stanu prawnego. Gdy zostanie opublikowana zaktualizowana struktura pliku dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej dokonać zmian w programach - niemniej nie jest to od nas zależne i być może konieczne stanie się przepisanie sprawozdań Rb-Z do systemu BeSTi@/SJO BeSTi@ ręcznie.do goryPRZEWIŃ DO GÓRY