locklockLogowanie do strefy klienta > SSerwis Prawo Optivum >

Superbelfrzy - wyjątkowe historie nauczycieli, którzy postawili na relacje

W Centrum Kompetencji VULCAN startujemy z wyjątkowym projektem, przygotowanym we współpracy z 12 znakomitymi nauczycielami z grona Superbelfrów. Każdy z nich opowie wyjątkową historię ze swojego zawodowego życia – czasem podnoszącą na duchu, czasem zmuszającą do refleksji, zawsze jednak bardzo inspirującą. Wszystkie one pokazują też, że prawdziwa szkoła to nie budynek czy przepisy, ale ludzie i relacje, jakie się między nimi budują.

Zaczynamy od historii ze szkoły na Podhalu, którą opowie nauczycielka, Pani Ewa Kempska. Ta historia to porównanie dwóch przepisów na Dzień Matki i Dzień Ojca w szkole i pokazanie, jak różne mogą być te dni, w zależności od tego jaką drogę obierze nauczyciel w ich organizacji. Można pójść „na skróty” i przygotować standardowe pomysły, można też spróbować czegoś nowego, wyjść poza schemat i przyczynić się do zbudowania relacji między uczniami i rodzicami.

Nie chciałabym zdradzać całej opowiedzianej historii – mówi Ewa Kempska – bardziej zachęcić do posłuchania tej i innych, mogę tylko powiedzieć, że przygotowany przeze mnie dzień w szkole zakończył się poszukiwaniami na Krupówkach w dość niesprzyjającym dla wszystkich czasie.

Inspirującej historii opowiedzianej przez Ewę Kempską można posłuchać za darmo na stronie https://ck.vulcan.pl/. Wystarczy przy rejestracji podać kod: fed8aed5.

Jak wykorzystać kod na szkolenie w Centrum Kompetencji VULCAN - instrukcja >

Zachęcamy wszystkich nauczycieli do śledzenia projektu Superbelfer na stronie Centrum Kompetencji VULCAN. Chcemy w nim pokazać to, co jest w szkole ważne i wartościowe, zamiast mówić o tym, co złe i niewłaściwe. Superbelfrzy to także silny przekaz o tym, że nauczyciel to nie zawód, ale misja, której celem jest kształtowanie i pokazywanie wzorców nie tylko uczniom, ale i rodzicom.