Wyobraźmy sobie przyszłość. Blog

Empiriusz - wirtualne laboratorium chemiczne

xVULCAN , 2022-12-20

wirtualne laboratoriumWarto wspomnieć, że część doświadczeń, czy część pracy dydaktycznej nauczyciela, która klasycznie odbywa się przy użyciu namacalnych przedmiotów, odczynników, tutaj mówimy o chemii, próbówek, czy naczyń, może również odbywać się w wirtualnej rzeczywistości.Bardzo często mamy do czynienia w szkołach z sytuacją, gdzie pracownie chemiczne mają już swoje lata (a jeżeli nawet dysponują wszelkimi odczynnikami, potrzebnymi przedmiotami, to bardzo często nie są w stanie zapewnić odpowiedniej wentylacji) i skutkuje to tym, że bardzo często młodzi ludzie zamiast doświadczać chemii na lekcjach, w szkole oglądają filmy na video labo na youtube-ie, czy po prostu czytają, słuchają na temat doświadczeń – mówi Piotr Jasion.

Wyszliśmy z takiego założenia, że skoro wirtualna rzeczywistość bardzo mocno pojawia się w biznesie, przemyśle, technologii, lada chwila albo już pomału wchodzi do szkół, postanowiliśmy wykorzystać te dwa obszary, połączyć je i zaproponować szkołom wirtualne laboratorium chemiczne – dodaje Piotr Jasion.


Piotr Jasion, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu, VULCAN sp. z o.o. był gościem Szymona Glonka w podcaście "DGPtalk: Z pierwszej strony" (20 grudnia 2022 r.) Zapraszamy do wysłuchania całego odcinka.


xNapisz do autora Polub nas na Facebooku

Tagi

# technologie w oświacie

Komentarze

Dodaj komentarz:

Twój nick:  
Wyślij

Napisz do autora

×
Podaj temat wiadomości
Podaj prawidłowy adres email
Wpisz treść wiadomości
Dziękujemy. Twoja wiadomość została wysłana.
Anuluj × Wyślij
x x x