lupka
locklockLogowanie do strefy klienta > SSerwis Prawo Optivum >
 

Aktualizacja programu Artykuł30

Szanowni Państwo,
informujemy o aktualizacji aplikacji Jednorazowy dodatek uzupełniający (Artykuł30), z której Państwo korzystają.

Obecna wersja programu Jednorazowy dodatek uzupełniający do poprawnego funkcjonowania potrzebuje aplikacji Adobe Flash Player, którą firma Adobe wyłącza wraz z końcem tego roku. Oznacza to, że aplikacja Artykuł30 przestanie działać we wszystkich aktualizowanych przeglądarkach internetowych. Przewidując tę sytuację firma VULCAN już w zeszłym roku zaczęła przygotowywać dla swoich użytkowników taką aktualizację Jednorazowego dodatku uzupełniającego, która do poprawnego działania nie wymaga komponentów Adobe Flash Player.

Zaktualizowaną wersję programu otrzymają Państwo na Platformie VULCAN ??.??.2020 r. i od tego dnia ulegnie zmianie sposób przekazywania danych płacowych.
Będzie się on odbywać w następujący sposób:

Informacje dla użytkowników Płac Optivum

  • W celu przeprowadzenia wymiany plikowej, należy skorzystać z opcji "Generuj plik do aplikacji Nadzór płacowy", znajdującej się w menu "Operacje/ Wymiana/ Jednorazowy dodatek uzupełniający/ Eksport struktury zatrudnienia".

Szczegółowe informacje o tym, jak przebiega wymiana danych między programami Płace Optivum a nową wersją Artykułu 30 w aplikacji Nadzór Płacowy VULCAN, znajdą Państwo w poradzie.
Przeczytaj poradę >

Informacje dla użytkowników Płac VULCAN

  • Użytkownicy, którzy korzystają z programów Płace VULCAN i Artykuł30 w tej samej lokalizacji (ten sam adres Platformy VULCAN) korzystają z opcji "Wyślij bezpośrednio do Artykułu30", która znajduje się w menu "Wymiana/ Artykuł30/ Eksport struktury zatrudnienia i wynagrodzeń".
  • Użytkownicy, którzy korzystają z programów Płace VULCAN i Artykuł30 w różnych lokalizacjach (oddzielne logowanie do Platformy VULCAN) korzystają z opcji "Utwórz plik do Artykułu30", znajdującej się w menu "Wymiana/ Artykuł30/ Eksport struktury zatrudnienia i wynagrodzeń".

Dodatkowo zmieni się sposób wejścia do aplikacji. Po zalogowaniu się do Platformy VULCAN, należy skorzystać z ikony Nadzór płacowy VULCAN i Artykuł30.

Dotychczasowa aplikacja zostaje Państwu udostępniona w celach archiwalnych, a jednorazowy dodatek uzupełniający za rok 2020 zostanie naliczony w nowej wersji aplikacji.

Zachęcamy Państwa również do do udziału w szkoleniu zdalnym "Artykuł 30 po zmianach. Warsztaty dla pracowników naliczających wynagrodzenia".

Zapisz się na szkolenie
Zapisz się na szkolenie
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Centrum Obsługi Klienta VULCAN:
tel.: 71 757 29 29
e-mail: cok@vulcan.edu.pl
do goryPRZEWIŃ DO GÓRY