lupka
locklockLogowanie do strefy klienta > SSerwis Prawo Optivum >
 

Zakończenie aktualizacji i wsparcia programów z pakietu Finanse Optivum

Informujemy, że z dniem 31.12.2021 r. firma VULCAN zakończyła aktualizację i wsparcie programów finansowo-księgowych z pakietu Finanse Optivum. Przypominamy, że w skład pakietu Finanse Optivum wchodzą aplikacje:

  • Księgowość Optivum,
  • Kasa Optivum,
  • Faktury Optivum,
  • Rozrachunki Optivum,
  • Zamówienia publiczne Optivum,
  • Rejestr VAT Optivum.

Oznacza to, że od 1.01.2022 r. nie prowadzimy już obsługi serwisowej tych programów oraz nie dostosowujemy ich do zmian prawnych. Nie ma też możliwości przygotowania w nich nowej wersji pliku JPK_V7M, obowiązującej od stycznia 2022 r. oraz aktualnych wersji sprawozdań budżetowych: Rb-27s, Rb-27zz, Rb-27, Rb-28s, Rb-34s, Rb-50 oraz Rb-Z i Rb-N, które zostały zmienione rozporządzeniem obowiązującym dla tych sprawozdań od 2022 r. Programy z pakietu Finanse Optivum będą dostępne jedynie, jako archiwum danych zgromadzonych do końca 2021 roku.
Programy Księgowość, Kasa, Faktury, Rozrachunki, Zamówienia publiczne i Rejestr VAT Optivum zastąpiliśmy jednym nowoczesnym, chmurowym systemem – Finanse VULCAN, który łączy w sobie obsługę tych obszarów. W Finansach VULCAN można prowadzić kasę gotówkową, wystawiać faktury, prowadzić rozrachunki, obsługiwać rejestry VAT i zamówienia publiczne w dużo bardziej przystępny sposób niż w programach z linii Optivum. W miejsce kilku osobnych programów wprowadziliśmy jeden, który automatyzuje wiele operacji i zapewnia większą przejrzystość danych (m.in. poprzez dostęp z jednego miejsca zarówno do faktury, jak i dokumentu księgowego).

Użytkownicy Finansów Optivum przeszli na nowe Finanse VULCAN, które są dostępne w naszej ofercie od czterech lat i obsługiwane jest w nich obecnie ponad 8000 jednostek oświatowych, a z każdym rokiem ta liczba rośnie.
Zachęcamy do jak najszybszego wdrożenia Finansów VULCAN, żeby płynnie rozpocząć pracę z nowym programem od stycznia 2022 r. Aby ułatwić i przyspieszyć Państwu rozpoczęcie pracy nasi trenerzy, bazując na wieloletnich doświadczeniach, wstępnie skonfigurowali aplikację. Zapraszamy również na szkolenia, dzięki którym rozpoczęcie pracy będzie jeszcze łatwiejsze:

Poza wspomnianym na wstępie połączeniem wielu obszarów w jedną aplikację, Finanse VULCAN oferują nowe, niedostępne do tej pory udogodnienia, takie jak:

  • pobieranie danych kontrahentów z bazy GUS – wystarczy podać numer NIP dodawanego kontrahenta, a system pobierze i uzupełni jego dane;
  • drukowanie wielu dokumentów księgowych na raz, znacznie przyśpieszające codzienną pracę;
  • dostęp do danych z wielu lat w jednej bazie – od momentu rozpoczęcia wprowadzania danych do Finansów VULCAN, będą one dostępne w aplikacji bez konieczności przełączania się między bazami.
Więcej o Finansach VULCAN
Więcej o Finansach VULCAN

Wszystkie osoby zainteresowane korzystaniem z programu Finanse VULCAN w swojej placówce zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami:

Centrum Obsługi Klienta VULCAN
tel.: 71 757 29 29, e-mail: cok@vulcan.edu.pl

Więcej o e-PKZP Casco

Program KZP Optivum z końcem roku przestaje być częścią pakietu Finanse Optivum, Złotego abonamentu I, Pakietu Przedszkola I i zostanie zastąpiony programem e-PKZP Casco.

Więcej o e-PKZP Casco
do goryPRZEWIŃ DO GÓRY

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny.