Efektywna obsługa sekretariatu: dane własne (część 2)

Rodzaj szkolenia: szkolenie tematyczne
Czas trwania: 1.5 godzin dydaktycznych
sekretarze,
dyrektorzy
W czasie szkolenia uczestnik nabędzie umiejętności, które pozwolą mu usprawnić prace związane z przygotowaniem różnego rodzaju dokumentów korespondencji seryjnej za pomocą szablonów oraz przepływem dokumentów na linii szkoła – rodzic/opiekun prawny. Czas przygotowania i przepływu dokumentacji znacznie się skróci.

W czasie szkolenia uczestnik dowie się również w jaki sposób można zdefiniować dane własne, jakie dane można zbierać za pomocą tej funkcjonalności oraz w jaki sposób przygotować zestawienia. Usprawni to prace związane z pozyskiwaniem informacji o uczniach od wychowawców. Uczestnik dowie się również jakie dane są niezbędne aby przygotować e-legitymacji.

Po zakończeniu szkolenia uczestnik będzie wiedział jak:
  • Samodzielnie dostosować dostępny w systemie szablon korespondencji seryjnej do własnych potrzeb lub upodobań.
  • Przygotować dane do e-legitymacji.
  • Samodzielnie dodać, zmodyfikować, udostępnić formularz rodzicom/opiekunom prawnym przez dziennik elektroniczny.
  • Dowie się kto może i w jaki sposób zdefiniować Dane własne
  • Przygotować zestawienie z zebranych Danych własnych.
Szkolenie skierowane jest do osób zajmujących się w codziennej pracy obsługą Sekretariatu, posiadających co najmniej podstawową wiedzę i umiejętności pozwalające na poruszanie się w module Sekretariat. Do osób chcących podnosić swoje umiejętności oraz wykorzystywać możliwości systemu w codziennej pracy, usprawniać procesy oraz komunikację na linii szkoła.

1. Dane własne – definiowanie, zbieranie, przygotowanie zestawień

2. Formularze udostępniane rodzicom/opiekunom prawnym w dzienniku elektronicznym

Zapisy na szkolenie zamykamy 48h przed planowanym terminem spotkania. W przypadku niezebrania się grupy szkoleniowej poinformujemy Państwa o odwołaniu spotkania maksymalnie do 3 dni roboczych przed spotkaniem.