Nowe moduły Sigmy oraz praca w module Arkusz. Praktyczne porady, odpowiedzi na pytania, minimalizowanie potencjalnych zagrożeń

Czas trwania: 1.5 godzin dydaktycznych
pracownicy administracji,
dyrektorzy,
specjaliści ds. kadr,
specjaliści ds. płac,
specjaliści ds. księgowości
Podczas szkolenia pokażemy jak jednostki oświatowe powinny przygotować się do zmiany programu na nową wersję oraz w jaki sposób korzystać z narzędzi ułatwiających wprowadzanie danych w module Arkusz.

Uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość zapoznać się ze zmianami w systemie, wynikającymi ze zmian technologicznych oraz przepisów prawa. Szkolenie będzie szansą do uporządkowania posiadanych wiadomości, zrewidowania swoich oczekiwań co do faktycznych potrzeb i aktualnych możliwości systemu. Szkolenie to pewnego rodzaju audyt po pierwotnym wdrożeniu.

Szkolenie poprowadzi doświadczony trener firmy VULCAN, ilustrując omawiane zagadnienia praktycznymi przykładami.

1. Odpowiedzialność dyrektora jednostki oświatowej za przygotowanie i bezpieczeństwo gromadzonych danych:
  • zakres i tryb udostępnianych danych (związki zawodowe, organ prowadzący, informacja publiczna),
    określenie zakresu dostępu do Sigmy dla innych pracowników.

2. Aktualizacja parametrów administracyjnych, które mają wpływ na wypełnianie danych w module Arkusz:
  • analiza kompletności i poprawności danych po zmianach wprowadzonych przez JST,
    poprawność części organizacyjnej i finansowej arkusza.

3. Poznanie sposobów i narzędzi ułatwiających wprowadzanie danych w module Arkusz:
  • automatyczne zaczytanie planu nauczania,
    praktyczne wykorzystanie operacji seryjnych,
    seryjne przydziały zajęć nauczycielom.

4. Przygotowanie dedykowanych raportów zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkowników:
  • wybrane raporty i sprawdzenia dla projektu majowego i pierwszego aneksu wrześniowego,
    wybrane raporty i sprawdzenia w trakcie obowiązywania arkusza.

5. Przygotowanie projektu planu finansowego w nowym module.

6. Pytania i odpowiedzi w zakresie wprowadzonych zmian.