Nowe moduły Sigmy pełnej i finansowej - szkolenie dla pracowników JST i CUW.

specjaliści ds. księgowości,
pracownicy Wydziału Oświaty,
dyrektorzy/kierownicy/naczelnicy,
pracownicy administracji,
dyrektorzy
Podczas szkolenia pokażemy Państwu nową wersję programu Sigma omawiając cały proces od tworzenia projektu po jego zatwierdzenie w plan i wysłanie do systemu Finanse VULCAN.
Pokażemy, jak wykorzystać zmianę technologiczną i nowe funkcjonalności do wprowadzenia usprawnień procesu.

Szkolenie pozwoli na lepsze wykorzystanie zgromadzonych danych np. do optymalizowania ponoszonych wydatków i realizacji długoterminowej strategii.

Szkolenie wartościowe dla osób, które odpowiadają za kształtowanie polityki organizacyjnej i finansowej w zakresie kosztów generowanych przez jednostki oświatowe.
Uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość zapoznać się ze zmianami w systemie, wynikającymi ze zmian technologicznych oraz przepisów prawa.

Szkolenie będzie szansą do uporządkowania posiadanych wiadomości, zrewidowania swoich oczekiwań co do faktycznych potrzeb i aktualnych możliwości systemu.
Szkolenie to pewnego rodzaju audyt użytkowania Sigmy przy okazji zmian prawnych i technologicznych, które nastąpiły od czasu wdrożenia systemu.

1. Omówienie konfiguracji parametrów i słowników finansowych
  • Ustalenie właściwych ról dla użytkowników biorących udział w procesie przygotowania planów finansowych,
  • Definiowanie słowników i przegląd parametrów,
  • Mapowanie składników wynagrodzeń na pozycje klasyfikacji budżetowej*
  • Definicje struktury planu i wykonania – nowe modele pracy.
2. Przygotowanie projektu planu finansowego:
  • Definiowanie struktury planu finansowego,
  • Tworzenie projektu na bazie arkusza*
  • Przygotowanie arkusza pod kątem wyliczania kosztów*
  • Analiza kompletności i poprawności danych części organizacyjnej i finansowej arkusza*,
  • Kopiowanie projektów i wprowadzanie zmian
  • Praca ze statusami oraz zatwierdzanie planów
3. Wnioski o zmianę planu:
  • Przygotowanie wniosku
  • Zmiany statusu wniosków, zatwierdzanie lub usunięcie
4. Sprawozdania RB i sprawozdania finansowe
  • Wymiana z systemem Finanse VULCAN
  • Przegląd i kontrola poprawności danych
  • Eksport do systemu BeSTi@
5. Wydruki Zestawień i Dokumentów:
  • Analiza dostępnych zestawień oraz dokumentów,
  • Tworzenie szablonów parametrów wydruków
6. Przygotowanie raportów zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkowników z wykorzystaniem MS Excel w module Raporty

7. Pytania i odpowiedzi

*Dla użytkowników korzystających z Arkusza VULCAN

Zapisy na szkolenie zamykamy 48h przed planowanym terminem spotkania. W przypadku niezebrania się grupy szkoleniowej poinformujemy Państwa o odwołaniu spotkania maksymalnie do 3 dni roboczych przed spotkaniem.