Płace VULCAN. Formularze PIT "13-tka" oraz inne operacje sporadyczne

specjaliści ds. płac
  • Jak przygotować formularze PIT-11?
  • Jak prawidłowo naliczyć dodatkowe wynagrodzenie roczne oraz nagrodę jubileuszową?
  • Jak ustalić kwotę ekwiwalentu za urlop?
  • Jak skorygować składki ZUS po przekroczeniu rocznego ograniczenia podstawy składek emerytalno-rentowych?
To przykłady pytań, na które specjalista ds. płac powinien znać odpowiedź, aby efektywnie i poprawnie realizować swoje obowiązki zawodowe.

Szkolenie obejmuje praktyczną wiedzę w obszarze działań, jakie specjalista ds. płac powinien wykonać w aplikacji Płace VULCAN w przypadku konieczności rozliczenia operacji sporadycznych takich jak: dodatkowe wynagrodzenie roczne, nagroda jubileuszowa, ekwiwalent za urlop, zwrot nadpłaconych składek ZUS. Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu ułatwią przeprowadzenie prawidłowych rozliczeń we wskazanym zakresie, a także prawidłowe przygotowanie i wysłanie formularzy PIT-11.

Po zakończeniu szkolenia uczestnik będzie potrafił przygotować oraz wyeksportować PIT-11, a także prawidłowo przeprowadzić rozliczenia wymienionych składników sporadycznych w aplikacji Płace VULCAN. Uczestnik pozna, niezbędne do realizacji tego zadania funkcje aplikacji Płace VULCAN.

Szkolenie poprowadzi doświadczony trener firmy VULCAN, ilustrując omawiane zagadnienia praktycznymi przykładami.

Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności pozwalających na:
  • przygotowanie i wysłanie formularzy PIT-11,
  • wyliczenie dodatkowego wynagrodzenia rocznego,
  • wyliczenie nagrody jubileuszowej,
  • ustalenie kwoty ekwiwalentu za urlop,
  • przeprowadzenie rozliczeń w sytuacji przekroczenia podstawy ZUS.

Do kogo jest skierowane szkolenie:
Szkolenie dedykowane jest specjalistom ds. płac, posługującym się na co dzień programem Płace VULCAN. Uczestnicy szkolenia powinni posiadać wiedzę merytoryczną dotyczącą zagadnień płacowych w jednostkach oświatowych, która pozwoli im w pełni zrozumieć zagadnienia omawiane podczas szkolenia.

Przygotowanie i eksport formularzy PIT
  • Przygotowywanie wydruku formularza PIT 11
  • Eksport danych do systemu eDeklaracje

Naliczanie dodatkowego wynagrodzenia rocznego:
  • Konfiguracja parametrów naliczania dodatkowego wynagrodzenia rocznego
  • Wyliczanie kwot dodatkowego wynagrodzenia rocznego indywidualnie oraz seryjnie
  • Weryfikacja wyliczonej kwoty dodatkowego wynagrodzenia rocznego

Przekroczenie podstawy ZUS
  • Rejestrowanie informacji o ograniczeniu pobierania składek emerytalno-rentowych
  • Zwrot nadpłaconych składek

Naliczanie ekwiwalentu za urlop
  • Współczynnik ekwiwalentu za urlop
  • Weryfikacja wyliczonej kwoty ekwiwalentu za urlop

Naliczanie nagrody jubileuszowej
  • Konfiguracja parametrów naliczania nagrody jubileuszowej
  • Weryfikacja wyliczonej kwoty nagrody jubileuszowej

Zapisy na szkolenie zamykamy 48h przed planowanym terminem spotkania. W przypadku niezebrania się grupy szkoleniowej poinformujemy Państwa o odwołaniu spotkania maksymalnie do 3 dni roboczych przed spotkaniem.