Płace VULCAN. Korekty w rozliczeniach płacowych

specjaliści ds. płac
Termin:
  • Jak skorygować listę płac w razie wystąpienia zdarzeń po wykonaniu płatności?
  • Jakich zasad przestrzegać przy dokonywaniu korekt?
  • Czy zawsze korekta listy oznacza konieczność skorygowania DRA?
To przykłady pytań, na które specjalista ds. płac powinien znać odpowiedź, aby efektywnie i poprawnie realizować swoje obowiązki zawodowe.

Szkolenie obejmuje praktyczną wiedzę w zakresie działań, jakie specjalista ds. płac powinien wykonać w aplikacji Płace VULCAN w związku koniecznością skorygowania wynagrodzeń już wypłaconych. Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu ułatwią przeprowadzenie prawidłowych rozliczeń z pracownikiem oraz ZUS we wskazanym zakresie.

Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności pozwalających na:
  • prawidłowe podjęcie działań związanych z dokonaniem korekty,
  • rejestrację różnego rodzaju zdarzeń korygujących w kartotekach pracowników, w tym zdarzeń korygujących rozliczone absencje,
  • prawidłowe przeprowadzanie korekt w przypadku niepoprawnie rozliczonych list płac - od kartoteki pracownika, poprzez listę płac, do raportu do Płatnika.
Po zakończeniu szkolenia uczestnik będzie potrafił prawidłowo przeprowadzić rozliczenia z tytułu różnych rodzajów korekt wynagrodzeń w aplikacji Płace VULCAN.
Będzie znał funkcje aplikacji Płace VULCAN niezbędne do realizacji tego zadania.

Szkolenie poprowadzi doświadczony trener firmy VULCAN, ilustrując omawiane zagadnienia praktycznymi przykładami.

Do kogo jest skierowane szkolenie:
Szkolenie dedykowane jest specjalistom ds. płac posługującym się na co dzień programem Płace VULCAN. Uczestnicy szkolenia powinni posiadać wiedzę merytoryczną dotyczącą zagadnień płacowych w jednostkach oświatowych, co pozwoli im w pełni zrozumieć zagadnienia omawiane podczas szkolenia.

1. Zasady związane z rozliczaniem korekt

2. Przygotowywanie i rozliczanie korekt:
  • Korygowanie niepoprawnie rozliczonych składników wynagrodzeń
  • Korygowanie niepoprawnie rozliczonych potrąceń
  • Korygowanie niepoprawnie rozliczonych absencji
  • Rozliczanie korekt na listach płac

3. Przygotowanie raportu korygującego do Płatnika

Zapisy na szkolenie zamykamy 48h przed planowanym terminem spotkania. W przypadku niezebrania się grupy szkoleniowej poinformujemy Państwa o odwołaniu spotkania maksymalnie do 3 dni roboczych przed spotkaniem.