Praktyczne aspekty prowadzenia Kas Zapomogowo-Pożyczkowych w świetle aktualnej ustawy o KZP

Czas trwania: 7.5 godzin dydaktycznych
pracownicy administracji
Razem z naszym partnerem biznesowym firmą CASCO, liderem w dostarczaniu oprogramowania do Kas Zapomogowo-Pożyczkowych zapraszamy na szkolenie, na którym zostanie przedstawione funkcjonowanie Kas Zapomogowo Pożyczkowych w świetle nowej ustawy.
Na szkoleniu przedstawimy nową ustawę w jej praktycznym aspekcie wdrożenia w kasach.

Poruszymy zagadnienia:
  • jaka jest nowa rola przedstawicieli pracowników oraz jak zostały zmienione kompetencje poszczególnych organów KZP,
  • co zmieniło się w pożyczkach i udzielanych zapomogach,
  • przedstawimy horyzont czasowy na dostosowanie się do ustawy oraz jak zorganizować Kasę „po nowemu”.
Warto jeszcze podkreślić, iż poruszymy z punktu praktycznego i „po nowemu” temat RODO.
Omówimy: jakie dane osobowe i finansowe są niezbędne do przetwarzania, kto musi mieć do nich dostęp, jak je zabezpieczyć oraz jak KZP powinno realizować wszystkie obowiązki nałożone przez RODO i nową ustawę o KZP.

Podczas szkolenia zdobędziecie Państwo wiedzę z zakresu:
  • kompetencji i odpowiedzialności organów KZP,
  • opracowania statutu, regulaminu oraz umowy z pracodawcą,
  • zasad gromadzenia wkładów oraz udzielania pożyczek,
  • unikania nieprawidłowości w KZP,
  • ochrony danych osobowych RODO.
Szkolenie jest dedykowane dla:
  • Członków Zarządów KZP,
  • Członków Komisji Rewizyjnej KZP,
  • Księgowych prowadzących KZP.
Zapraszamy również praktyków KZP oraz osoby, które dopiero rozpoczęły swoją przygodę z KZP.

1. Cel reformy KZP

2. Kasa w praktyce