Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży - działania profilaktyczne i ich finansowanie w roku szkolnym 2023/2024

Rodzaj szkolenia: szkolenie tematyczne
pracownicy Wydziału Oświaty,
dyrektorzy/kierownicy/naczelnicy,
bibliotekarze,
sekretarze,
nauczyciele,
pracownicy administracji,
dyrektorzy
Zapraszamy na seminarium, podczas którego porozmawiamy o działaniach profilaktycznych, jakie warto podjąć w zakresie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2023/2024.
Spotkanie to okazja do zdobycia informacji na temat aktualnej kondycji psychicznej dzieci i młodzieży oraz zrozumienia dzisiejszych nawyków i zachowań uczniów.
Dodatkowo porozmawiamy o tym, jak poprawić relacje z podopiecznymi oraz jak ważne jest szybkie reagowanie na problemy społeczne w placówce.

1. Analiza sytuacji młodzieży oraz nauczycieli – case study

2. Prognozy zachowań ryzykownych na rok szkolny 2023/2024

3. Rozmowa z uczniem oraz rodzicem – praktyczne wskazówki

4. Propozycje działań profilaktycznych na rok szkolny 2023/2024 z możliwościami finansowania