Jakie będą nowe obowiązki szkół w zakresie podatku VAT od 2014 roku?

Dotychczas gminne jednostki budżetowe (np. szkoły, przedszkola, żłobki, ośrodki sportu i rekreacji) na sprzedawane przez siebie usługi wystawiały faktury VAT, bo zgodnie z interpretacjami organów podatkowych były uznawane i rejestrowane jako podatnicy podatku od towarów i usług.

Uchwała NSA uznała taką praktykę za nieprawidłową. W konsekwencji, aktualnie na fakturze dokumentującej wynajęcie np. sali gimnastycznej przez szkołę powinny znaleźć się dane miasta (lub gminy), bo to ono będzie faktycznym podatnikiem. Nieprawidłowe będzie też wystawianie faktur VAT przez przedsiębiorców na gminne jednostki budżetowe.

W związku z najnowszymi zmianami zapraszamy na szkolenie "Nowe obowiązki szkół w zakresie podatku VAT od 2014 roku", na którym omówione zostaną:

• najważniejsze konsekwencje wyroku NSA dla księgowych pracujących w placówkach oświatowych;
  • zagadnienia związane z obrotem gospodarczym i codziennymi czynnościami realizowanymi w dziale księgowości;
  • zmiany wchodzące w życie w dniu 1 stycznia 2014 roku.

Szkolenie trwa 4 godziny dydaktyczne, a jego cena to 169 złotych brutto od osoby.