lupka
locklockLogowanie do strefy klienta > SSerwis Prawo Optivum >
 

Aktualność

Pierwsza edycja Kongresu EduHoryzonty za nami!

„Zarządzanie oświatą w sercu Europy” - właśnie pod tym hasłem upłynęła pierwsza edycja Kongresu skierowanego do kadry zarządzającej oświatą. Podczas 2-dniowego wydarzenia, które odbyło się 13-14 listopada w Zakopanem, przedstawiciele samorządów z całej Polski czerpali wiedzę od naszych gości oraz dyskutowali o kierunkach rozwoju polskiej oświaty.

Wyjątkowa formuła Kongresu łączyła tzw. zagadnienia twarde i miękkie. Uczestnicy zdobyli praktyczną wiedzę z zakresu finansowania oświaty, zasad określania subwencji wstępnej i ostatecznej oraz kosztów organizacji psychologiczno-pedagogicznej.
Nasi wybitni prelegenci omówili też tematy związane z budowaniem relacji między samorządami a szkołami (dr Joanna Heidtman), motywacją i jej rolą w codziennym życiu (podróżnik Tomasz Michniewicz) oraz przyczynami sukcesu fińskiego systemu edukacji (ekspert oświatowy z Finlandii Kyösti Värri).

Jest ma niezmiernie miło, że stworzyliśmy przestrzeń do wymiany wiedzy, dzielenia się doświadczeniami i czerpania inspiracji od najlepszych. Mamy nadzieję, że Kongres EduHoryzonty na stałe wpisze się w kalendarz ważnych spotkań przedstawicieli kadry zarządzającej oświatą, a zebrana wiedza pomoże w lepszym „zarządzaniu oświatą w sercu Europy”.

Pełna fotorelacja i materiały merytoryczne z Kongresu dostępne są na stronie: www.eduhoryzonty.vulcan.edu.pl

Do zobaczenia na Kongresie EduHoryzonty 2020!

 

Galeria zdjęć

 

Film podsumowujący

do goryPRZEWIŃ DO GÓRY