lupka
locklockLogowanie do strefy klienta > SSerwis Prawo Optivum >
 

Aktualność

Ważne zmiany w programie Płace Optivum

16 godzin lub 2 dni

Od stycznia 2016 r. pracownicy wychowujący co najmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat mogą korzystać ze zwolnienia, rozliczając je w dniach lub godzinach.

Zmiany Kodeksu pracy pozwalają pracownikom zdecydować, w jakiej formie będą korzystać ze zwolnienia na opiekę nad dzieckiem. Mogą wybrać rozliczenia w godzinach (16 godzin) lub dniach (2 dni).

O sposobie wykorzystania urlopu pracownik zadecyduje w pierwszym wniosku o jego udzielenie. Podjęta decyzja będzie obowiązywać przez cały rok.


Elastyczne rozliczenia w Płacach Optivum

9. lutego wydana została nowa aktualizacja programu Płace Optivum, która umożliwia rozliczanie zwolnienia na opiekę nad dzieckiem zarówno w dniach, jak i godzinach.

Tylko po zainstalowaniu aktualizacji będą mieli Państwo pewność, że prowadzone w programie rozliczenia są zgodne z prawem. Dlatego zachęcamy do jak najszybszego zaktualizowania swojej wersji Płac Optivum.


Pobieranie aktualizacji – zmiany

Z uwagi na wprowadzone zmiany technologiczne, przed pobraniem aktualizacji, zostaną Państwo poproszeni o podanie numeru licencji. Tylko po jego wpisaniu będzie można pobrać aktualizację programu.

Przypominamy, że swój numer licencji znajdą Państwo w Panelu obsługi klienta „Twój VULCAN”. Z menu strony należy wybrać kolejno Strefa klienta / Panel obsługi, zakładka „Moje konto”.

Numer licencji widoczny jest również w programie Płace Optivum. Z menu programu należy wybrać kolejno Pomoc / Płace Optivum – o programie.

Prezentacja nowości na szkoleniu online

Opisywana zmiana będzie miała swoje konsekwencje w wielu miejscach programu, wpływając między innymi na szereg zestawień.

Aby ułatwić Państwu szybkie zapoznanie się ze zmianami, zachęcamy do udziału w szkoleniu online, podczas którego pokażemy działanie nowej funkcji i wytłumaczymy, jak z niej korzystać. 

Szkolenie odbędzie się 24 lutego 2016 r. o godzinie 10:30. 

Zachęcamy do wzięcia udziału w szkoleniu >do goryPRZEWIŃ DO GÓRY

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny.