lupka
locklockLogowanie do strefy klienta > SSerwis Prawo Optivum >
 

Aktualność

Zmiany w zakresie JPK_V7M obowiązujące od lipca 2021 r.

W nawiązaniu do nowych zasad wypełniania JPK_VAT z deklaracją, przekazujemy istotne informacje dotyczące zmian w zakresie przygotowywania danych do pliku JPK_V7M w programach Finanse VULCAN i Centralny VAT VULCAN.

  • Wprowadzone oznaczenie w dokumentach MPP (mechanizm płatności podzielonej) nie będzie przekazywany do pliku JPK_V7M (za okresy od lipca 2021). Zmiana ta zostanie udostępniona w aktualizacji, która będzie opublikowana na początku sierpnia.
  • Zmiany w zakresie opisu kodów GTU zostaną wprowadzone w aktualizacji, która będzie opublikowana na początku sierpnia. Od miesiąca lipca należy stosować oznaczenie GTU wg numeru, który obowiązuje od lipca 2021 r. (opis zostanie przez nas zaktualizowany).
  • Kod procedury SW nie będzie przekazywany do pliku JPK_V7M. Zmiana ta zostanie udostępniona w aktualizacji, która będzie opublikowana na początku sierpnia.
  • Zgodnie z informacją ze strony podatki.gov.pl ostateczne zmiany w strukturze pliku JPK_V7M zostaną wprowadzone w aplikacji, po opublikowaniu przez MF nowego schematu (m.in. dotyczy to wprowadzenia nowego oznaczenia procedury WSTO_EE).

Informacja o aktualizacji aplikacji VULCAN standardowo zostanie udostępniona na stronie www.vulcan.edu.pl/aktualizacje .

do goryPRZEWIŃ DO GÓRY