lupka
lockLogowanie do strefy klienta > SSerwis Prawo Optivum >
iZnajdź na stronie >
iZnajdź na stronie >
 

Finanse w oświacie

Rozwiązanie dostosowane do potrzeb samorządów

Finanse to nowoczesny system informatyczny zapewniający kompleksową obsługę finansowo-księgową jednostek oświatowych.

Jest to także unikalny na rynku system umożliwiający kompleksowe zarządzanie finansami z poziomu samorządu. Finanse pozwalają ujednolicić procesy księgowe odbywające się w podległych placówkach, umożliwiają bieżący monitoring danych finansowych placówek oraz szczegółową i wielowymiarową analizę danych.

x
Aktualizacje
x
Referencje
x
Porady
x
Podręcznik

Dwa modele wdrożenia Finansów w oświacie

Jeśli księgowość prowadzona jest osobno w każdej ze szkół wprowadzone do systemu dane mogą być analizowane i kontrolowane przez wskazaną osobę w samorządzie.

W przypadku wdrożenia Finansów w ZEAS - system umożliwia prowadzenie księgowości centralnie - przy jednoczesnym dostępie dyrektorów szkół do wybranych elementów systemu. (np. do danych pokazujących ile dana placówka posiada dostępnych środków finansowych) Co ważne system pozwala zaangażować szkoły we wprowadzanie dokumentów (np. faktur) - co zapewnia ZEAS-owi realną oszczędność czasu.

Dlaczego warto wdrożyć finanse w JST?

Dlaczego warto wdrożyć finanse w ZEAS?

O Finansach mówi Joanna Kozak – kierownik Wydziału ds. Finansów Oświaty w Urzędzie Miasta Kłodzko

„Cenię sobie przede wszystkim prędkość pozyskiwania danych. Czasami potrzebujemy bardzo szybko otrzymać pewne informacje. Prowadząc tradycyjną księgowość, organ prowadzący dopiero po analizie sprawozdań, czyli dziesięć, piętnaście dni po zakończeniu miesiąca, ma informacje na temat bieżącego wykonania, a tutaj takie dane możemy otrzymać w każdej chwili, na każdy dzień. To bardzo pomaga w zarządzaniu finansami.”

Przeczytaj cały wywiad
Przeczytaj cały wywiad

Zalety wdrożenia Finansów

  • Jednolita polityka rachunkowości - Finanse, wprowadzając jednolite zasady księgowania we wszystkich jednostkach, pozwalają na błyskawiczne i sprawne uzyskiwanie danych, które mogą być porównywane między jednostkami.
  • Sprawna kontrola wewnętrzna - Finanse dają możliwość przeprowadzania kontroli wewnętrznej przez Internet, bez konieczności odwiedzania kontrolowanych placówek.
  • Wgląd w operacje finansowe podległych jednostek - Dostęp do pojedynczych operacji to gwarancja bezpieczeństwa prowadzonych finansów oraz możliwość szybkiego wychwycenia błędów księgowych, czy przekroczonych terminów płatności.
  • Bieżąca kontrola realizacji planu finansowego - Finanse zapewniają pełną wiedzę o bieżącym stanie finansowym i kwocie pozostałej do wykorzystania.
  • Wielowymiarowa i wieloletnia analiza danych - Finanse umożliwiają tworzenie analiz porównawczych oraz wyszukiwanie oszczędności.

„Po 17 miesiącach pracy z aplikacją możemy stwierdzić, że decyzja zakupu aplikacji przyczyniła się do wprowadzenia oszczędności w budżecie oświaty.”

Starostwo Powiatowe w Brzesku

Poznaj pełny tekst referencji
Poznaj pełny tekst referencji

Sprawdzone rozwiązania, bezpieczne dane

Finanse, działając w chmurze, zapewniają nieograniczony i swobodny dostęp do danych. Jeśli zastanawiasz się czy takie rozwiązanie jest bezpieczne, zapewniamy, że tak.

Taki model wdrożenia systemów jest coraz częściej spotykany. Zdecydował się na niego na przykład Resort Finansów (zobacz film). Pokazuje to, że zastosowana przez najważniejszy organ finansowy w Polsce chmura obliczeniowa jest w 100% bezpieczna i godna polecenia.

 

Wymagania techniczne

Minimalne wymagania sprzętowe
komputer PC z procesorem Inter Core 2 Duo 2 GHz
2 GB pamięci operacyjnej RAM
monitor o rozdzielczości 1280x800 (16:10), 1366x768 (16:9), 1024x768 (4:3)
łącze internetowe: pobieranie 2.0 Mb/s, wysyłanie 1.0 Mb/s
Minimalne wymagania programowe
system operacyjny Windows Vista
przeglądarka Internet Explorer 9, Google Chrome 33, Mozilla Firefox 28, Safari 5, Opera 12
Silverlight 5.0 Runtime
Zalecane wymagania sprzętowe
komputer PC z procesorem Intel Core i5
4 GB pamięci operacyjnej RAM
monitor o rozdzielczości 1440x900 (16:10), 1680x1050 (16:9)
łącze internetowe 10 Mb/s
Zalecane wymagania programowe
system operacyjny: Windows 7 (64 bit), Windows 8 (64 bit)
przeglądarka Internet Explorer 9, Google Chrome 33, Mozilla Firefox 28, Safari 5, Opera 12
Silverlight 5.0 Runtime
 

W celu uzyskania dodatkowych informacji o naszych systemach i usługach, zachęcamy do kontaktu z nami.

Po wypełnieniu poniższego formularza pracownik Centrum Obsługi Klienta VULCAN skontaktuje się z Państwem, aby odpowiedzieć na Państwa pytania.

Skontaktuj się z nami >
do goryPRZEWIŃ DO GÓRY