lupka
locklockLogowanie do strefy klienta > SSerwis Prawo Optivum >
iZnajdź na stronie >
iZnajdź na stronie >
 

Finanse VULCAN

 

Zainspirowane biznesem, zaprojektowane dla oświaty

VULCAN od ponad trzydziestu lat dostarcza oprogramowanie wspierające oświatę. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom oferujemy aplikację do obsługi finansowo-księgowej Państwa jednostki – Finanse VULCAN.

Finanse VULCAN to wszechstronna aplikacja obsługująca wszystkie niezbędne obszary codziennej pracy w księgowości, bez konieczności przełączania się między modułami. Dostępna jest przez Internet bez konieczności instalowania aplikacji.

x
Podręcznik
x
Aktualizacje
x
Szkolenia
x
Zamów


Dlaczego warto wybrać aplikację Finanse VULCAN do obsługi finansowo księgowej?

Finanse VULCAN to jedna aplikacja obsługująca wszystkie niezbędne obszary do codziennej pracy, bez konieczności przełączania się między różnymi modułami. Dzięki wdrożeniu aplikacji Finanse VULCAN, usprawnisz swoją bieżącą pracę gdyż z łatwością:

 • zaimportujesz plan finansowy z aplikacji SIGMA, dzięki czemu nie musisz wprowadzać planu i jego zmian ręcznie;
 • wystawisz dokumenty sprzedaży, jednorazowe oraz cyklicznie na podstawie umów sprzedaży, a dodatkowo powiążesz je z wpłatami od kontrahentów;
 • wprowadzisz dokumenty zakupu, a także uregulujesz je korzystając z eksportu przelewów do banku, a także powiążesz je ze zdefiniowanym zamówieniem publicznym;
 • dla nieterminowych płatności z pomocą aplikacji automatycznie naliczysz odsetki i wystawisz noty odsetkowe a także noty rekompensaty za koszty odzyskiwania należności (wraz z przeliczeniem wartości euro na złotówki);
 • obsłużysz raporty kasowe i zaimportujesz wyciągi bankowe;
 • wprowadzisz dokumenty zaliczki płatne gotówką i przelewem oraz powiążesz je z dokumentami zakupu a także rozliczysz;
 • zaksięgujesz do dziennika wprowadzone dokumenty źródłowe korzystając z automatów księgowych;
 • przygotujesz sprawozdania budżetowe i finansowe na podstawie wprowadzonych dokumentów księgowych, wraz z eksportem do programu Sigma i BeSTI@;
 • utworzysz rejestr VAT i wygenerujesz jednolity plik kontrolny (JPK_V7M);
 • dodatkowo w razie potrzeby wygenerujesz pozostałe jednolite pliki kontrolne (księgi rachunkowe, faktury, wyciągi bankowe);
 • z pomocą prostego, konfigurowalnego zestawienia skontrolujesz poprawność i stan regulacji wszystkich rozrachunków;
 • zaimportujesz listę płac przygotowaną przez Płace VULCAN z bezpośrednim księgowaniem do dziennika;
 • zaimportujesz z Opłat VULCAN listę opłat z należnościami a także odeślesz informacje o regulacjach, odsetkach i umorzeniach na każde dziecko;
 • zaimportujesz z Magazynu VULCAN dokumenty magazynowe do dokumentów księgowych;
 • dzięki bezpośredniemu powiązaniu z modułem Środki trwałe VULCAN możesz liczyć na łatwe księgowanie naliczenia amortyzacji i operacji specjalnych na swoich środkach trwałych.

System Finanse VULCAN jest stworzony aby wspomóc swoich użytkowników w bieżącej pracy!

 

Kontrola budżetu oświaty

Jednolite, porównywalne dane

Architektura systemu wykorzystująca centralną bazę danych oraz wspólne słowniki, daje możliwość ujednolicenia zasad pracy. Pozwala to na tworzenie porównywalnych zestawień (np. zobowiązań) z podległych jednostek na potrzeby sprawnej i szybkiej analizy danych. Jeśli prowadzisz scentralizowaną obsługę finansową – wszystkie podległe jednostki będą miały spójną definicję dla raportów budżetowych i finansowych a także jednolity plan kont.

Sprawna kontrola wewnętrzna i wgląd w dane

Finanse VULCAN pozwalają na przeprowadzanie kontroli wewnętrznej zdalnie – przez Internet, bez konieczności odwiedzania kontrolowanych placówek.

Wgląd w szczegóły operacji finansowych podległych jednostek to gwarancja bieżącej kontroli i bezpieczeństwo prowadzonych finansów. To także możliwość szybkiego wykrycia błędów księgowych, nadużyć finansowych czy przekroczonych terminów płatności.

Bieżąca kontrola realizacji planu finansowego

W każdym momencie możesz zweryfikować realizację planów finansowych – na podstawie wprowadzanych na bieżąco przez użytkowników danych. Jako dyrektor jednostki także możesz to sprawdzić, bez konieczności angażowania swoich pracowników – wystarczy odpowiednio przygotowany szablon ustawień przez księgowość.

Wielowymiarowa i wieloletnia analiza danych

Programy dają możliwość tworzenia analiz porównawczych i wyszukiwania oszczędności (np. poprzez porównanie konkretnego wydatku między wszystkimi szkołami).

Łatwiejsze rozpoczęcie pracy z nowym systemem

Wdrażając Finanse VULCAN nie musisz zaczynać od zera. Nasi trenerzy, na podstawie wieloletnich doświadczeń we wdrażaniu aplikacji finansowych, przygotowali dla Ciebie wstępnie skonfigurowaną aplikację. Dzięki temu wdrożenie przebiegnie dużo sprawniej i szybciej rozpoczniesz pracę.

Wraz z programem otrzymujesz m.in. rozbudowany plan kont, słownik klasyfikacji budżetowej, ustawione typy księgowań (automaty tworzące dokumenty księgowe z dokumentów źródłowych) oraz zdefiniowane ustawienia raportów budżetowych (Rb-27s, 28s, 34s, N). Wszystkie te ustawienia możesz dowolnie modyfikować, dostosowując do potrzeb swojej jednostki.

 


Import wyciągów bankowych do aplikacji Finanse VULCAN

Usprawnienie dodawania wyciągów bankowych

Nowa funkcjonalność: Import wyciągów bankowych to możliwość przeniesienia danych z dziennego wyciągu bankowego do aplikacji Finanse VULCAN bez konieczności przepisywania danych ręcznie. Na podstawie zawartych w pliku danych aplikacja Finanse VULCAN może dokonać automatycznych rozliczeń z wprowadzonymi wcześniej dokumentami źródłowymi dla kontrahenta. Dodatkowo dostępna jest możliwość zdefiniowania warunków importu na podstawie słów kluczowych i np. scalenie pozycji związanych z wynagrodzeniem pracowników do jednej pozycji.

Import wyciągów możliwy jest dla formatu MT940 dla następujących banków: ING Bank Śląski, PKO BP, PeKaO SA, Millenium i wybranych* Banków Spółdzielczych (należących do grupy BPS lub SBG).

*ze względu na różne systemy informatyczne używane przez banki spółdzielcze zrzeszone w grupie, przed zakupem należy skonsultować się z reprezentantem VULCAN, czy schemat przepływu danych jest zgodny z formatem VULCAN

Zachęcamy do kontaktu z Państwa opiekunem handlowym w celu poznania oferty na funkcjonalność Import wyciągów bankowych.

Wymiana informacji Opłaty VULCAN, Magazyn VULCAN a Finanse VULCAN

Szybka i bezplikowa wymiana danych

Wymiana informacji pomiędzy Finansami VULCAN a Opłatami i Magazynem VULCAN to sposób przesyłania danych, który automatyzuje czynności wykonywane do tej pory ręcznie.

Opłaty i Finanse VULCAN to możliwość bezplikowego przekazania danych z programu Opłaty przedszkola VULCAN i/lub Opłaty szkoły VULCAN znajdującego się w placówce – w postaci listy naliczeń oraz numerów rachunków, a także w drugą stronę z Finansów VULCAN, znajdujących się w jednostce typu CUW – rozliczenia wpłat, naliczeń odsetek, umorzeń, co gwarantuje przekazywanie wszelkich niezbędnych informacji potrzebnych w księgowości i dla rodzica.

Magazyn i Finanse VULCAN to możliwość bezplikowego przekazania dokumentów takich jak przyjęcie zewnętrzne, rozchód wewnętrzny, przesunięcie międzymagazynowe, wydanie zewnętrzne, przyjęcie wewnętrzne wprowadzonych do Magazynu VULCAN, aby automatycznie utworzyć dokument księgowy w Finansach VULCAN (PK).

Rozliczacie Państwo jednostki podległe posiadające Opłaty przedszkola VULCAN i/lub Opłaty szkoły VULCAN i/lub Magazyn VULAN - Finansami VULCAN? Zachęcamy do kontaktu z Państwa opiekunem handlowym, w celu poznania oferty!

 

Nowoczesna technologia i bezpieczeństwo danych

Projektując Finanse VULCAN, przenieśliśmy je z aplikacji desktopowej do chmury obliczeniowej, co jest zbieżne z kierunkiem, w którym zmierzają czołowi dostawcy usług i systemów informatycznych.

Odpowiedzialność za infrastrukturę serwerową, przetwarzanie i bezpieczeństwo danych związane z udostępnieniem systemu finansowego jest realizowane w ramach umowy przez VULCAN. Zapewniamy specjalistyczne serwerownie o wysokim standardzie bezpieczeństwa, a w razie nieprzewidzianych sytuacji (takich jak uszkodzenie dysków komputera, utrata danych z programów na nich zainstalowanych czy wirusy) firma VULCAN bierze odpowiedzialność za zapewnienie ciągłości działania systemu. Wszystkie czynności związane z wykonywaniem aktualizacji systemu realizowane są przez VULCAN, co sprawia, że użytkownicy programów w jednostkach oświatowych nie muszą mieć zaawansowanej wiedzy informatycznej.

 

Pomagamy przy wdrożeniu systemu

Podczas całego procesu wdrożenia Finansów VULCAN pomagamy przyszłym użytkownikom programu. W zależności od potrzeb oferujemy:

szkolenia stacjonarne dla pracowników samorządu lub szkolenia online

wdrożenia, podczas których nasz trener przyjeżdża do jednostki i przygotowuje jej pracowników do pracy z nowym systemem

praktyczne porady, które w prosty sposób opisują, jak wykonać różnorodne operacje w programie

pomoc konsultantów Centrum Obsługi (w zakresie podstawowym lub rozszerzonym).

 

Wymagania techniczne

Minimalne wymagania sprzętowe
procesor: Intel Core i3
pamięć operacyjna RAM: 2 GB
rozdzielczość monitora: HD
łącze internetowe: 2.0 Mb/s
Minimalne wymagania programowe
system operacyjny: Windows 10/64 bit
przeglądarka: najnowsza wersja: Google Chrome, FireFox, Edge, Opera
Zalecane wymagania sprzętowe
procesor: Intel Core i5
pamięć operacyjna RAM: 4 GB
rozdzielczość monitora: Full HD
łącze internetowe: 2.0 Mb/s
Zalecane wymagania programowe
system operacyjny: Windows 10/64 bit
przeglądarka: Google Chrome (najnowsza wersja)
 

W celu uzyskania dodatkowych informacji o naszych systemach i usługach, zachęcamy do kontaktu z nami.

Po wypełnieniu poniższego formularza pracownik Centrum Obsługi Klienta VULCAN skontaktuje się z Państwem, aby odpowiedzieć na Państwa pytania.

Skontaktuj się z nami >
do goryPRZEWIŃ DO GÓRY

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny.