lupka
locklockLogowanie do strefy klienta > SSerwis Prawo Optivum >
iZnajdź na stronie >
iZnajdź na stronie >
 

Finanse VULCAN

 

Zainspirowane biznesem, zaprojektowane dla oświaty

VULCAN od ponad trzydziestu lat dostarcza oprogramowanie wspierające oświatę. Korzystając z możliwości, jakie daje rozwijająca się dynamicznie technologia, oraz odpowiadając na potrzeby naszych klientów, stworzyliśmy nową generację programów – Finanse VULCAN.

Zmiany, jakie wprowadziliśmy do systemu, dają samorządom możliwość ujednolicenia zasad pracy w podległych jednostkach, a co za tym idzie, pozwalają na łatwe tworzenie porównywalnych zestawień czy wyszukiwanie oszczędności. Finanse VULCAN umożliwiają również prowadzenie kontroli wewnętrznej zdalnie – przez Internet.

x
Podręcznik
x
Aktualizacje
x
Porady
x
Zamów

 

Kontrola budżetu oświaty

Jednolite, porównywalne dane

Zmiana architektury systemu (centralna baza danych, centralne słowniki) daje możliwość ujednolicenia zasad pracy. Pozwala to na tworzenie porównywalnych zestawień (np. zobowiązań) z podległych jednostek na potrzeby sprawnej i szybkiej analizy danych. Możliwe jest również wyszukiwanie oszczędności lub bieżąca kontrola realizacji planu, co może usprawnić proces podejmowania decyzji.

Sprawna kontrola wewnętrzna i wgląd w dane

Finanse VULCAN pozwalają na przeprowadzanie kontroli wewnętrznej zdalnie – przez Internet, bez konieczności odwiedzania kontrolowanych placówek.

Wgląd w szczegóły operacji finansowych podległych jednostek to gwarancja bieżącej kontroli i bezpieczeństwo prowadzonych finansów. To także możliwość szybkiego wykrycia błędów księgowych, nadużyć finansowych czy przekroczonych terminów płatności.

Bieżąca kontrola realizacji planu finansowego

System Finanse VULCAN pozwala na błyskawiczne sprawdzenie poziomu realizacji planu na każdy dzień. Dzięki temu zawsze wiadomo, jaki jest aktualny stan środków finansowych jednostki.

Wielowymiarowa i wieloletnia analiza danych

Programy dają możliwość tworzenia analiz porównawczych i wyszukiwania oszczędności (np. poprzez porównanie konkretnego wydatku między wszystkimi szkołami).

Łatwiejsze rozpoczęcie pracy z nowym systemem

Wdrażając Finanse VULCAN nie musisz zaczynać od zera. Nasi trenerzy, na podstawie wieloletnich doświadczeń we wdrażaniu aplikacji finansowych, przygotowali dla Ciebie wstępnie skonfigurowaną aplikację. Dzięki temu wdrożenie przebiegnie dużo sprawniej i szybciej rozpoczniesz pracę.

Wraz z programem otrzymujesz m.in. rozbudowany plan kont, słownik klasyfikacji budżetowej, ustawione typy księgowań (automaty tworzące dokumenty księgowe z dokumentów źródłowych) oraz zdefiniowane ustawienia raportów budżetowych (Rb-27s, 28s, 34s, N). Wszystkie te ustawienia możesz dowolnie modyfikować, dostosowując do potrzeb swojej jednostki.

Wymiana informacji: Opłaty VULCAN a Finanse VULCAN

Szybka i bezplikowa wymiana danych

Wymiana informacji: Opłaty VULCAN i Finanse VULCAN to sposób przesyłania danych, który automatyzuje proces przekazywania z programu Opłaty przedszkola VULCAN i/lub Opłaty szkoły VULCAN znajdującego się w placówce - listy naliczeń oraz numerów rachunków, a z Finansów VULCAN, znajdujących się w jednostce typu CUW – rozliczenia wpłat, naliczeń odsetek, umorzeń.

Rozliczacie Państwo jednostki podległe posiadające Opłaty przedszkola VULCAN i/lub Opłaty szkoły VULCAN Finansami VULCAN? Zachęcamy do kontaktu z Państwa opiekunem handlowym, w celu poznania oferty!


Import wyciągów bankowych do aplikacji Finanse VULCAN

Usprawnienie dodawania wyciągów bankowych

Nowa funkcjonalność: Import wyciągów bankowych to możliwość przeniesienia danych z dziennego wyciągu bankowego do aplikacji Finanse VULCAN bez konieczności przepisywania danych ręcznie. Na podstawie zawartych w pliku danych aplikacja Finanse VULCAN może dokonać automatycznych rozliczeń z wprowadzonymi wcześniej dokumentami źródłowymi dla kontrahenta. Dodatkowo dostępna jest możliwość zdefiniowania warunków importu na podstawie słów kluczowych i np. scalenie pozycji związanych z wynagrodzeniem pracowników do jednej pozycji.

Import wyciągów możliwy jest dla formatu MT940 dla następujących banków: ING Bank Śląski, PKO BP, PeKaO SA, a już niebawem dla Millenium i Banków Spółdzielczych (należących do grupy BPS lub SBG).

Zachęcamy do kontaktu z Państwa opiekunem handlowym w celu poznania oferty na funkcjonalność Import wyciągów bankowych.

 

Największe udogodnienia wprowadzone do programu Finanse VULCAN

1

Bieżący wgląd w realizację planu finansowego podległych jednostek umożliwia kontrolę stanu środków finansowych w każdym momencie.

2

Czytelne zestawienie kontroli obrotów ułatwia analizę danych i weryfikację kwot wyliczonych w sprawozdaniach RB, pomagając wychwycić potencjalne błędy w dekretacji i szybko je poprawić.

3

Nowe zestawienie rozrachunków umożliwia kontrolowanie stanu należności i zobowiązań, a także pozwala uniknąć odsetek od nieterminowych płatności.

4

Usprawniona obsługa przelewów umożliwia sprawne wygenerowanie paczek przelewów do banku. Przelewy w szybki sposób zostają stworzone w oparciu o wprowadzone dokumenty źródłowe.

5

Dane kontrahenta pobierane są z bazy GUS, dzięki czemu wystarczy wpisać jedynie NIP, aby zostały automatycznie uzupełnione w programie.

6

System umożliwia wykorzystanie w danej jednostce kilku wielkości prewspółczynników związanych z art. 86 ustawy o VAT.

7

W jednym dokumencie zakupu można wskazać kilka sposobów opodatkowania (zakup związany ze sprzedażą mieszaną) i tym samym łatwiej wprowadzić fakturę zakupu.

8

Raz wprowadzony dokument jest widoczny w całym systemie i wykorzystywany do różnych operacji, np. z wprowadzonej faktury tworzony jest dokument księgowy, a oba dokumenty widoczne są od razu w zestawieniach.

9

Grupowe wydruki dokumentów to zwiększenie ergonomii pracy. Jednym kliknięciem można zaznaczyć i przekazać do wydruku wybrane dokumenty.
 

Nowoczesna technologia i bezpieczeństwo danych

Projektując Finanse VULCAN, przenieśliśmy je z aplikacji desktopowej do chmury obliczeniowej, co jest zbieżne z kierunkiem, w którym zmierzają czołowi dostawcy usług i systemów informatycznych.

Odpowiedzialność za infrastrukturę serwerową, przetwarzanie i bezpieczeństwo danych związane z udostępnieniem systemu finansowego jest realizowane w ramach umowy przez VULCAN. Zapewniamy specjalistyczne serwerownie o wysokim standardzie bezpieczeństwa, a w razie nieprzewidzianych sytuacji (takich jak uszkodzenie dysków komputera, utrata danych z programów na nich zainstalowanych czy wirusy) firma VULCAN bierze odpowiedzialność za zapewnienie ciągłości działania systemu. Wszystkie czynności związane z wykonywaniem aktualizacji systemu realizowane są przez VULCAN, co sprawia, że użytkownicy programów w jednostkach oświatowych nie muszą mieć zaawansowanej wiedzy informatycznej.

 

Pomagamy przy wdrożeniu systemu

Podczas całego procesu wdrożenia Finansów VULCAN pomagamy przyszłym użytkownikom programu. W zależności od potrzeb oferujemy:

szkolenia stacjonarne dla pracowników samorządu lub szkolenia online

wdrożenia, podczas których nasz trener przyjeżdża do jednostki i przygotowuje jej pracowników do pracy z nowym systemem

praktyczne porady, które w prosty sposób opisują, jak wykonać różnorodne operacje w programie

pomoc konsultantów Centrum Obsługi (w zakresie podstawowym lub rozszerzonym).

 

Wymagania techniczne

Minimalne wymagania sprzętowe
procesor: Intel Core i3
pamięć operacyjna RAM: 2 GB
rozdzielczość monitora: HD
łącze internetowe: 2.0 Mb/s
Minimalne wymagania programowe
system operacyjny: Windows 10/64 bit
przeglądarka: najnowsza wersja: Google Chrome, FireFox, Edge, Opera
Zalecane wymagania sprzętowe
procesor: Intel Core i5
pamięć operacyjna RAM: 4 GB
rozdzielczość monitora: Full HD
łącze internetowe: 2.0 Mb/s
Zalecane wymagania programowe
system operacyjny: Windows 10/64 bit
przeglądarka: Google Chrome (najnowsza wersja)
 

W celu uzyskania dodatkowych informacji o naszych systemach i usługach, zachęcamy do kontaktu z nami.

Po wypełnieniu poniższego formularza pracownik Centrum Obsługi Klienta VULCAN skontaktuje się z Państwem, aby odpowiedzieć na Państwa pytania.

Skontaktuj się z nami >
do goryPRZEWIŃ DO GÓRY

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny.